מס' צפיות - 1291
דירוג ממוצע -
שכר מינימום לחיילי חובה
מאת: רינה 27/03/08 (13:10)

מה הקטע של פרץ? מאיפה נחת עליו הרעיון להעביר חוק שבו חיילי החובה יקבלו שכר מינימום? האם זה הפתרון הגאוני לפתור את בעיית המשתמטים משרות חובה בצהל? ואם כן, למה חושב פרץ הטמבל שזה יגרום לחיילים לא להשתמט? אם תעודות השחרור בצבע ארד, כסף וזהב לא פיתו אותם להתגייס, למה ששכר המינימום יפתה אותם להתגייס?

 

אני רוצה להזכיר למר פרץ את הסיבות להשתמטות משרות חיילים בצהל, אז ככה, הסיבות הן קודם כל הפטורים שהצבא בעצמו קבע למי שלא רוצה לשרת. הסיבות הן שתלמידי ישיבות פטורים מגיוס. הסיבות הן ההתנהלות המפגרת של הצבא, המלחמה המטומטמת שהייתה כזכור כפרץ היה שר הביטחון ובשותף עם אולמרט ראש הממשלה, הסיבות הן שהצבא מפקיר חיילים פצועים בשטח, ושהממשלה מפקירה את החטופים למעלה משנתיים בידי האוייב.

 

שכר מינימום לא יפתור את בעיית ההשתמטות, גם באזרחות משלמים שכר מינימום, אבל בלי מדים, בלי פקודות ובלי מפקדים מטופשים שממציאים כל מיני השפלות לחיילי החובה. ואם כבר שכר מינימום לחיילי החובה, אז למה שתלמידי הישיבות שתורתם אומנותם והם נהרגים באוהלה של התורה לא ידרשו ויקבלו את שכר המינימום? ואם כבר שכר מינימום אז אני מבינה שהלוחמים יקבלו יותר מתומכי הלחימה ותומכי הלחימה יקבלו יותר מהג'ובניקים כי בצבא יש שווים ויש שווים יותר, אבל... מאיפה התקציב?

 

תהיה קצת בעיה עם התקציב, למרות שיש מספיק תקציב להעלות את שכר חברי הכנסת, השרים והשופטים, למרות שכתוצאה משביתה פראית גם המרצים באוניברסיטה וגם המורים בתיכון השיגו תוספות הגונות לשכרם, עדיין צריך לחמש את הפלשתינאים, לתת להם מאות מכוניות, שיריוניות, ציוד לראיית לילה כדי שלא יבזבזו סתם טילים כשהם יורים על תושבי ישראל, כדי שיוכלו להעיף טילים גם בלילה ולא רק ביום. ובאוצר צריכים גם כסף כדי לקנות כל יום עשרים וחמישה מליון דולרים כדי לחזק את הדולר, אז מאיפה מצא האוצר כסף לשלם לחיילי החובה? 

 

את שכר המינימום באזרחות הקפיאו כי אין מי שילחם עליו, כי אי אפשר להשבית את המשק ע"י מקבלי שכר המינימום כי הם רבים והם עובדים בכל ענף במשק והם לא חיוניים כי על כל עובד יש עוד אלף כמוהו. כי הם מפרנסים משפחות, כן גם את המשפחות של חיילי החובה שפרץ כל-כך דואג להם, והאם לא הבטיח פרץ לפני הבחירות כי ידאג להעלות את שכר המינימום ואחרי שנבחר, הלך להיות שר ביטחון בלי מינימום הבנה בנושא?

 

פעם אנשים התגייסו לצבא כי הייתה חשובה להם המולדת, היום מנסים לגייס אותם ואולי יצליחו לגייס קצת יותר בעבור חופן שקלים. פעם המולדת הזאת הייתה ערך עליון וכל אחד הרגיש זכות לשרת בצבא, אבל מאז שאולמרט בשילטון, מאז שהחטופים מופקרים, מאז שראש הממשלה עוסק בשחיתויות ובשוחד ובפיתויים לש"ס, המדינה איבדה כל ערך.

 

הסיאוב שפשט בעם מקורו בפוליטיקה של ראש הממשלה וכל החברים שהוא אירגן מסביבו כדי להשאר בממשלה. לקראת יום עצמאות שישים למדינה, המדינה מוכיחה יותר ויותר שהיא זקוקה דחוף לפסיכאטור שירשום לה כמה טיפולים אגרסיביים בהלם חשמלי. מה קורה כאן? האנשים מתחרפנים. הורים מתעללים בילדים, צעירים מכים ושודדים קשישים, נהגי אוטובוס תוקפניים, שרותי לקוחות שמים ז' על אלה שפונים אליהם, האנשים סוגדים לכסף, ומה שלא הולך בכוח, הולך בעוד יותר כוח.

 

חייבים להעיף את ראש הממשלה ודחוף ויפה שעה אחת קודם.

הכותבת היא אחת שאיכפת לה מכל מה שקורה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 3 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
שכר לחיילים מעשה נכון
נחמיה 04.04.08 (03:30)
2.
אתה קונה לעצמך בגדים?! אתה יוצא לבלות?!
SFTM 11.04.08 (13:43)
3.
תקופת הצבא
ניב 04.10.16 (10:57)