מס' צפיות - 546
דירוג ממוצע -
בוקר טוב לך אדוני ראש הממשלה
ממשלת ישראל לא מקבלת החלטות, נו מה חדש? לא מסוגלת להתמודד עם אתגרים, שגם בזה אין כל חדש, חסרת כל דמיון ומעוף ולעולם אינה יוזמת, הדבר היחידי שהיא מסוגלת לעשות זה להיגרר אחרי מציאות מסויימת שנכפתה עליה ואז יש לה שני פתרונות.
מאת: טור אורח 24/03/08 (02:11)

מאת: kaligula

 

מה שקורה לאורך גבולה הדרומי של מדינת ישראל, זו שערוריה שלא היתה כדוגמתה מאז קום המדינה.

 

ממשלת ישראל לא מקבלת החלטות, נו מה חדש? לא מסוגלת להתמודד עם אתגרים, שגם בזה אין כל חדש, חסרת כל דמיון ומעוף ולעולם אינה יוזמת, הדבר היחידי שהיא מסוגלת לעשות זה להיגרר אחרי מציאות מסויימת שנכפתה עליה ואז יש לה שני פתרונות.

 

1- לגלגל את האחריות לגורמים שכפופים לה מה שיתן לה את הכול להטיל אחריות על כל העולם ואשתו מלבד החלטותיה שלה.

2- לשלוף מהמותן איזה פתרון קצר מועד שלא ממש יפתור את הבעייה ואז היא תרויח זמן עד שאולי הבעיה תיפתר מעצמה.

 

באפריקה מתבצע טבח עם!!! לא במדינה אחת ולא בשתיים, הטבח הזה הוא על רקע שבטי או דתי ואפשר למצוא אותו לאורכה ורוחבה של היבשת האומללה הזו שהעולם אף פעם לא שם עליה ולא החשיב יבשת זאת מלבד גניבת אוצרות טבע שיבשת זו משופעת בהם, ולקיחת תושביה לעבדים ולסחור בהם.

 

בסומליה או ליתר דיוק בחבל דארפור מתבצע טבח עם בעיקר על רקע דתי, בו המוסלמים טובחים בנוצרים מה שיצר גל של פליטים שבורחים לכל עבר, חלקם מגיע גם לישראל אחרי תלאות ורדיפות ששותפים להם גם כוחות הבטחון המצרים, לישראל הם מגיעים רעבים,פצועים,עייפים, תשושים ולא פעם אחרי שהשאירו את מתיהם בדרך לא דרך לארץ המובטחת.

 

כן ישראל יחסית למרחב בו אנו חיים נחשבים לארץ המובטחת עד כמה שזה ישמע מופרך.

 

היום ראש ממשלת ישראל אחרי כמעט שנתיים של התמהמהות וחוסר עשייה החליט לקיים דיון בנושא, באמת טוב שהתעוררת אדוני.

 

הוא זימן ללישכתו מספר שרים רווחה,בטחון,בטחון פנים,אוצר ועוד ושם ממשלת החידלון התחילה לשלוף כהרגלה.

 

בתחילה מרבית האשמה כרגיל הופנתה לצה"ל, זה עוד הרגל של הממשלה הנוכחית, היוכלו השרים הנכבדים להסביר לי מה אמור לעשות חייל שמשרת בגיזרה אל מול נשים שתינוקות בידיהן? לירות עליהם? לרצוח אותם? ניתנה בכלל הוראה ע"י הדרג המדיני בנושא כאוב זה?

 

או שמא על חיילי צה"ל לשלב ידיים לאורכו של גבול פרוץ זה ולמנוע כניסת הפליטים בגופם?

 

לממשלת ישראל הפתרונים.

 

עוד שליפה של הממשלה לבנות גדר ומערך גבול ראוי שימנע כניסת מסתננים? התעוררתם? תודה רבה לכם באמת, את זה הייתם צריכים לעשות יום אחרי ההתנתקות  ואובדן השליטה על ציר פילדלפי, את חוסר העשייה הזה כבר שילמו בחייהם תושבי דימונה לפני זמן לא רב.

 

תקציבים לזה הקצאתם? ברור שלא אתם הרי עסוקים כל יומיים להקים עוד משרד ממשלתי לשמירת כסאותיכם ולשמר את הקואלציה המושחתת שלכם, אז מהיכן בדיוק יגיע התקציב?

 

לממשלת ישראל הפתרונים.

 

שליפה נוספת היתה להחזיר את המסתננים "החזרה חמה" לאן בדיוק? לכוחות המצרים שיטבחו בהם? לארצות מוצאם שבכך אנחנו גוזרים עליהם גזר דין מוות, וזאת בניגוד לאמנת הפליטים שישראל חתומה עליה ונכתבה לא פחות ולא יותר בדמם של פליטי עמנו בשנות ה40.

 

היו עוד מספר רעיונות אוילים וחסרי תכלית, כפי שהורגלנו ע"י ממשלת החידלון של אולמרט.

 

אולמרט בעצמו כינה את התופעה "צונאמי", אדוני ראש הממשלה מדובר בפליטים שהם בני אדם ולא בתופעת טבע תתבייש לך, גם משפחתך שלך נאלצה לנדוד עד סין הרחוקה (שם קבורים סביך) מפחד הרודפים, הסינים לא כינו אותך צונאמי, טייפון, רעידת אדמה או התפרצות הר געש.

 

בתחילת שנות ה40 מיליוני יהודים הסתובבו כפליטים ברחבי אירופה, גם אלה שזכו לעלות על אוניות כמו האוניה "סנט לואיס" שאף מדינה לא הסכימה לקלוט את פליטיה, רוזוולט לא הסכים לקלוט יהודים, אנגליה לא הסכימה ואף סירבה לתת ליהודים להגיע לישראל מה שגרם ללא מעט יהודים להישלח למותם.

 

הייתי מצפה שמדינת ישראל בגלל העבר שלנו וההיסטוריה שלנו ננהג אחרת ונדע לתת מענה ויחס שונה לפליטים אלה, כמו להפנות אותם לעבודה בחקלאות בידיעה ברורה שברגע שיסתיימו הבעיות בארצם הם יוחזרו לארצות המוצא שלהם, תוך כדי פיקוח של המדינה ולא לתת להם להסתובב ברחבי דרום ת"א ללא מענה תעסוקתי, רפואי, ואנושי  כפי שמקובל במרבית מדינות המערב הנאורות והמתוקנות שאנחנו כ"כ משתוקקים להידמות להן.

 

תמונה: יונתן קלינגר לפי רשיון Creative Commons

 

פורסם בבלוג של kaliguka

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר