מס' צפיות - 2281
דירוג ממוצע -
ההזדמנות האמתית של מפלגת "הבית היהודי"
בשעה שמפלגת "הליכוד" הופכת להיות מפלגה קיצונית אשר לא אכפת לה מאף-אחד,דווקא"הבית היהודי" יכול להרוויח ממצב זה אם הוא יפנה לקהלים הנכונים.
מאת: רועי אורן 15/11/17 (15:57)

זה לא סוד שהתקשורת מתעסקת בקרב הירושה על הנהגת גוש המרכז-שמאל בין יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד ,ויו"ר "המחנה הציוני" אבי גבאי אשר מפלגותיהם נמצאות בעלייה בסקרים האחרונים ,אבל צריך להסתכל גם על הגוש השני גוש המרכז-ימין.

מצבה הלא-טוב של מפלגת השלטון "הליכוד" עלול להוביל לכך שדווקא מפלגת "הבית היהודי" עשויה להיות המפלגה הגדולה ביותר בגוש זה.

לכאורה אין שום הבדל בין "הבית היהודי" ל"ליכוד" מבחינת עמדות אידיאולוגיות (ונראה שנתניהו מאמץ רעיונות של בנט ולא להיפך) .

אפשר להגיד הרבה דברים על מפלגת "הבית היהודי" ,אך יש להם גם צדדים טובים.

למשל, הם לא מעבירים חוקים שיפגעו במוסדות השלטון, לרוב הם מהווים דוגמא אישית ומייצגים את המגזר שהצביע להם ,נכון לעכשיו אף-אחד מהם לא נחשד בשחיתות ,והם לא נהנתנים.

מאחר שהליכוד הפך להיות גרסה קיצונית של "הבית היהודי",המפלגה המקורית יכולה לתפוס את מקומה של הליכוד אם היא תתחיל לדבר אל הקהלים שהליכוד נטש ברובו.

כך, למשל, הוא יוכל לחבק את "הליכודניקים החדשים" אשר רואים את המפלגה שלהם נהרסת תחת הידיים , לפנות לאנשי המרכז המתון אשר לרוב מאמין באותה אידיאולוגיה ,אך לא חושש להעמיד אותה לבחירה (מה שלא קורה בליכוד).

בנט שואף להפוך את "הבית היהודי" למפלגה ליברלית, פלורליסטית ,ופחות דתית ,פנייה אל המרכז המתון והשפוי יכול לסייע לו להגשים תכנית זו.

הכותב הוא אני כרגע סטודנט לתקשורת אשר כותב בנושאים שונים מספורט ועד רווחה ואקטואליה . כרגע אני לומד באוניברסיטה הפתוחה (אולי זה ישתנה בעתיד)

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר