מס' צפיות - 1436
דירוג ממוצע -
הלהיט הבימתי של חורף 2018 - ההצגה מאחורי הגדר בהבימה
לפי ההתרשמות שלי מהעונה החדשה של הבימה לחורף הקרוב, ההצגה מאחורי הגדר שתעלה החל מנובמבר, עומדת להיות הלהיט של התיאטרון הלאומי. למה? הנה ההסבר שלי.
מאת: first is first 30/09/18 (01:37)

אחת הפעולות הטובות של תיאטרון הבימה בשנים האחרונות הייתה ההחלטה לתת למשה קפטן את המושכות בניהול האומנותי של התיאטרון. מאז שהוא החל לעבוד, רק דברים טובים קורים בתיאטרון והעונה החדשה לחורף 2019, ממשיכה בהחלט את המגמה הזאת.

 

קחו לדוגמא את ההצגה לילה אחד באפריל של קרן פלס. אמנם זאת לא בדיוק הצגה והיא ם לא רצה באולמות הראשיים של התיאטרון, אך בכל זאת מדובר במעשה אמיץ מצד תיאטרון שנצטייר במשך שנים ארוכות כתיאטרון שמרן ששייך ל"זקנים" בלבד. המופע של פלס הוא לא היחיד, אם תביטו ברפרטואר החדש, תוכלו לראות עוד הרבה דוגמאות כאלו.

 

וכך, גיליתי באחת מכתבות התרבות ברשת, על ההצגה החדשה מאחורי הגדר שתעלה החל מחודש נובמבר בתיאטרון ומצאתי עוד נדבך קטן שמוכיח שוב את החדשנות והיצירתיות של קפטן והבימה במתכונת החדשה. מדובר בהצגה מוסיקלית (לא מחזמר) שעיבד עידו ריקלין לסיפור הידוע של ביאליק שנכתב על ידו בעת שהיה בביקור בישראל ב-1909 ומתאר סיפור גלותי טיפוסי על אהבה בין יהודי לנוכרייה ועל ההשלכות לכך.

 

מי שמכיר את ביאליק, יודע ביטב כי מדובר באחד הסיפורים הטובים והידועים ביותר שלו ולמרות שכבר עלו בעבר מספר גרסאות בימתיות לסיפור, הפעם נראהכי מדובר בעיבוד המושקע והמעניין ביותר מאי פעם. ראשית, הקאסט נראה מבטיח לגמרי - ליא קניג, יגאל שדה ועוד כוכבים רבים מהתיאטרון הישראלי ישתתפו בו. בנוסף, בכדי להמחיש את הסיפור ואת התקופה, ההצגה תוצג בשתי שפות - עברית ורוסית לכל אורכה.

 

אבל אחת התוספות המעניינות ביותר להצגה מאחורי הגדר הבימה, היא הליהוק של הזמרת דיקלה לכתיבת המוסיקה המקורית המבוססת על 5 משיריו של ביאליק. איזה רעיון נפלא! שילוב כזה, כברלא נראה הרבה שמן בתיאטרון בישראל ואני צופה כי הצגה זו הולכת להיות הלהיט הבימתי של החורף הבא.

 

באחד הראיונות שקראתי עם קפטן, נדמה לי בעיתון "ישראל היום", הוא ציין כי בעונה החדשה, הם הולכים לשים דגש על האייקונים הגדולים של התרבות הישראלית, שהלכו לאיבוד עם השנים ועם הקידמה. אין ספק שביאליק הוא אחד הבולטים שבהם. כל הכבוד משה קפטן וכל הכבוד תיאטרון הבימה.

 

נתראה בהצגה...

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר