מס' צפיות - 1000
דירוג ממוצע -
מיקי עם האריה שאהב תות 2019 - כל הפרטים!
שחקנית הילדים מכיל מוכתר (מיקי) מגיעה לבימות ברחבי הארץ עם ההצגה האריה שאהב תות של תרצה אתר. כל הפרטים, בכתבה הבאה.
מאת: תרבות בישראל 02/01/19 (09:57)

אחרי שכבר הופיעה עם ההצגות זהבה ושלושת הדובים, עליסה בארץ הפלאות ועוד, כוכבת הילדים מיקי (מיכל מוכתר) יוצאת עם הפקה חדשה לחורף 2019 ותציג את ההצגה האריה שאהב תות עפ"י ספרה הידוע של תרצה אתר.

 

הספר הידוע של תרצה אתר עובד להצגות ילדים שונות ונחשב כיום לאחד מספרי הילדים האהובים והנמכרים ביותר בכל הזמנים. יחד עם מיקי, ישתתפו בהצגה החדשה גם סבא נתי (נתן נתנזון), ליאור דטאוקר ושחקנים ורקדנים נוספים.

 

ההצגה נכתבה ע"י עידן עמית ומיקי עצמה והיא מומלצת לגילאי שנתיים עד שש. משך זמן ההצגה הוא שעה וחצי כולל הפסקה.

 

הסיפור הידוע האריה שאהב תות, מצביע על חשיבותה של העקשנות, שהיא תכונה המסייעת בהתמודדות של ילדים עם מצבים שנדרש בהם מאמץ, ומביאה אותם שלא לוותר ולסגת מהפעולה. כן היא מצביעה על התפתחות עצמאית, ופיתוח אישיות אינדיבידואלית, בה הילד מפעיל שיקול דעת אישי ומביע את רצונותיו בנפרד מרצונותיהם של הוריו.

 

הסיפור המפורסם של אתר, מתמקד באריה המבקש לאכול תותים, ותותים בלבד, אך ביער שבו הוא גר אין תותים. בעוד אמו הלביאה מנסה לשכנע אותו לאכול מאכלים אחרים, אבל הוא מתעקש לאכול רק תות. כאשר ילדים מטיילים ביער ובאמתחתם תות, מבקש האריה לטעום מהמאכל, אולם הילדים נבהלים ובורחים מהמקום.

 

הוא גם מציע מוסר השכל - כאשר ילד מתעקש על דבר מה, על אף שההתעקשות יכולה להיות מתסכלת עבור ההורה, יש לאפשר לו להתנסות וללמוד בעצמו ואף בדרך "הקשה", מה הדבר הנכון עבורו. עם זאת, קיימת ביקורת כלפי הספר על כך שהוא מחנך לקונפורמיות, בכך שבסופו של הסיפור האריה "...אוכל רק מה שאמא שלו מכינה ולא רוצה דברים שאין ... והוא כבר לא בוכה ולא מתנהג כמו טיפש".

 

לוח ההצגות ומכירת הכרטיסים לכל ההצגות של האריה שאהב תות ברחבי הארץ תוכלו למצוא כאן.

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר