מס' צפיות - 1602
דירוג ממוצע -
סינדרלה,כיפה אדומה וג'ק ואפון רוקדים ומדברים באנגלית בתיאטרון לוגון
האופרה "אל תוך היער"אמורה לעלות על הבמה במרץ 2019
מאת: מובי דיק 20/11/18 (22:12)

    רוצים ללמוד אנגלית ועל הדרך לרקוד ולשיר ?!פנו  למפיקה  פטריס פרז  הפועלת מזה שנים בתיאטרון הקהילתי לוגון,"האופרה הקלה  בנגב". המייסד של  הרעיון  הנפלא והמיוחד הזה  היה דר' אד שפיץ לפני   35 שנים.   הכל התחיל  מתיאטרון הקהילתי  האנגלו-סקסית , עם הזמן הפך לתיאטרון כללי ישראלי. פרז " פרט לזה שהמשתתפים משפרים את דיקצית השפה תוך כדי משחק,לתיאטרון שלנו  יש תפקידים חברתיים.אצלנו מופיעים גימלאים ובעלי מקצועות שונים בצד ילדים ובני  נוער. אנו קולטים עולים  חדשים ומסייעים להם להיטמע בחברה הישראלית ומעל  לכל אנו משמשים משפחה ובית חם לאנשים מכל חלקי האוכלוסיה".

   בשנת 1996 עבר התיאטרון להפיק גם מחזות זמר ושימש  קרש קפיצה לשחקנים  שהפכו  את הבמה  למקום עבודתם.

    היעוד המיוחד הזה מצריך תמיכה כספית ולכן הנהלת התיאטרון פונה לציבור המעריך מחזות  זמר לרכוש  כרטיסים להפקה המיוחדת שתועלה  במרץ 2019.

    הנושא שנבחר  שואף לטופ של מחזות  מסוג  זה "אל תוך היער". כאן מיד אנו נתקלים בשם שהוא רב אמן בתחום: סטיבן

סונדהיים, מלחין ותמלילן מחשובי מחזות הזמר : יהודי,יליד ניו יורק שחיידק המוסיקה  נכנס בו כשראה את : very warm for may"  וזה קרה בהיותו  בן 9 ומכאן  הכל היסטוריה.

   החל מ-1957 הוא  מלחין ומתמלל 18 מחזות ,יש שהוא  חובר לאחרים כמו ללאונרד ברנשטיין  ל"סיפור הפרברים" שם "תרם" את המילים. רוב המחזות  שהוא כתב את המוסיקה או רק את המילים  גרפו פרסים כמו גראמי  ,טוני ואוסקר.

    המחזמר הזה  ,אל תוך היער" עלה בברודווי בשנת 1987 וגרף את פרס הטוני,וולט דיסני לא  אחר לקחת  אותו ולהפכו בשנת  2014 לסרט בכיכובה של מריל סטריפ כמכשפה.

   מחזות הזמר של   סטיב אהובים  בכל העולם  במיוחד "סווני טד" "דבר מצחיק קרה" "תשוקה"   קומפני" ו"מוזיקת לילה זעירה".בשנת 2012  הועלה "אל  תוך היער"  באנגלית על ידי האקדמיה למוזיקה  של האוניברסיטה  העברית בירושלים.

    וכדי לספק משהו מתוכן  המחזמר המדובר אפשר לומר שזה מין שילוב של  סינדלרה,רפונזל ושלגיה : אופה מקומי ואשתו יוצאים בשליחותה של מכשפה זקנה  למצוא פריטים לשיקוי ובתמורה הם יזכו לילד אליו הם מייחלים. עלילות הדמויות שזורות

זו בזה,המטרה למצוא ולהתגבר על מכשולים ולחזור בשלום.

    ואם ישאלו:מהיכן האנגלית שלכם, התשובה : מהמחזמר "אל תוך היער".

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
פה תורמים
הילה 21.11.18 (13:33)