מס' צפיות - 917
דירוג ממוצע -
חייב איניש לבסומי בפוריא עד דלא ידע בין נכנס אדר ליצא "טבת"
טבת סלע הוא סקסופוניסט. מלבד היותו מוזיקאי מלהיב ומלא חן שכל היצירות שהוא מנגן הן פרי עטו, הוא גם בחור נורא נחמד, שאי אפשר לא לחבב. הוא מקרין שמחה, המוזיקה שלו מקרינה שמחה וקלילות, הגוף נענה לה בקלות, ובקיצור - פשוט כיף לשמוע אותו. הכי מתאים שיכול להיות לפורים כבר אמרתי?
מאת: gangi 22/03/08 (23:24)

ביקורת הופעה - שלישיית טבת סלע, קפה זאפה, דניאל פריש 1, ת"א

 

לאחרונה צץ ליד בית ציוני אמריקה מקום שנקרא "קפה זאפה", שמשגר אליי סמסים משדלים מדי שבוע, עם הזמנה לבוא שמה להופעה חינם. ההזמנות שהגיעו אליי עד היום היו מפתות מאוד - שלומי שבן הופיע שם, למשל, ואסף אמדורסקי - אבל לצערי לא נכחתי בשתי ההופעות האלה, למרות שבראשונה דווקא מאוד רציתי להיות.

 

ביקורות נוספות:  "אדמה אחרי הגשם" - ערן צור ואלי דג`יברי

 

אני לא משתגעת על מועדון הזאפה, ונכון שאילו היו קוראים למקום "בירה זאפה" זה היה עוד יותר טוב, אבל גם כשמקדימים לזאפה קפה זה נשמע הרבה יותר טוב מאשר בלי. 

 

כשאתמול קיבלתי סמס נוסף מקפה זאפה עם הזמנה להופעה של שלישיית טבת סלע, היה לי ברור שאין סיכוי שלא אגיע. יותר מדיי זמן לא הייתי בהופעה של טבת. לא יכולתי לחשוב על דרך יותר נחמדה לבלות את צהרי פורים.

 

טבת סלע הוא סקסופוניסט. מלבד היותו מוזיקאי מלהיב ומלא חן שכל היצירות שהוא מנגן הן פרי עטו, הוא גם בחור נורא נחמד, שאי אפשר לא לחבב. הוא מקרין שמחה, המוזיקה שלו מקרינה שמחה וקלילות, הגוף נענה לה בקלות, ובקיצור - פשוט כיף לשמוע אותו. הכי מתאים שיכול להיות לפורים כבר אמרתי? 

 

ההופעה התקיימה במרפסת של בית הקפה - טבת, סקסופון, הופיע עם שני שליש מיתר חברי הרביעייה שלו - שי חמני - גיטרה בס, ומתופף שאני מנסה כבר שעה להיזכר בשמו ולא מצליחה, פאשלה, אמנם, אבל תמיד אפשר להאשים בזה את החום הנורא ששרר שם ואת כמויות הבירה שהעריתי לתוכי. 

 

להפתעתי המוחלטת היו מעט מאוד אנשים בקהל - אם בגלל החום הכבד, ואם בגלל פרסום לקוי של קפה זאפה. אמן בסדר גודל של טבת צריך להופיע בפני ים של אוהדים ולא לפני קהל מצומצם. ראיתי את טבת בהופעה מצוינת בזאפה, בעבר, מול קהל רב ואוהד. כל אמן שמופיע מול קהל גדול ואוהד נותן את המיטב שבו. הקהל מחמיא לאמן.

 

אבל טבת נתן את מה שהיה לו גם לקהל המצומצם שישב בקפה, וזה הזכיר לי איך כשאלי דג`יברי לא היה עדיין מוכר כל כך בארץ באתי להופעה שלו בקמלוט - והיו שם רק שני שולחנות מאוכלסים. האולם היה כמעט ריק. אלי והרביעייה שלו נתנו הופעה ארוכה, מלאה, נהדרת, מושקעת, עם הדרנים - הופעה שהחזירה אהבה לקהל שבא, ולא כזאת שהפגינה אכזבה ממי שלא בא.

 

אני זוכרת שהערכתי אותו כפל-כפליים אחרי ההופעה ההיא, וככה גם אני מרגישה היום כלפי טבת סלע. אמנים שמוכנים להעריך את הקהל שלהם, יהיה גודלו אשר יהיה, ולתת לו את כל הנשמה, הם אמנים שווים, בעיניי. 

 

טבת ניגן את כל מה שאהבתי וגם כמה קטעים שלא הכרתי. הוא נתן הופעה ארוכה ומחוייכת, מלאה בחן האישי שלו ושל המוזיקה שהוא כותב. אפילו ג`ינג`ר, בעלת הזנב המפואר, שבאה איתי, נראתה מאוד מרוצה מהרפרטואר. טוב, זה לא פלא, גם היא מכירה כבר היטב את רוב הקטעים ששמעה היום. 

 

אני מאוד ממליצה - כל עוד אדר, תלכו להופעה של טבת. זה לא שהוא לא מופיע גם בחודשים אחרים, אבל החודש יש לו עוד הופעה בשבלול, וכדאי לכם. באמת. 

הכותבת היא אישה, עיר ואם בישראל, המנהלת את פורום ג'ז ובלוז בתפוז.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר