מס' צפיות - 1653
דירוג ממוצע -
דרך סרטי הבורקס לאחים כהן להגיע ל"מכתוב"
על הסרט הישראלי "מכתוב"
מאת: מובי דיק 21/01/18 (20:37)

   יש שמעקמים את האף ובכל  זאת צוחקים, כך נוהג הקהל  כשיוצא מהסרט "מכתוב"- סרט נטו ישראלי על כל  השגעונות והרעיונות של צמד הכותבים  והשחקנים בתפקידים הראשיים חנן סביון וגיא עמיר. שניהם חיילים בשליחות מאפיה ירושלמית,גובי  דמי חסות, הניצלים מהתפוצצות שמתרחשת בבית קפה. צ'ומה הרואה בכך סימן ויד אלוהים  שעליו ועל  חברו  סטיב לחדול מהעסק המכניס שלהם.  אלא שהבוס שלהם שהוא איציק כהן, ראש המאפיה לא חדל מלרדוף אחריהם במיוחד שהתוצרת הכספית  שהיתה במזוודה ,נלקחה  על ידי הצמד.

שניהם מתחילים בעשיה חיובית למלא משאלות של אנשים שהטמינו  פתק לבין סדקי הכותל המערבי. :לרוסיה צעירה הם עורכים מסיבת בר מצווה  לבן שכמותה לא ניראתה  בירושלים, לפקיד אפרורי מחזירים  את אהבת אשתו, ולאישה  שנואשה מללדת  ילד, הם מביאים תמצית שנתגלתה להם  בשוק מחנה יהודה, כפותחת צנרת של עקרות אנושית.

 תוך כדי כל הפעולות  הם גם מגלים על עצמם דברים שלא חשבו שיש בתוכם:גלגול רעיונות והתחפשויות לשוטרים או לנשים 

  הכל  תוך כדי העשיה החיובית.  איך צ'ומה בסופו של דבר  שוכב עם אשתו של  סטיב, איך סטיב  דוחה  אהבתה של  הרוסיה

כדי להודות לו  על  קיום  חגיגת הבר מצוה של בנה, ואיך  אותה  תמצית שהם גילו במחנה יהודה מביאה אותם  לבחון מחדש את דעתו הנחרצת של סטיב  שאביתר, בנו ,שתמיד חשד שאינו  משלו,  אכן  הוא   אביו.

    הסוף כמובן  טוב, שאפילו  בעת תפיסתם ע"י ראש המאפיה, וכשאקדח מכוון  לראשם, הם ניצלים בזכות "צפוף" יגאל נאור

סגנו של  הבוס. כן, יד אלוהים  היתה  בדבר, שהרי  "צפוף"  מי  שמתברר שהוא הוא הבעל של אותה אשה  שקבלה  מהצמד  את המשקה  לגאול את בעלה מעקרותו..

    וכך  מי שנהנה  מהסרט יצא עם תובנה שסרטי בורקס יהיו רק   עדות לז'אנר הזה בארכיונים, היום הרחק משם  צועדת  תעשית הסרטים הישראלית היישר להיכל התעשיה  הבינלאומית.

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר