מס' צפיות - 1161
דירוג ממוצע -
הצגות שתרצו ללכת אליהן בחורף 2018/2019 - לגזור ולשמור
עונת החורף 2018/2019 תיכף מתחילה וזה בדיוק הזמן לבדוק אילו הצגות ומחזות מחכות לכם בבתי התיאטרון המובילים בישראל כמו הבימה, הקאמרי, בית ליסין, גשר ועוד. השנה בתי התיאטרון השקיעו אף יותר ומציעים מבחר גדול מאוד ומגוון ביותר הכולל מחזות זמר חדשים המיובאים מחו"ל או בהפקה מקומית, קומדיות מצליחות מהעולם והצגות דרמטיות וכואבות.
מאת: תרבות בישראל 28/10/18 (09:24)

עונת החורף 2018/2019 תיכף מתחילה וזה בדיוק הזמן לבדוק אילו הצגות ומחזות מחכות לכם בבתי התיאטרון המובילים בישראל כמו הבימה, הקאמרי, בית ליסין, גשר ועוד. השנה בתי התיאטרון השקיעו אף יותר ומציעים מבחר גדול מאוד ומגוון ביותר הכולל מחזות זמר חדשים המיובאים מחו"ל או בהפקה מקומית, קומדיות מצליחות מהעולם והצגות דרמטיות וכואבות.

 

אז לכבוד החורף הקרוב, הכנו לכם רשימה מובחרת של ההצגות הטובות ביותר והמומלצות ביותר שמחכות לכם בתיאטראות המובילים בישראל עם מידע מורחב על כל הצגה הכולל תקציר עלילה, משתתפים ומחירי כרטיסים. להלן התוצאות:

 

שבעה בית ליסין

 

שבעה הוא מחזה ישראלי מאת שמואל הספרי שמחזותיו "קידוש", "חמץ", "שבעה", "אשה, בעל, בית", "פולישוק" הוצגו בתיאטרון בית ליסין בהצלחה רבה וזכו בפרסי התיאטרון. העלילה מספרת על טוביה (גדי יגיל), מחנך ותיק אמור לחזור מחופשה בגליל לקראת ברית המילה של נכדו הבכור. שיחת טלפון מפתיעה מהמשטרה בלונדון מבשרת על מותו המסתורי.

 

 

ההלוויה שלו נערכת בדיוק בשעה שבה אנואר סאדאת נשיא מצרים נואם בכנסת את נאומו ההיסטורי וזו הסיבה שאיש אינו מגיע ללוויה – חוץ מאשתו ושלושת ילדיו. דבורה אשתו (ענת וקסמן), מחליטה לסגור את ה"שבעה" למנחמים. היא וילדיה (נעמי לבוב, יניב ביטון, נדב נייטס), כלואים עכשיו שבוע ימים לסדרה של בירורים נוקבים, מרגשים ומצחיקים, בשבעה ללא מנחמים וללא נחמה.

 

משתתפים: גדי יגיל, ענת וקסמן, יניב ביטון, נעמי לבוב, נדב נייטס, ועוד

 

מחיר כרטיסים להצגה שבעה עומד 116 ש"ח.

 

סימני דרך הבימה

 

משה קפטן ותיאטרון הבימה מחזירים לנו את נעמי שמר במחזמר החדש סימני דרך בכיכובה של רוני דלומי. המחזמר מציג את נעמי שמר כפי שלא הכרתם. סיפור חייה של נעמי שמר, הוא סיפורה של הארץ הזאת. במחזמר חדש אנחנו פוגשים את נעמי בארבעה צמתים בחייה, בהם היא נדרשת להילחם על עתידה האישי והמקצועי.

 

המחזמר משובץ שירים שכתבה והלחינה ומשרטט לראשונה דמותה של שמר לא כמיתוס לאומי אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.

 

משתתפים: רוני דלומי, דפנה דקל, טל מוסרי, ריקי בליך ועוד רבים.

 

מחיר כרטיסים לסימני דרך עומד על החל מ-85 ש"ח.

 

הזוג המוזר הגרסה הנשית בית ליסין

 

שתי הכוכבות הענקיות מגי אזרזר וטלי אורן במפגש אדיר על במה אחת במחזה המפורסם של ניל סיימון. הקומדיה מספרת על פלורנס (טלי אורן) הנוירוטית וחולת הניקיון, שנפרדה זה עתה מבעלה, עוברת לגור בדירת חברתה אוליב (מגי אזרזר), ההוללת והמבולגנת. מה שמתחיל כניסיון לעזור האחת לשנייה, מתגלה במהרה כמפגש בלתי אפשרי וכמתכון לחיכוכים וריבים שלא היו מביישים זוג נשוי. כשהשתיים מנסות לתחזק את הזוגיות הכושלת שלהן, נכנסים לתמונה שני השכנים הספרדים מלמעלה.

 

מדובר בקומדיה גאונית ופרועה של מלך הקומדיה האמריקאית, שאי אפשר להפסיק לצחוק בה, ועכשיו בגרסה הנשית.

 

משתתפים: טלי אורן, מגי אזרזר, נעמה אמית, לירון בן ששון, לורין מוסרי, יותם קושניר, ניר שטראוס

 

מחיר כרטיסים להצגה הזוג המוזר מתחיל ב-75 ש"ח.

 

התקווה הבימה

 

הצדה חדשה שכתב וביים הבמאי הידוע רוני פינקוביץ'. המחזה נפתח בימינו, בשיאה של מערכת בחירות. ארז דניאלי, מועמד המפלגה החדשה, מפלגת התקווה, מפגר אך מעט בסקרים אחרי ראש הממשלה המכהן. הוא מחליט לחשוף לציבור עניין פרטי דיסקרטי במטרה להפוך את מצבו בסקרים ולהפתיע את המערכת הפוליטית ואת הציבור.

 

אלא שחשיפת אותו סוד מתגלה כפתיחתה של תיבת פנדורה. מרגע זה נפתחים סיפורים מן העבר הקרוב והרחוק של ארז, של משפחתו ושל קורותיה בארץ ישראל במשך מאה שנים, מאז שילח הסבא-רבא אברהם את בתו היחידה מאוקראינה למושבה בפלשתינה מפחד הגויים שסבבוה, עבור לחיים הקשים במושבה מוקפת האויבים לפני קום המדינה וחזרה לימינו אלה בהם דור העתיד משלם על עוולות העבר.

 

משתתפים: אמנון וולף, תומר שרון, גבי עמרני, רבקה גור, איאן פינקוביץ, ריקי בליך, שפי מרציאנו, דניאל דמידוב, שיפי אלוני, זוהר בדש.

 

מחיר כרטיסים להצגה התקווה מתחיל ב-81 ש"ח.

 

לילה אחד באפריל הבימה

 

קרן פלס על במה כפי שעוד לא ראיתם אותה יחד עם אמיר דדון. מדובר במופע קברט רוק למבוגרים בלבד. יצירה מוסיקלית לא קונבנציונלית, חשופה ובועטת, המלווה בנגינה חיה במחזה הביכורים של הזמרת והיוצרת קרן פלס. עלילת המופע מספרת על באמצע החיים המושלמים קריירה, משפחה ובית כמו בחלומות פוגשת קרן גיבורת המחזה את אמיר, צלם עיתונות, שסוחב פציעה נפשית חמורה משירותו הצבאי.

 

השניים מתאהבים ומתחילים לנהל רומן, המשול לתאונת דרכים. שתי מכוניות דוהרות באותו הנתיב זו לקראת זו ולמרות שההתנגשות ודאית, אף אחד לא לוחץ על הברקס. בראש של קרן מתרחש קרב בין הקולות השונים, המיוצגים בקברט על-ידי חמש נשים מוסיקאיות, רקדניות ושחקניות. הליבידו, המוסר, ההדחקה, ההרס העצמי והדחף של כל אמן לשבור ולפרוץ גבולות.

 

משתתפים: אמיר דדון, אפרת אביב, מירב שירום, הילה יפה, יעל שפירא, סלעית להב, עידו קגן, עדי רותם, קרן פלס, רות אהרוני.

 

מחיר כרטיסים ללילה אחד באפריל עומד על 245 ש"ח.

 

אורסטיאה גשר

 

הטרילוגיה היוונית מאת אייסכילוס בגרסה המודרנית שזכתה לתהילה בלונדון מגיעה גם לתיאטרון גשר בעיבוד לעברית. אם יגידו לכם שצריך להקריב ילדה קטנה אחת למען השלום במדינה – האם תסכימו לזה? ואם יגידו לכם שהילדה הזאת היא הבת שלכם? ומה אם אתם לא אדם מן המניין, מה אם אתם אגמנון, שליט המדינה, השולח חיילים למות בשדה הקרב במלחמה שלא נגמרת. האם אז תסכימו להקריב את בתכם למען השלום?

 

מדובר בסאגה משפחתית מדממת ומרגשת שמתפרשת על פני כמה עשורים ועוסקת בנושאים הנצחיים: מלחמה, משפחה, גורל, חמלה וצדק. שמו של המחזה מבוסס על שם בנו של אגמנון – אורסטס. האם אחרי כל הדם שנשפך במשפחה יוכל אורסטס להיות אחר, נקי כפיים, האם יוכל לסלוח לאביו ולאמו? השאלות שבחן אייסכילוס לפני אלפיים שנה וכעת מעלה בפנינו רוברט אייק בנוסח חי ובועט מתגלות כרלוונטיות מתמיד.

 

משתתפים: אפרת בן-צור, דורון תבורי/מיקי לאו, הנרי דוד/אלון פרידמן, נטע שפיגלמן/נועה הר-ציון, גלעד קלטר, רות רסיוק, בוריס אחנוב, סבטלנה דמידוב, אורי יניב, אבי אזולאי, פאולו א. מוארה, שרון בורשטיין-ביצ'צ'י, איל איבשין/טומי צור, מאיה גמזו/טל פלג.

 

מחיר כרטיסים לאורסטיאה מתחיל ב-85 ש"ח.

 

השקר בית ליסין

 

אבי קושניר מככב בהצגה החדשה השקר של גאון הקומדיה הצרפתית שמחזותיו: "האמת", "שעה של שקט" ו"האבא" (זוכה פרס התיאטרון – המחזה המתורגם), הוצגו בתיאטרון בית ליסין בהצלחה גדולה.

 

כל ניסיון לספר בצורה מסודרת את עלילת המחזה המבריק הזה, מסתכן בגילוי הסוף המפתיע. אפשר לומר כך: זה שכל אמת יכולה להיות שקר זה ברור, אבל זה שכל שקר הוא למעשה אמת, את זה מלמד אותנו פלוריאן זלר, במחזהו החדש. קומדיה רומנטית שנונה עתירה בתפניות ובהפתעות, במהפכים ובמהפכות.

 

אגב, את המוסיקה להצגה, כתב דניאל סולומון.

 

משתתפים: ליליאן ברטו, עדי גילת, חי מאור, אבי קושניר.

 

מחיר כרטיסים להצגה השקר מתחיל ב-85 ש"ח.

 

מיקה שלי הבימה

 

מחזמר נוסף שירוץ בהבימה בחורף 2018/2019 הקרוב הוא המחזמר של גדי ענבר מיקה שלי המבוסס על שיריו של מלחין הלהקות הצבאיות יאיר רוזנבלום. יובל דיין היא הכוכבת הראשית של המחזמר המצליח.

 

עלילת המחזמר עוסקת בתקופה שבין שתי מלחמות גדולות -מלחמת ששת-הימים ומלחמת יום הכיפורים, בה מוצאת קבוצה עליזה ומגובשת של נערים בסוף ימי התיכון ועל סף גיוסם לצבא, שמתבגרת במהירות בעל כורחה. הכוכבת מיקה, נמצאת בין שתי אהבות גדולות – אהבתה לגידי, צעיר מלא חיים, הלוקה בהלם קרב באחד מקרבות ששת-הימים, נוטש אותה ובורח מן הארץ בחיפוש אחר מעט שקט לנפשו; ואהבתה האחרת לארי, שמוצא תשובה בחזרה לדת, מוצא את דרכו ללב.

 

זהו סיפורה של תקופה, שנעה בין שיכרון הניצחון של 67', להלם הגדול של 73', ולהתפכחות שבסופה. מלווה בשיריו הגדולים והמרגשים של המלחין יאיר רוזנבלום ז"ל, שחלק גדול מהם הפכו לנכסי צאן ברזל בתרבותנו. ביניהם: "שלווה", "ישנן בנות", "אהוב בסיירת חרוב", "הייה לי חבר הייה לי אח", "בשמלה אדומה", "מוכרחים להמשיך לנגן", "גבעת התחמושת", "ונתנה תוקף", "שיר לשלום", ועוד רבים אחרים.

 

משתתפים: יובל דיין, רויטל זלצמן, מאיה שואף, אושרת אינגדשט, לי בירן, נדיר אלדד, יעקב כהן, מיקי קם, משה אשכנזי, מתן שביט, דורון ברוקמן, שחר רז, שמוליק כהן ועוד.

 

מחיר כרטיסים למיקה שלי מתחיל ב-130 ש"ח.

 

רודף העפיפונים גשר

 

הסיפור המפורסם שהיה רב מכר מטורף לפני שנים הופך להצגה בעונה החדשה של תיאטרון גשר ל-2018/2019.

