מס' צפיות - 1876
דירוג ממוצע -
1409לוצ;יה דלה מירמור-קאברט סאטירי-הבימה 4
שירים איוטלקיים עם מילות סאטירה בעברית
מאת: elybikoret 19/08/15 (13:44)
1409לוצ'יה דה לה מירמור-קברט סאטירי-אולם 4 הבימה
צילומים-אלי ליאון
 
יש הרבה דברים שלא נראים להרבה אנשים והקברט הסאטירי בא כדי לתת פורקן לאנשים אלו ולהראות בצורה הומוריסטית ולא פוגעת מה לא בסדר בחיינו.
ההפקה"לוצ'יה דלה מירמור"בהבימה 4  מבטיחה להיות אקטואלית וכל שבוע לעדכן את המופע אם יתגלו נושאים חדשים לביקורת.
 
יש חידוש במופע הסאטירי הזה כי בעצם אפשר לראותו ולשמעו בשני אופנים שונים.אופן אחד הוא לשמוע רק את המוסיקה.המופע מבוסס על שירים איטלקיים ידועים שהמילים שונו וקטעי הסאטיריה הם בעצם המילים של השירים.
אם אתה שומע רק את המוסיקה אז יש לך ערב מקסים של שירים איטלקיים כמעט כולם ידועים ומפורסמים המבוצעים על ידי שתי שחקניות שהן גם זמרות טובות מאוד.
יש תאום מלא ושני הקולות משתלבים היטב אחד בשני .
יש מנגן על קלידים  מצויין ומנחה והערב כערב בידור קליל נהדר.
 
האופן השני הוא לא לשמוע את המוסיקה, להתעלם ממנה ולהקדיש תשומת לב רק למילים.בכל שיר  יש סאטירה על אירועים ,התרחשויות ומצבים בחיינו היום יומיים.פן זה קשה יותר מהראשון כי אתה צריך להתעמק , להבין את כל המילים ולתפוס את העוקץ, אך כרגיל כאשר שרים לא תמיד מבינים את כל המילים.
יש גם כמה קטעים ללא מוסיקה רק במלל ומי שרוצה להנות משני הפנים ישמע את המוסיקה יוסיף לזה את קטעי  הקישור ומה שהבין מהמילים של השירים והנאתו תיהיה שלמה.
 
הנה כמה דוגמאות מקטעי המלל.אישה מגיעה למכון יופי באיחור של 30 שנה ומפריעים לה הפנים.הרופא אומר לה שיכול לסדר הכל ויהיה לה חיוך תמידי.לשאלה איך אפשר להוריד את החיוך אם הולכים לנחם אבלים התשובה פשוטה ביותר-מפסיקים ללכת לאירועים עצובים.
הדיאטה הטובה ביותר היא דיאטת"אני מתחילה ממחר".זאת דיאטה שאפשר להתחיל כל יום ובינתיים באותו היום להנות מכל האוכל בתקוה שממחר תתחיל הדיאטה.
 
בשירים נוגעים בתופעות שקרו לאחרונה כגון שוטר מכה אתיופי,גיל מרגיז את החרדי כי שינה את שמו לגילה והתוצאה ידועה.יש חופש דיבור וביטוי רק למי שחושב כמוך .בשיר אחד מוזכרים גם ניצב וגם הטרדת נשים.
 
כל החומר מוגש בצורה עדינה, בחן רב,בשפה נקיה וללא ניבולי פה.
 
המבצעות דליה כהן שמחה ולאה תורן עבדו קשה באיסוף החומר .המילים יפות מאוד, משמעותיות ביותר, אך קשה להתרשם עמוקות מהן בשמיעה ראשונה.
הן מגישות הן את השירים והן את דברי הקישור בכשרון,בצורה יפה ומכובדת.מורגש ,בגלל השילוב היפה בשירת שתיהן, כי הן מופיעות ביחד זמן רב או שעשו חזרות רבות על החומר.
הן מתמרמרות וצוחקות על הכל בשירה ומלל.כתבה את החומר ואת מילות השירים דליה כהן.על הקלידים והניהול המוסיקלי של המופע -רפי וולבה.מנחה הערב ברוך שחר.
את התלבושות שאינן מוחלפות משך כל המופע הנמשך מעל לשעה ללא הפסקה אחראית לאה תורן.העמיד את השירים שוקי הופמן.
 
 
לראות או לא לראות:התעמקתי בעיקר בצד המוסיקלי של המופע ונהנתי ביותר.מילות השירים והמלל קולעים וחודרים.
 
נכתב על ידי elybikoret-אלי ליאון , 16/8/2015 08:07  
 
 
אלי ליאון
leonely@gmail.com
Leonely.022.co.IL
03-6856786
0542493488
עיתונאי-מבקר אמנות
חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהל קהילות התרבות והפנאי-אתר מוטקה
 
.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר