מס' צפיות - 1518
דירוג ממוצע -
"אמא, לא הרגתי את הבת שלך"
יובל היה בחורה גבוהה, רזה ונחמדה. ליאור היה בחורה נמוכה ועגלגלה, שופעת בטחון עצמי וחוש הומור. שתיהן עברו ניתוח לשינוי מין מנקבה לזכר (f2m). כעת הן מבקשות להירשם בתעודת הזהות כזכרים, ויש עם זה בעיה. סרט דוקומנטרי, ששודר בחמישי 17/4/08 ב- 21:00 בערוץ 10.
מאת: עדית- יועצת ארגונית 18/04/08 (09:18)

הגבר הכי מקסים בעולם מופיע על מסך הטלויזיה. שמו ליאור. נכון, הוא צריך להוריד קצת במשקל, אבל בזה אפשר לטפל. אני גם מדחיקה באלגנטיות את הפריימים הראשונים שלו כאשה, ממילא זה שייך לעבר, ואני לא מבינה מה יש לאמו (מה, היא לא רואה איך יפה לו ככה- בוטח ורהוט).

 

אבל הבעיה העיקרית היא- יש לו בן זוג. יובל- מסוקס, שעיר ומקריח. טיפוס של קשר גדודי. כל כך יפה שהוא מקבל את בן זוגו כמות שהוא, ומזריק לו טסטוסטרון אחרי הניתוח. איזו פתיחות.

 

יובל היה בחורה גבוהה, רזה ונחמדה. ליאור היה בחורה נמוכה ועגלגלה, שופעת בטחון עצמי וחוש הומור. שתיהן עברו ניתוח לשינוי מין מנקבה לזכר (f2m). כעת הן מבקשות להירשם בתעודת הזהות כזכרים, ויש עם זה בעיה.

 

יש דמות נוספת בסיפור, והיא רבקה'לה, האם הקיבוצניקית של ליאור. רבקה'לה, שיש לה בת יחידה, שאוהבת גברים, אז הכל בסדר. למה לסבך עניינים? רבקה'לה, שלא יהיו לה נכדים, אחרי שבתה תהפוך לגבר, מקווה עד הרגע האחרון, שכל העניין של ליאור הוא רק גחמה חולפת. אבל בשביל ליאור, וגם בשביל יובל, גוף האשה, שהיו בו, היה עליהם לטורח. גוף שנוא, שהם לא רוצים זכר לו, וההיהפכות לגבר מהווה הגעה למקום הנכון עבורם. אושר של שלמות.

 

רבקה'לה מתאבלת, בשעת הניתוח, על אבדנה האי-ריברסבילי של בתה, אבל ככל שנוקפות שעות הניתוח, היא מתאוששת, מעכלת, ומתחילה להתקרב ולנסות להכיר את יובל, בן הזוג התומך. רבקה'לה, שנולדה וגדלה בקיבוץ, תמיד רצתה לעשות שינוי בחייה ולא העזה.

 

השינוי של ליאור, בנה, הוא שינוי קשה, הטומן בחובו התמודדות נצחית עם "מה יגידו", ואבדן היכולת להרות, אך אין בו אי ודאות- ליאור יודע שהוא מעוניין להיות גבר. אין לו ספק בכך, ועם כל צעד לכיוון מימוש השינוי, ליאור הופך מאושר יותר ויותר.  רבקה'לה, לעומתו, כבר מזמן מעוניינת לצאת לחיים אחרים. השינוי שלה צופן בחובו אי ודאות גבוהה, ולכן נדחה עד עתה.

 

הסרט, שמלווה בשירי ארץ ישראל, מנסה להראות שעניין שינוי המין לא שייך רק להומוסקסואלים בגן העצמאות, אלא לכל רובד באוכלוסיה. סרט מרגש על מערכות יחסים יפות, על אנשים טובים והגונים, ועל אהבה גדולה ונהדרת.

הכותבת היא עדית ג'אנה- יועצת ארגונית בעלת 2 M.A. בתחומי מדעי ההתנהגות. מייעצת למתמודדים עם בריונות נפשית בעבודה ובבית הספר, וכן תומכת במתמודדים עם בן/בת זוג מתעתעים רגשית. 050-7220126.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
איכס ל"ת
פרח הסלע 19.04.08 (01:40)
2.
מה איכס מה ?!?!
01.05.08 (21:51)