מס' צפיות - 1935
דירוג ממוצע -
אורית וולף פותחת עונה חדשה הרצאות קונצרט "בחותם אישי"
מאת: מובי דיק 31/12/15 (12:22)

דן בן אמוץ התבטא פעם לגבי הסברים של מוסיקה קלאסית "אני אוהב לשמוע את המוסיקה מבלי שיסבירו לי אותה"

   הקהל הישראלי אוהב הסברים והוא   ממלא אולמות והולך אחרי שתי נסיכות המסברות את  אוזניו בעודן פורטות  עלי פסנתר : אסתרית בלצן ואורית וולף.

      מזה שנים לכל אחת מהן יש את קהל המאזינים האדוק, בלצן עם טמפרמנט מקפץ ווולף עם קול רגוע שעוטף את  הבמה ומחליק לעבר  המאזינים.

   לוולף  תוכנית בשם "בחותם אישי" סדרת בוקר וסדרת ערב.

    בתוכניות שלה המסודרות לפי נושאים לוקחים חלק  אמנים ידועים  הבאים   מתחומים שונים  של מכלול אמנויות.

ב-7 בינואר 2016 אמנות האילתור  מפגש של אמנות האימפרוביזציה. בו לוקחים  חלק הפסנתר והמלחין ירון הרמן, אנדי פלדבאו פסנתר  והזמרת  קארין שיפרין.

ב- 4 בפברואר  משוברט   עד ראוול-השתקפויות במים:  עם האורחים הכנר אוסטרובסקי, הויולנית שולי ווטרמן, הצ'לן נמירובסקי ונגן הקונטרבס ניר  קומפורטי

ב-31 במרץ  מבאך עד  הג'אז-מסע מבוכים  דרך באך,ברבר ,פולנק  ועד  פיאצולה. אמנית אורחת פרופ' גו'אנה מקרגור

ב-19 במאי :סימפונית החיים- אורית וולף ונתן דטנר.  השנים ישוחחו ויראיינו   זה את זה על רגעים בקריירה, דרך קטעי שירה ומשחק.

ב-16 ליוני : מהרחוב אל הבמה -יצירות כלים ואמנים שעשו את הדרך מן החוץ אל הפנים. אמנים  אורחים:רמי שולר תיפוף גוף והיפ הופ והרקדן  הנודע דור הררי.

     לכן החשש מהסברים מיותרים ומעיקים  על מוסיקה נטו, לא יבואו  בשערי הסדרות אלה.  המפגשים נובעים בהחלט בצורה ובנושאים העושים קשר ביניהם בצורה הכי הגיונית שמעלה את השאלה :איך לא חשבנו על  כך קודם.

    

הכותבת היא מובי דיק הינו שם העט שבחרתי בו מזה שנים רבות. אני אמנית חברה באגודת המאיירים בישראל, וכמו כן עיתונאית הכותבת בעיקר בכל הנוגע לתרבות..מוזמנת לפסטיבלי מוסיקה קלאסית בארץ ובחו"ל

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר