מס' צפיות - 674
דירוג ממוצע -
ביקורת הצגה - "צמר", תיאטרון הסיפריה
אפריל לוינשטיין - רוז, מוכרת בחנות ממתקים סוחפת ונסחפת לתוך דמות רבגונית, ומיוחדת בעלת תפיסת מציאות שונה וילדותית, מצליחה לרגש ולסחוף עד כלות.
מאת: איתן בר לב 13/04/08 (18:01)

תרבות רבותי, תרבות. תיאטרון הספריה של בית צבי מציג את ההצגה "צמר", מחזה שנון, המטיח ביקורת סמויה (בתחילה) וחריפה ונוקבת (בהמשך) נגד עוולות עולמנו, כל זאת עם הומור שנון ודיאלוגים מצחיקים ומהירים של שני שחקנים מוכשרים.

 

עוד בפרשן על ההצגה "צמר"

 

אפריל לוינשטיין - רוז, מוכרת בחנות ממתקים סוחפת ונסחפת לתוך דמות רבגונית, ומיוחדת בעלת תפיסת מציאות שונה וילדותית, מצליחה לרגש ולסחוף עד כלות. דני רוטנברג - קליף נהג המשאית, ציניקן טהור, המפצה על חוסר הפגנת רגשות בהומור מהיר וחד. יחד מצליחים השניים לפתוח צוהר למציאות יומיומית מלאת הדחקות וכמיהה לחיים טובים יותר של כולנו.

 

לאורך כל ההצגה נשמר המתח בין רוז וקליף באמצעות אפלוליות דירת רוז כמו גם רמזים לחייה האפלים של רוז. רמזים שבאים לידי הבהרה לקראת סוף ההצגה. קליף דמות שנויה במחלוקת אף היא נפתח לרווחה ומגניב הצצה לחייו הסיזיפיים של נהג משאית המפחד לחלום, שמא לא יוכל לקום מהתנפצות חלומו.

 

בניגוד גמור, וכמעט מתריס, ניצבת רוז, חולמת בלתי נילאת בהקיץ, המסרבת להיכנע למציאות ושואבת בתמימותה אל תוך עולמה את הנהג המיוסר ואת הקהל.

 

הצגה נפלאה וכובשת, לרוץ לראות.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 4 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
מדהיםםם
יונית 14.04.08 (23:01)
2.
הצגה קורעת לב
ליהי 14.04.08 (23:03)
3.
יישר כח
אסי בן חיים 14.04.08 (23:07)
4.
הצגה תותחית
עירן אור 20.04.08 (12:57)