 

זהו סיפור על חברות, בגידה ועל מחיר הנאמנות. סיפור על אבות ובנים: האהבה ביניהם, הקורבנות שהם מקריבים ועל השקרים שהם מספרים. כל זה על הרקע של קאבול, בירת אפגניסטן - עיר קסומה, ססגונית, מלאת ריחות אקזוטיים, בזארים שוקקי חיים ותחרויות להפרחת עפיפונים. אמיר, בנו של איש עסקים פאשטוני עשיר ומכובד, וחסן, בנו של משרת האזארי, גדלים יחד: ספק חברים, ספק אדון ומשרת וגורלותיהם נשזרים זה בזה עד שאחד מהם בוגד בחברו במעשה שירדוף אותו שנים רבות אל חיים אחרים ביבשת אחרת.

 

זהו הרומן הראשון של הסופר האמריקני ממוצא אפגני, ומאז צאתו בשנת 2003 זכה להצלחה מסחררת בווסט אנד בלונדון ובמקומות נוספים ברחבי העולם, כולל עיבוד לסרט שהיה מועמד לפרס "גלובוס הזהב" בשנת 2007.

 

משתתפים: דורון תבורי, גלעד קלטר, אבי אזולאי, הלל קפון, יולי סקר, פיראס נסאר/תום אפלבאום, אלכסנדר סנדרוביץ', ויטלי פוקס/אלי מנשה, כרמל קנדל, רוני עינב.

 

מחיר כרטיסים לרודף העפיפונים מתחיל ב-96 ש"ח.

 

המלך ליר הבימה

 

אי אפשר כמובן לכתוב על הצגות בישראל מבלי להזכיר כמובן את הגדולה מכולן ליא קניג שמגלמת את התפקיד המיתולוגי של המלך ליר, בהופעה בלתי נשכחת בהצגה החדשה של הבימה לעונה החדשה. "ליר" מציגה בבימויו של גדי רול שפה בימתית מצמררת בדיוקה, הפורשת באופן נדיר את העולם בו נפערת התהום האנושית.

 

העלילה מספרת על המלך ליר שמחליט לחלק את ממלכתו לשלוש בנותיו לפי הצהרות האהבה שלהן. הצעירה והאהובה בבנות, קורדליה, לעומת אחיותיה, אינה מסוגלת להמתיק בלשונה על מנת לרצות את אביה ולזכות באדמה. האב מנשל את בתו ומתכחש לה. האציל מגלוסטר מקבל מבנו הממזר, אדמונד, מכתב מזויף כי אדגר, בנו החוקי של גלוסטר, מתכוון לרצוח את אביהם בכדי לזכות ברכושו.

 

האב מנשל את בנו החוקי ומתכחש לו. כאשר בנותיו הבכורות של ליר מנדות אותו ומשאירות אותו לרחמי הסערה המשתוללת בחוץ, ואדמונד, בדרכו חסרת המעצורים לכוח ומעמד, מביא לעקירת עיניו של אביו, מתחילים מסעות עקובי דם ונפש של היפוך, ברוטאליות ואובדן אל תוך האין האנושי.

 

משתתפים: ליא קניג, איצ'ו אביטל, יבגניה דודינה, מיקי פלג-רוטשטיין, רינת מטטוב, נורמן עיסא, יגאל שדה, רותם קינן, אלכס קרול, נתי רביץ, מורדי גרשון, בן יוסיפוביץ', נדיר אלדד, עמוס בוארון, גל גולדשטיין, ניר זליחובסקי, ליאור חקון, ניל משען, ירין סביון, אליעד סודאי, דניאל סליצר, טל קלאי.

 

מחיר כרטיסים להצגה המלך ליר מתחיל ב-81 ש"ח.

 

עושה כרצונו הבימה

 

הסיפור הדרמטי של אסתי ווינשטיין שהתאבדה לאחר שלא יכלה לראות את ילדיה שנשארו בחסידות גור אותה עזבה, מגיעה בגרסת הצגה חזקה וסוחטת רגשות. זהו סיפור על בת למשפחה של חסידי גור, שעזבה את העולם החרדי ונותקה מרוב ילדיה. אישה שנאלצה לשתוק ולעשות כרצונם של אחרים – עד שלא יכלה עודה. כאשר החליטה למות, שברה גם את שתיקתה ופרסמה את ספרה המרגש.

 

מדובר בסיפור קורע לב על דסי ועל בעלה, יעקוב ועל העולם החסידי, אפוף הסודות. "תעשו הכל! שאנשים ישמעו על הספר ויקראו אותו!", כתבה במכתב הפרידה שלה ולאחר מותה נחשפה מסכת ייסוריה וחייה הסוערים והטרגיים בפני כל. עתה, עולה סיפור זה על הבמה.

 

משתתפים: אסנת פישמן, יואב דונט, ניר זליחובסקי, יגאל שדה, אמנון וולף, אורנה רוטברג, מורדי גרשון, אוראל מאור, סיוון מסט, נטע טרוים, חן בר, נוהר קורן, מאי מלר, אלינור וייל.

 

מחיר כרטיסים לעושה כרצונו מתחיל ב-76 ש"ח.

 

זרים מושלמים הבימה

 

נתן דטנר ביים את ההצגה המצויינת זרים מושלמים המבוססת על הסרט האיטלקי המצליח. עלילת ההצגה מספרת על קבוצה של חברים שנפגשים לארוחת ערב ונענים להצעתה של אחת מהן להשתתף במשחק חשיפת הודעות סלולריות, משחק שהסכנות הטמונות בו ברורות מראש.

 

משתתפים: תומר שרון, מורדי גרשון, נתי רביץ, פיני קידרון, מאיה מעוז, ריקי בליך, ספיר אזולאי.

 

מחיר כרטיסים לזרים מושלמים מתחיל ב-96 ש"ח.

 

קח את אבא שלך ולך לעזאזל הבימה

 

הקומיקאי הידוע רמי ורד יודע גם לכתוב הצגות מסתבר. וכשאבי קושניר הוא הכוכב הראשי, זאת בכלל הצגה שאסור לפספס. "קח את אבא שלך ולך לעזאזל" היא קומדיה שחורה שנעה בין מחלקת השלטון לעולם הגרושים והגרושות בתל אביב. העלילה מספרת על עמי, גרוש טרי, המקבל את הבשורה שאביו המנוכר לקה בשבץ מוחי ונאלץ להתגבר על משקעי העבר ולהתגייס לטפל בו.

 

כשהוא מבין שמערכת הבריאות רק מעוניינת להיפטר מהזקנים ששיקומם עולה לה כסף רב, הוא נכנס למלחמת עולם מול מחלקת השיקום וקופת החולים, תוך כדי תמרון בין שתי מערכות יחסים שמתחילות במקביל עם אישה במצבו במחלקת השיקום ועם גרושה סקסית שהכיר במועדון בתל אביב.

 

המחזה מבוסס באופן חלקי על אירועים שקרו בחייו של ורד בזמן שאביו לקה באירוע מוחי אך אין קשר בין הדמויות למחזה לאנשים אמיתיים.

 

משתתפים: אבי קושניר/רמי ורד, ריקי בליך, רוי מילר, הגר טישמן, תמי ספיבק, אורי אברהמי, הילה שלו, שיפי אלוני

 

מחיר כרטיסים לקח את אבא שלך ולך לעזאזל מתחיל ב-71 ש"ח.

 

מאחורי הגדר הבימה

 

ולסיום, הצגה חדשה מעולה של הבימה לחורף 2019 מחברת בין שיריו של ביאליק לבין הלחנים של הזמרת דיקלה וכל זה כשליא קניג מככבת. ההצגה מספרת על סיפור אהבתם של נח ומארינקא. זוג ילדים, שהכירו זה את זו מבעד למחיצה שהפרידה בין חצרותיהם, התבגרו יחד והתאהבו, אך מחסום השונות, לא איפשר את הקשר ביניהם.

 

זהו הוא אולי סיפור ההתבגרות היפה ביותר שנכתב בשפה העברית, ובטח שובר הלב מכולם. הסיפור המתרחש במזרח אירופה במאה התשע-עשרה ובמרכזו כיסופי הגוף והנפש, בגידה ובריחה, ומעל כולם: האשליה האכזרית של הנעורים והבגרות, זו שלא הכזיבה את ביאליק מעולם. הסיפור "מאחורי הגדר" פורסם ע"י ביאליק ב-1909 , זמן קצר לפני ביקורו הראשון בישראל.

 

משתתפים: ליא קניג, עלא דקה, גל גולדשטיין, אינה בקלמן, יגאל שדה, דוית גביש, אלכס קרול, ולדימיר פרידמן, רות לנדאו, הילה שלו, שפי מרציאנו, רוברטו פולק, עמוס בוארון. ילדים: ליאן ארליך, אלינה גליצ'נקו, אייל איבשין, הראל ואליס. רקדנים: אור דנון, אדר ריקליס.

 

מחיר כרטיסים למאחורי הגדר מתחיל ב-96 ש"ח.


עד כאן להפעם, קיבלתם כאן הרבה מאוד חומר קריאה בתקווה שזה יעזור לכם למצוא את ההצגה המושלמת לחורף 2018/2019.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר