מס' צפיות - 2356
דירוג ממוצע -
המהפך שעל מפלגת מר"צ לעבור אם ברצונה להיות חפצת חיים
אין ספק בכך שמר"צ חייבת לעבור שינוי רעיוני הן בתחום המדיני, והן בתחום החברתי. היא חייבת ,למשל, להפסיק לתמוך בתנועות החרם הבינלאומיות שכל מטרתן הוא לבודד את מדינת-ישראל ,ולהפוך למגינה של השכבות החלשות שמרבית המפלגות הגדולות התעלמו מהן.
מאת: רועי אורן 07/03/18 (13:02)

החיים לימדו אותי שכל דבר טומן בחובו הזדמנות .

המצב המתחולל כיום במפלגת "מר"צ "עונה על הגדרה זו במובנים מסוימים.

בשבוע שעבר עברה מפלגת "מר"צ " טלטלה גדולה כאשר שני הסמלים שלה היור"ית המכהנת זהבה גלאון ויו"ר הסיעה בכנסת אילן גילאון פרשו מההתמודדות על ראשות המפלגה (איש איש וסיבותיו עמו).

כתוצאה מכך הפכו סיכוייה של ח"כ תמר זנדברג לגדולים מאוד לזכות בכהונת היו"ר החדש.

השאלה היא: איך הופכים את המפלגה כך שתהיה רלוונטית למציאות הישראלית?

כך, למשל, המצע המדיני של המפלגה התומך בפתרון שתי המדינות איננו רלוונטי כרגע ,היות ולא מתקיים כלל משא-ומתן בין הישראלים לפלסטינים.

בנוסף, התמיכה של מר"צ בתנועות זכויות אזרח שרובן מזדהות עם ארגוני החרם השונים באירופה ,גם היא לא מתקבלת על הדעת בפני הציבור הישראלי.

לכן, בדומה לעקרונות שהציג יו"ר מפלגת "יש עתיד" יאיר לפיד ,מר"צ צריכה לקבוע מחדש את עקרונות המשא-ומתן (כלומר, איך ניתן לפתור את הסוגיות השנויות כיום במחלוקת), במקביל, היא צריכה להיות מפלגה חברתית התומכת בשכבות החלשות, אבל לא מזדהה עם ארגוני החרם הבינלאומיים ,כפי שהיא מצפה למשל מה"ליכוד" שלא יזדהה עם מפלגות ימין-קיצוני שעולות לשלטון באירופה.

לסיכום: ניתן לראות שמר"צ חייבת לעבור שינוי רעיוני הן בתחום המדיני,והן בתחום הכלכלי-חברתי, אם תמר זנדברג (בהנחה שתיבחר לתפקיד ראשת המפלגה) תעשה כן היא תצליח לאושש את המפלגה ולהחזיר אותה לימי הזוהר, בכל מצב אחר היא תמשיך להיות מפלגת נישה שלא משפיעה על אף אחד.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר