מס' צפיות - 2047
דירוג ממוצע -
ביקורת: " סיפור חולה על אישה בריאה"
סיפורה המדהים של השייטת שאובחנה כסופנית בשוגג – נוקב ומרתק - הקאמרי
מאת: חיים נוי 03/04/16 (17:22)

ביקורת: " סיפור חולה על אישה בריאה" - סיפורה המדהים של השייטת שאובחנה כסופנית בשוגג – נוקב ומרתק - הקאמרי

 

מאת חיים נוי

"סיפור חולה על אישה בריאה" היא מונודרמה מדהימה, מרגשת ומרתקת המבוססת על סיפור חייה האמיתיים של אישה שאובחנה בשוגג כחולה במחלה ממארת. ההצגה העולה בקפה-תיאטרון הקאמרי מבוצעת בכישרון רב על ידי השחקנית נטשה מנטל, המצליחה להפיק מופע לירי, אפוף עוצמה , המעביר לא אחת צמרמורת בצופים.

זהו סיפור חייה של השייטת הישראלית איריס כץ,שכתבה את המחזה, אישה שהים היה לה חוויית נעורים ובבגרותה הפכה לשייטת מקצועית של יאכטות. בשיא הקריירה שלה, חרב עליה עולמה כאשר בדיקה שגרתית העלתה שהיא לוקה במחלה ממארת. ההצגה מתארת את מה שעבר עליה. מסע הבדיקות והטיפולים הקשה, הבשורות הרעות שרדפו אותה ועד לסיום המפתיע והבלתי צפוי שהשיב אותה בעצם למסלול החיים הרגיל.

המחזה כתוב בתצורה בלתי שגרתית ובדיאלוג מרגש ושופע חוויות ומסעות אל הבלתי נודע. זהו סיפור על שייטת המורגלת בסערות בים וכיצד היא מתמודדת עם סערה מסוג אחר המשתלטת על חייה.

הבמאית נאוה לוי הצליחה להעלות על הבמה את סיפור החיים הבלתי רגיל הזה ולהפיק ממנו עוצמה אדירה של מסע פנימי בנבכי נשמתה של המספרת.

נטשה מנטל היא שחקנית כישרונית שמצליחה לבטא את מסלול החיים של גיבורת הסיפור ברגש רב ומשחק נוקב ומרתק. נטשה –שהיא גם אחת ממעצבות התלבושות  הנודעות בישראל – קשורה גם לים ולמקצועה של המספרת, והיא משתלמת בימים אלה בלימודי סקיפרים.

נטשה מגישה משחק מקצועי מעולה ובזכותה זוהי הצגה קולחת ומרתקת עד לסיום המוצלח.

נדב רובינשטיין עיצב את המוזיקה השמימית. ויטל גיזלגיל עיצב את התנועה המרחפת בהצגה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום- שי לי עוזיאל

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, לשעבר עורך ראשי של סוכנות עתים, העורך הראשי של סוכנות הידיעות הבינלאומית IPA,חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים, מומחה למיוזיקלס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר