מס' צפיות - 1229
דירוג ממוצע -
ביקורת: איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ, בית צבי
מחזמר חביב, עליז ונחמד. שעתיים של בידור טוב על רמה.
מאת: elybikoret 12/04/08 (09:23)

איך להצליח בעסקים מבלי להתאמץ הנו מחזה זמר מצליח מאוד בחו"ל אך נכשל כשהוצג בפעם הראשונה ע"י גיורא גודיק בארץ והיה אחת הסיבות להתמוטטות התיאטרון שלו והוא עצמו.

 

זהו מחזמר חביב, שונה, עם הרבה מלל ומעט שירים בהשוואה למחזמרים אחרים כאשר כמעט ואין שירים שהפכו ללהיטים והמוכרים לכולם. כעת מועלה המחזמר שהמוסיקה שלו נכתבה ע"י פרנק לסר בבית צבי בתיאטרון רמת גן. הנוסח העברי והבימוי נעשו ע"י אילן שטורם.

 

הבמאי בחר להציג את הדמויות הראשיות בצורה גרוטסקית במקצת ,לא מוגזמת, שמתקבלת היטב על הדעת,דבר שהוסיף רבות לחן והיופי של המחזמר. ליהוק התפקידים נעשה בהתאם לאופיים וצורת המשחק של השחקנים המוכרים היטב לבמאי וזה אפשר להם לשחק חופשי ובמידת מה על פי אופיים וכולם עשו זאת בהצלחה רבה.  

 

יש הרבה הברקות בבימוי המשתלבות בעלילה ובטיימינג נכון ומצויין. לדוגמה השיר "הפסקת קפה" המושר בסוף המערכה הראשונה ולפני ההפסקה, בו יוצאים השחקנים לשתות קפה בחוץ ומזמינים את הקהל להצטרף אליהם להפסקה, כשבין הקהל מסתובבים השחקנים עם כוס קפה ביד ושותים ועבור הקהל הוכנו בשרות עצמי מים, קפה וסוכר.

 

תוכן המחזמר פשוט. מנקה חלונות-פינץ' מחליט להצליח בעסקים ללא כל ידע והכשרה מוקדמים, נכנס לחברה גדולה במטרה זו וכל הכשרתו- קריאת ספרון הנושא את שם ההצגה וקבלת כל העצות שבספרון. במקרה ספציפי זה הצלחתו של מבצע התפקיד היתה מובטחת כי הוא קרא את הספרון וכן" שמע" בקול אביו-עמוס ארבל שהיה במחזמר ה"קול המדבר של הספר". כנראה שלפעמים לשמוע בקול האבא משתלם...פינץ' מבחין בנקודות החלשות של כל בעל תפקיד היכול לעזור לו בקידומו ומנצל זאת היטב. הוא "ותרן" בכוונה כדי להשיג את מבוקשו. הוא חנפן ותככן כדי להצליח. פינץ' מגולם ע"י אברי ארבל.

 

זאת הפעם הראשונה, אם אינני טועה, שרואה אני את אברי בתפקיד ראשי והוא ממלא אותו בכישרון,ברעננות, שובבות וחן והיה מצויין. נעים היה לראותו מגיש שיר היטב, בתעלוליו ופועלו להצלחת משימתו שעל פי המחזמר כמעט ונכשלה שלא באשמתו. הוא היה ערמומי, נזהר, לקקן וידע להתחבב על הבריות. "רעיון מבריק ביותר הוא לגנוב רעיון של מישהו אחר" והוא עושה זאת בכשרון .  

 

הריקודים המעטים שהיו במחזמר בהשוואה למחזמרים אחרים בכוריאוגרפיה של מיטל דמארי היו מגוונים, מעניינים ומבוצעים היטב. התפאורה-ערן עצמון היתה נאה -משרד של חברה גדולה עם שולחנות ופקידות הזזים בהתאם לעלילה.  

 

רוזמרי- נעה גודל- המזכירה שהתאהבה בפינץ' יש לה קול יפה וחזק, יודעת להשתמש בו היטב ושיחקה טוב מאוד. מר ביגלי-נשיא החברה -עמירם אדרעי היה קריקטורה יפה לא מוגזמת של בוס. באד-אחיינו היה נחמד, גרוטסקי במידה ומצחיק. הדי לה רו-מירב הררי היתה מעולה כמזכירה שאינה יודעת דבר בעבודת מזכירות אך ידעה היטב להראות את גופה וסגולותיה במשחק. מיס ג'ונס-מזכירת הנשיא למרות הופעתה הקצרה הצליחה לכבוש את תשומת ליבנו הן במשחקה והן בשירתה. בראט-מנהל מחלקה -ניר שיבר היה טוב מאוד וחבל רק שלא היו לו אפשרויות רבות יותר לשיר  בקולו המצוין. סמיטי-ג'סיקה אוזן היתה טובה הן בשירה והן בתפקיד מזכירתו של בראט. יו'ר ההנהלה -שחר רז שהופיע בסיום המחזמר בלבד היה מצויין ומיוחד כנדרש.  

 

לראות או לא לראות: מחזמר חביב, עליז ונחמד. שעתיים של בידור טוב על רמה.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר