מס' צפיות - 1833
דירוג ממוצע -
אין סוף ל"חוטים והקשרים"
תערוכה מלאת השראה לילדי החוגים באגף הנוער של מוזיאון ישראל
מאת: מובי דיק 13/12/16 (14:17)

   יש לעיתים  שאדם  בוחר  לא  ללכת בדרך המלך אלא לפנות לדרך צדדית וכך עשיתי כשהגעתי למוזיאון ישראל . אגף   הנוער   שתמיד צחוק ורעש של ילדים מאפיין אותו מכיל את פרי ידם של ילדי החוגים שתמיד מפתיע ומסקרן. לרוב  הם מעושרים ע"י תערוכות  מיני של "גדולים "  בנושא אחד.

   "חוטים והקשרים" זה הנושא שהניב 32  עבודות של אמנים שונים. המיתולוגיה היוונית מספרות על שלוש אחיות,אלות גורל : קליתו טווה את חוט החיים של כל אדם לפני לידתו. לאכסיס קוצבת את אורכו של החוט ומעבירה את האדם דרך כל המכשולים שאחותה ארגה ואטרופוס  גוזרת את החוט לפי האורך שקבעה אחותה ומחליטה על אופן  מותו. זהו המוטו שהדריך את המשתתפים , החוטים וההקשרים  שהשתמשו בהם היו מגוונים :צמר,ניילון,דבקים שונים, חוטי תפירה,מתכת וחוטי חשמל.

   הדמיון והדימויים חוגגים  ללא גבולות.כבר  מרגע שאתה אוחז בקטלוג התערוכה הוא "מדבר"  אליך:הכריכה מחוררת 

ודרכה  אתה רואה את הצבע האדום של הדף הפנימי.

   

    שירה זלווה מציגה שתי קבוצות של ילדים עשויים מחומרים שונים מושכים בחבל. ציפורה רפאליב קושרת חוטים דקיקים שנופלים כאשד מים מלמעלה  ובדרכם "כולאים" פיסות קטנות של צורות. דבי סמית מעמידה דמות אפופה בחוטים כשהיא

מהלכת  על חוט דק. אסף  רהט עם דמויות אנושיות ובעלי חיים דבוקים זה  לזה    במיני דבקים  במעגל  כשהם עשויים מחוטים. ארנסטו נטו ארג מין רשת ענקית התפוסה בתקרה ומשמשת   מקום ישיבה על "כריות" ארוגות,עגולות, ממולאות בכדורים רכים.  דבורה מורג ערכה שולחן תלוי כשכלי החרס עטופים בבד יוטה וכל המערך תפוס ומשוך ע"י חוטי תפירה ומתכת. לימור  יוסיפוביץ' צילמה רקדנית בלט ממותניה למטה כשחוטים וורודים קשורים במסמרות לחצאית הטוטו שלה.

 

   לא חסרות גם עבודות  חשמל: פליקס גונסלס מחבר 10 נורות בעלות 10 ואט לכבל מאריך. אפילו מקשי מקלדת ישנים משמשים את אפרת פלג ליצור עבודה בשם "רשת רחבה"

   כשיצאתי למעלית ידיות האחיזה אף הן היו מלופפות  בחוט צמר אדום.

   אכן, אין סוף להקשרים כשמדובר בחוטים.

    

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר