מס' צפיות - 934
דירוג ממוצע -
המחזמר סימני דרך בתיאטרון הבימה - מה? מי? מתי? ועוד
תיאטרון הבימה מציג מחזמר על סיפור חייה של המשוררת הלאומית של ישראל נעמי שמר הנקרא "סימני דרך". מתי? איפה? כמהזה יעלה ועוד פרטים על המופע החדש בכתבה הבאה.
מאת: תרבות בישראל 15/10/18 (08:50)

כבר כמה חודשים שהמחזמר סימני דרך הבימה מציג רשימה נוצצת של כוכבי תיאטרון ומוסיקה ומצליח לההוציא קהל רב מהבתים כדי להכיר מקרוב את שיריה הנפלאים וסיפור חייה של נעמי שמר בעיבודים חדשים ורענננים בכיכובה של רוני דלומי וזמרים ושחקנים רבים נוספים.

 

את המחזמר ביים משה קפטן שהוא מתפקד גם כמנהל האומנותי של תיאטרון הבימה לפי מחזה שכתבו אורן יעקובי וגיורא יהלום. לוח ההצגות של סימני דרך עמוס במיוחד וכולל הצגות רבות לאורך אוקטובר, נובמבר ודצמבר 2018 ואף בינואר 2019.

 

במחזמר החדש ניתן לפגוש את שמר בארבעה צמתים שונים בחייה כשלראשונה, דמותה של שמר לא מופיעה כמיתוס לאומי כפי שהיה נהוג בעבר, אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.

 

המחזמר סימני דרך הבימה עלה לבימות בתחילת 2018 לכבוד חגיגות 70 שנה למדינת ישראל והצליח כבר להגיע לקהל רב ולהצלחה רבה בקופות. יחד עם רוני דלומי המצויינת, תוכלו למצוא שם גם את טל מוסרי, תובל שפיר, ריקי בליך, דפנה דקל, גילה אלמגור, סנדרה שדה, רויטל זלצמן ועוד כוכבים רבים מעולם המוזיקה והתיאטרון הישראלי.

 

המחזמר יציג את השירים המוכרים והידועים של שדר כמו "חורשת האקליפטוס", "ירושלים של זהב" ועוד אינספור שירים שהפכו לנכסי צאן ברזל בפנתאון המוסיקה העברית. המעבד המוסיקלי יוסי בן נון מציג עיבודים מרעננים לכל השירים הידועים של שמר המבוצעים בצורה מושלמת ע"י רוני דלומי ואחרים.

 

המחזמר מספר אמנם את סיפור חייה של נעמי שמר, אך למעשה מספר את ההיסטוריה של מדינת ישראל מיום הקמתה, דרך מלחמת יום הכיפורים, ששת הימים ועד לימינו אנו. בהבימה מציינים כי כדי להציג מחזמר מושקע ואיכותי, קודם נכתב המחזה, ורק לאחר מכן נבחרו השירים המתאימים לעלילה ולסיפור.

 

מחיר הכרטיסים מתחיל ב-250 ש"ח בקופות התיאטרון אך ניתן למצוא גם כרטיסים זולים יותר באתרי האינטרנט השונים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר