מס' צפיות - 1605
דירוג ממוצע -
ביקורת הופעה: מעבר להרים - יובל בנאי
כשעמיר לב התחיל לארח את יובל בנאי בהופעות זה היה נראה לי מוזר, המכנה המשותף היחיד בין השניים היה נראה רק הגליל. ששמעתי שיובל עובד על אלבום חדש ועם עמיר הופתעתי, אבל הנה אני מגלה שאפילו לטובה. השילוב בין השניים נשמע טוב גם בדיסק גם בהופעה, וכאמור גרם לי לחבב את השירים של עמיר לב.
מאת: bleeding guitar 11/04/08 (17:32)

אז יובל בנאי מוציא דיסק חדש זה כבר סיבה למסיבה מבחינתי, יום חמישי אצתי רצתי לקנות את הדיסק החדש, וביום ראשון הופעה ראשונה של יובל בנאי ועמיר לב בתל אביב, בלבונטין 7.


את עמיר לב הכרתי בעיקר דרך יובל כי הלכתי להופעות שלו בגלל שיובל התארח, ואיכשהו אני מתחילה לחבב יותר ויותר ואפילו יש לי דיסק שלו, הפעם הגלגל מסתובב ויובל אפילו לא מארח את עמיר לב, מופע משותף עמיר בתור ה"נגן ליווי" משהו כזה.


אז שניהם עולים על הבמה רק יובל ועמיר מופע אינטימי קרוב לקהל, ומבצעים את "מנגנה" מתוך האלבום השני של יובל.


לאחר מכן מגיעים השירים מתוך הדיסק החדש "מעבר להרים" שאז עוד לא היו לי מספיק השמעות של הדיסק, היום כבר כיסיתי נראה לי. המופע כולו בשילוב שירים של יובל מכל הדיסקים + משינה + עמיר לב, השיר הראשון של משינה שמבוצע הוא "ברחובות שלנו", הביצוע האמת אכזב אותי.


ממזמן לא בוצע "ברחובות שלנו" בהופעה של משינה, כן התגעגעתי לשיר, אבל הביצוע היה פחות טוב. היה חסר לי קצת יללות של יובל בשיר הזה והוא לא נתן את זה, חבל.


את הביצוע המשינאי השני אני דווקא אוהבת "אין מקום אחר" שבהופעות אני כבר לא אוהבת את הביצוע ההמוני/טראנסי כאן בשקט אקוסטי זה יוצא מקסים.


השיר הראשון שעמיר לב מבצע הוא דווקא שיר חדש שלו "ymca על הכנרת" מה שמביא את תהייתו של יובל לאיפה המקום הזה על הכנרת, ומי הולך לשם. ג`וליה שלאחריו מקבל את פרס שיר הערב, כשהוא גורף את הכי הרבה מחיאות הכפיים והתלהבות מהקהל, כנראה שהוצאת הסינגל עשה את שלו, אבל בהחלט אחלה שיר.
 

יובל מתלבט אם לעשות את נדוש או לא בסוף הם מבצעים, ואני האמת תוהה איך זה שאין שירים מהדיסק השלישי עדיין, לסיום החלק הראשון של ההופעה אין יותר מתאים מ"תחזור תחזור" של משינה, עמיר לב על תקן יוסי בנאי ז"ל מדקלם את היה זה יום סגריר, והוא עושה את זה בצורה נורא יפה האמת.


בהדרן כבר קיבלנו שיר מתוך האלבום השלישי של יובל "זמן ללכת", עוד קצת עמיר לב עם "כחול וירוק" וביצוע השיר של הג`ינג`יות שגם גרם להתלהבות נורא גדולה בקהל.


נשארנו עם "נגעה בשמיים" אלן מון עולה לבמה להצטרף אל החבורה, והנה נגמר. עבר מהר, לא?


כשעמיר לב התחיל לארח את יובל בנאי בהופעות זה היה נראה לי מוזר, המכנה המשותף היחיד בין השניים היה נראה רק הגליל. ששמעתי שיובל עובד על אלבום חדש ועם עמיר הופתעתי, אבל הנה אני מגלה שאפילו לטובה. השילוב בין השניים נשמע טוב גם בדיסק גם בהופעה, וכאמור גרם לי לחבב את השירים של עמיר לב.

 
הקשר בין השניים בהופעה נראה טוב, סיפורי הגליל, בעיקר הסיפור של עמיר לב עם העיתונאי שבא לברר את סוד הקסם בגליל. דווקא יש לו את זה בסיפורים (גם ממה ששמעתי בהופעות הקודמות שהייתי).

בקיצור: מופע השקה של הדיסק החדש יהיה חודש הבא בלבונטין, יהיה מעניין לראות איזה רשימת אורחים יהיו שם אבל באמת שאני מסתפקת גם בשניהם לבד על הבמה. אישית נורא נהניתי.

 

יובל בנאי ועמיר לב בהופעה בלבונטין 06.04.08

הבלוג של bleeding guitar   - http://blog.tapuz.co.il/irock 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר