מס' צפיות - 1886
דירוג ממוצע -
הדוגמניות 3, פרק 7 - על זו שלא קולטת בשיט
אי אפשר שלא לשמוח שהבחורה וצלחות הלוויין השבורות עפה מהתכנית. אי אפשר שלא להגיד שהטמטום שלה היה מרתיח ומשעשע כאחד, אז אין ספק שגם נתגעגע. על מי נצחק מעכשיו? אין ספק שהבחורה לא קולטת בשיט ולכן גם לא קלטה שנגמרו 2 דקות התהילה שלה.
מאת: psychojr 22/03/08 (14:24)

אי אפשר להאשים את עדר הבנות שהגיעו לעונה הזו של הדוגמניות בחריפות יתר, אין ספק בכלל שחשיבה היא לא הצד החזק שלהן אבל אין גם ספק שלאורך כל העונה, בחורה אחת בלטה מעל כולן. היא אמנם הייתה בטוחה שהיא בולטת בכישורי ההתבטאות שלה, שהיא הכי כוסית, הכי אינטלגנטית, הכי מתוחכמת, הכי נחמדה, שהיא הכי טובה ושברור שהיא צריכה להיות בגמר, אבל היא בלטה בעיקר בטמטום, ברוע ובחוסר הקליטה, בעובדה שהיא חיה באשליות או כמו שאמרה כבר הכותרת, הבחורה לא קולטת בשיט, אין אף אחד בבית. את כל זה ראינו כל העונה, אבל בפרק הזה, זה היה הדבר הבולט ביותר, הגיע לשיא והתפוצץ לה בפנים - קארין "דרושה צלחת לווין בדחיפות" כהן, בתצוגת תכלית מרשימה.

 

•  ביקורות נוספות ב"פרשן" לפרק 7: הדוגמניות 3 פרק 7- להתבגר

 

הפעם עשו לבנות השכמה מוקדמת והביאו אותן לחוף הים לצילומים, שם גלית בישרה להן שהן הולכות לעבור יום עמוס עם שתי משימות קשות ושככה נראים חיים של דוגמנית במציאות. אם היה סיכוי שמישהו ייתן למתמודדות האלו עבודה עוד היה אפשר להאמין לזה אבל אי אפשר שלא להעריך את האדיקות בה גלית וההפקה מוכרים לנו את המנטרה הזו. כמו שהעונה נראית, כבר חשבתי שדוגמניות יודעות רק לריב האחת עם השנייה ולחרב צילומים.
 
משימת בגדי הים

 
אם הדוגמניות לא יפות במיוחד, למה לא לחשוף קצת ציצים בבגדי ים מינימאליים. במשימה הזו המטרה הייתה להיראות שמחות, הפי הפי. לריטה זה היה קל והיא הצליחה בקלות, קארין לעומתה התגלתה כבר במשימה הזו כחסרת קליטה לחלוטין כאשר הצלם צריך להסביר לה שכשרצים צריך לתת גם לידיים לזוז ושהריצה שלה לא משכנעת.

 

מה שהצלם לא הבין זה ששני אייקיו מאפשרים להפעיל או את הרגליים, או את הידיים. תבחר.

 
גלית הצטרפה למאמצי ההסברה ואמרה לקארין שזה נורא עשוי ועם אובר מודעות ואני חשבתי שהיא מדברת על הגוף של קארין ולא על התפקוד שלה במשימהגם זה לא עזר הרבה וקארין המשיכה לפשל, מה שלא הפריע לה לבחון את המציאות בדרכה שלה ולהכריז אחרי חצי שעה של נסיונות כושלים "לקחתי את ההערות שלו ועובדה שהפנמתי אותן והכל זרם והיה ממש מהר וסבבה לדעתי" וגם "אחרי שהבנתי מה הוא רוצה את הליפול ולהשתחרר הוא מצא צ'יק צ'אק את התמונה". לא קולטת בשיט כבר אמרתי?. המנטרה של קארין כל כך משכנעת שהצלם היה חייב לסכם לנו את זה במילותיו: "טבעית לגמרי היא לא. אני לא חושב שהיא תהיה דוגמנית, אני חושב שיש לה מלא מגבלות".

 

אגב חשבתי על קארין המון דברים (מכוערת, טיפשה, סתומה, מגעילה, דוחה), אבל לא טבעית??? זו כבר ממש הפתעה.
 

את צליל היה קשה להפעיל אבל כרגיל היא הוציאה תמונות לא רעות בסוף, נטלי גם כן התקשתה בהתחלה עד שהגיעו שני כלבים והיא שיחקה איתם. לא יודע למה, כנראה שזה הדליק אותה והיא התחילה לעשות פוזות ארוטיות מה שמיד הוציא ממנה את התמונה הרצויה. נטלי סיכמה את זה במילותיה "פה לומדים את העבודה, לומדים שאין דבר כזה מבוכה. 

 

המלצתי לנטלי, פעם הבאה, תדלגי על המשחק המוקדם.

 
קטיה שלא ברור לי מה היא עוד עושה בתכנית, לא הצליחה להוציא תמונה ראויה במשך חצי שעה ואילו סשה התלוננה שהמשימה של לחייך, אושר שמחה וקיפוצים אינה בשבילה, אבל הצליחה לזייף את זה והוציאה בקלות תמונות נפלאות. לאחר שסיימה היא סיכמה "אני שונאת לקפוץ, שונאת לחייך, אני שונאת לרוץ, אני שונאת ים, אני שונאת חול, שונאת שמש, שונאת שאומרים לי כל הזמן מה לעשות". כל כך הרבה שנאה יש לילדה הזו והיא עוד שכחה את "שונאת לאכול".
 
גלית מגיעה לסכם את המשימה, לפני שעוברים למשימה השנייה ואומרת לבנות "קטיה וקארין, זה לא מספיק טוב. ביום קטלוג נורמאלי לא יכול להיות מצב שחצי שעה הצלם יבזבז זמן בלהגיד מה הוא רוצה. מי שצריכה לעבוד יותר קשה ויש לה נתונים פחות טובים והיא יותר נמוכה או פחות יפה מאחרות, אני רוצה לראות שיש מאמץ, אתן בתחרות". קארין כרגיל פספסה את השמות קארין וקטיה בתחילת המשפט ואמרה "כשגלית בעצם דיברה על בנות שהן פחות יפות מאחרות ושהן צריכות להתאמץ בוא נגיד ככה, שזה ממש לא נגע אלי". לא קולטת בשיט כבר אמרתי?. אחרי זה גילינו שאפילו תרוצים קשה לדוגמניות להמציא כשקארין מספרת סיפור קורע לב על זה שיש לה עדשות ולכן יש לה מגבלה שאין לאף אחת אחרת מהבנות (שכחת את המגבלות האמיתיות, שאת פרחה, מטומטמת ומכוערת) ואילו קטיה לעומתה מכריזה שהעיניים שלה רגישות ושהן עדיין אדומות.

 

גם לי כואבות קצת העיניים מהכיעור והטמטום של קטיה על המסך, אבל זה לא תרוץ, אני עדיין מתאמץ ורואה את כל התכנית.

 
גלית לא מתרשמת מהתרוץ המתוחכם ואומרת להן "כל המסביבים האלו, אתן לא מבינות שזה לא רלוונטי?" קטיה אומרת לה שהיא צודקת וקארין, שותקת.

 

לשאול את קארין "אתן לא מבינות?" זה באמת לעג לנכותה וזה דבר ידוע, שלא יפה לצחוק על נכים. פוי גלית, פוי.
 
סוציומטרי, מועד א'

 
סשה ששונאת הכל, זוכה בתואר מצטיינת המשימה. בטח היא תקיא גם את התואר הזה. קטיה לעומתה נבחרת לזו שנכשלה. מסיבה לא ברורה, אצל ההפקה זה אומר לתת לקטיה פרס, לבחור למי לדעתה לא מגיע להישאר בתכנית. לצליל כבר ברור שהיא תבחר בה, בעצם לכולם ברור, גם לצופים ברור וגם לאלו שלא רואים את התכנית זה די ברור. למרות זאת אנחנו מקבלים קטע משחק של כמה דקות בו קטיה מתייסרת מההחלטה. צליל ניסתה למחות "איך אני אשמה עכשיו? אני לא מבינה, גם בוחרים בי לרעה כי לא אוהבים אותי וגם" קארין קוטעת אותה ומבקשת ממנה להקשיב עד הסוף כי אולי היא לא מבינה עדיין, גלית מבהירה לשתיהן שבאתגר הבא הן תצטלמנה יחדיו וזו שלא תבלוט עלולה לעוף. צליל כמובן לא שוכחת להודות לקארין שהבינה לפני כל כך טוב שכדאי להקשיב עד הסוף "הקשבתי קארין, תודה.". לא קולטת בשיט כבר אמרתי?. בשיא הרצינות לא ברור לי מה ההפקה רצתה לעשות פה ולמה לתת דווקא לזו שנכשלה לבחור מישהי, אבל כרגיל, זה יצר עוד חיכוכים אז למי איכפת.
 
הבחירה של קטיה בצליל היוותה את האות להפיכת הפרק לגנון (אולי מתוך קנאה בגנון של ג'יבארו שנוצר בהישרדות?) כשצליל כאמור לא מבינה למה זה מגיע לה ושכולן עושות עליה עליהום מסיבות אישיות, כאשר כל אחת מהן לא שוכחת להגיד "זה לא אישי" (אנחנו סתם שונאות אותך). אלה שתמיד הייתה שונה מהשאר (בעיקר כי היא יפה והן לא ממש), מחליטה לעודד את צליל, כי לדעתה צליל יפה ויש לה פוטנציאל וכי השאר סתם נטפלות אליה. במצב רגיל זה היה עובר בשתיקה אבל אז מסתבר שאלה החברה הכי טובה של קטיה בתכנית מה שגורם לסערת רגשות במימדי ענק. קטיה מיד זורקת אותה מחייה "הכי סמכתי עליה ובאמת הכי נפתחתי אליה ופתאום אשכרה הרגשתי סכין, סכין בגב" (גם פה סכינים בגב??) ו"אלה, אני לא מדברת איתה, אני לא מתקרבת אליה, הבחורה הזו היא לא מעניינת אותי יותר, פשוט אוויר". קארין מתנדבת להסביר לנו את העניין ואומרת "צליל. היא התהפכה לגמרי בגלל שקטיה בחרה בה. היא חשבה שזה ממניע אישי אבל הרבה בנות חושבות שאין לה את הלוק לתכנית הזאת. המון בנות לא מוצאות מכנה משותף בין איך שהיא נראית לבין התכנית הזו, אין לה את הגוף, אין לה את הלוק, אם היא עוברת לידי ברחוב אני לא מנידה עפעף אחריה" (או בקיצור, אני כוסית, אני לוהטת, היא לא). וואלה קארין, עכשיו זה באמת לא נשמע אישי, תודה שהסברת לנו.
 
קארין מחליטה שהיא אלון גל של התוכנית ולפני המשימה מתחילה לעשות קואצ'ינג לקטיה: "תעשי הכל כדי להוציא מעצמך הכל בתמונה הזאת, שאת תבלטי בתמונה ויש לך את זה ואת יודעת שיש לך את זה. מאמי, את יודעת שאת הולכת להיות הכי טובה בעולם. חסר לך שלא. אני מחזיקה לך אצבעות". אגב קארין לא שכחה להוסיף באמצע "גם לי יש את זה" למקרה ששכחנו, בקיצור "את כוסית, את לוהטת אבל לא כמוני". אלה מסכמת את זה בצורה נפלאה "קארין וקטיה, שילוב הורס". לא יכולתי לסכם זאת טוב יותר. קארין ממשיכה להסביר "לא היה לי נעים לראות ככה את קטיה, היא מאוד נפגעה מאלה, פתאום היא החליטה שיותר נוח לה כנראה עם צליל. אני מזמן רואה משהו מסריח באלה".

 

באמת מסריח כמה שהיא יותר יפה ממך.
 
משימה שנייה - שמלות הכלה

 
מלבישים את הבנות בשמלות כלה של יאיר ז'רמון ומבקשים מהן להציג בריחה מחתונה, שברון לב, עצב. סופסוף שמענו מה סשה אוהבת (חוץ מגופות ולהקיא) והיא אומרת שהיא אוהבת להיות עצובה ולכן המשימה הייתה קלה עבורה, מה שנכון אגב כי יצאו לה תמונות מהממות. תור אלה מגיע וקארין מיד רצה לחלון לראות את הסרחון שלה ממשיך. צליל מיד מספרת לנו מה באמת מסריח פה "קארין כביכול גילתה נורא עניין, אבל בתכלס כאילו קארין, הקנאה נוטפת לך מהאוזניים". קארין ששוכחת שעדיף להמשיך בהעמדת הפנים (לא קולטת בשיט, כבר אמרתי?) מודה בזה בעצמה "אלה יותר מדי משחקת על הקטע הזה של אני יפה, אני מהממת ואני לא צריכה להתאמץ והיא משחקת כאילו מה הם לא רואים בי שום דבר חוץ בפרצוף יפה? אבל זה בעצם מה שהיא. נמאס לי כבר שכולם אומרים שאני כזו יפה ולפעמים הצביעות כל כך יוצאת ממנה שזה מכוער. ברוב המשימות פה בוא נודה היא לא מצליחה. יש פה משהו מאוד מסריח".

 

השופטים מודים לקארין על שהזכירה להם שהתחרות הזו היא על מי יש פרצוף יפה ולא מי תקעה 300 סמ"ק בכל צד ואמרה על עצמה שהיא כוסית.

 
הצלם גולי גם לא שוכח על מה התחרות (כנראה הוא יותר מפותח מהשופטים) ואומר על אלה "היא יפה והיא מודעת לזה אבל אי אפשר לקחת ממנה את הנתונים שלה כי הם מדברים בזכות עצמם והם עובדים". תור קארין מגיע ואנו מגלים שהיא שונאת ג'וקים. מבקשים ממנה לדמיין שג'וק ענק בא להתחתן איתך ונמרוד מכריז "כלתו של הג'וק". האמת, שם יותר הולם מקארה כהן. קארין מתקשה ועושה כל הפוך עד שאפילו הצלם אומר לה שהיא לא קולטת "אני רק אומר לך משהו ואת חוזרת למה שעשית קודם. אז מה הרווחנו?".

 

קארין בטח רצתה לומר תמונה נפלאה של בחורה לוהטת וכוסית אבל המוח שלה היה עסוק בלנסות לקלוט.

 

קארין ממשיכה לפשל, להגיד הבנתי ולעשות הפוך.הצלם שוב מנסה את כוחו ואומר "את אומרת לי כן כן ואת שם, את חוזרת על זה" אבל זה מיותר כי כאמור, אין אף אחד בבית. הצלם מתייאש ואומר שיש תמונה וקארין כרגיל שומעת רק חצי משפט "הם התסכלו על המצלמה ואמרו יש לנו את זה" היא חוזרת לבנות ומראה שהמציאות יפה באש של קארין כשהיא אומרת לנטלי "כמה תמונות וזהו הוא כבר בדק בזה וזה היה". הצלמים מחזירים אותנו למציאות ואומרים "

 

היא לא הבינה... לא, לא ממש". זה היה ללא ספק האנדרסטייטמנט של הפרק.

 
מקטיה וצליל מבקשים לביים אווירה מינית, אצל קטיה זה אות להתחיל מכות ואלימות מה שמעלה אצלנו תהייה על ההעדפות המיניות שלה ובעיקר את התהייה למה לא מראים לנו קטע?. קטיה מושכת את צליל חזקה, דוחפת ומה לא בעצם ונמרוד כנציג ההפקה, כועס על צליל. למזלנו הצלם נייטרלי והוא אומר לקטיה שהיא מגזימה. בסוף מבקשים מהן להתנשק, סיטואציה שהייתה יכולה להיות מעולה בעולם הרגיל אבל לא יצאה מושכת בשיט, בעיקר כי קטיה נראית כמו נעל.
ריטה שהפסיקה להתבאס מההמתנה מהתסרוקת הכבדה, התבקשה להוציא את העצבים ושוב גילינו שהיא לפחות יודעת לצרוח. גם את הצלם זה הרשים והוא אהב אותה. נטלי קיבלה הזדמנות להיראות קשוחה בזריחה על אופנוע והסיטואציה אכן הוציאה ממנה תמונה מעולה.
 
סוציומטרי, מועד ב'

 
הפעם היו יותר מדי מריבות בפרק, אז גם הבנות מבולבלות, כל אחת מצביעה כמצטיינת לחברה שלה. הפרחות מנסות להציל את קטיה אבל זה לא מספיק וחלוקת הקולות יוצאת שווה אז אף אחת לא מקבלת חסינות. ומי נכשלה? באמת יש טעם לשאול?. קטיה אמנם סוגרת חשבון דווקא עם אלה ואומרת בעצמה "זה ישמע הכי דבילית ואני אצא לא נורמאלית מפה" אבל כרגיל כמעט כל השאר בחרו בצליל והיא מועמדת פעם שלישית להדחה והולכת לשופטים.

 
אלה שמתעצבנת מסגירת החשבון מעבירה ביקורת על התמונה של קטיה שנראית כאילו קטיה רק נלחמה בצליל בעוד צליל התרכזה בלהצטלם. קארין מזדעקת "למה לפתוח את זה ככה". אלה עונה לה "נמאס לי מהניחומים שלך" וקארין מזכירה לה "כשאת פגעת בחברה הכי טובה שלך, הייתי שם בשביל להיות שם בשבילה את תמיד באה ומנסה לנגח אותי לי מצלמות. אם זאת המשימה שלך, שיהיה לך בהצלחה. לפחות אני יודעת מה הפרצוף האמיתי שלך וזה יהיה הדיי מהיום והלאה אל תדאגי". אלה חוסכת לי צורך להעמיד את קארין במקומה ומסכמת

 

"הייתי בטוחה שאני אריב איתה כי אני לא יכולה לסבול אנשים כאלה, עם איך שהיא מדברת ומתאפרת ואני ואני והשורטים הקצרים. ערסית מודרנית". זה היה ללא ספק הקטע של הפרק ואלה גילתה שהיא אמנם שקטה שקטה, אבל ללא ספק גם יפה וגם קולטת. בקיצור, כל מה שקארין לא.
 
ריטה וצליל כנראה ספגו את האווירה של קארין ומתחילות לריב כמו בגנון למי יש גוף יותר יפה, למי אין ציצים (ריטה) ומי נמוכה ואין לה גוף מתאים (צליל). ריטה חוזרת לרמת הדיבור הרגילה שלה פחות 12 שנים ואומרת לצליל "אני שמה עלייך ככה, כל מילה שיוצאת מהפה שלך מעניינת לי את התחת" וצליל אומרת לה "את מדברת כמו ילדה בת 4, תתבגרי טיפה". האמת ריטה איכזבה גם אותי פה. אם כבר אז שתתחיל קרב אגרוף, שיהיה מעניין.
 
טקס ההדחה/השופטים

 
יותר מדי לא קורה כרגיל, סשה הפתיעה את השופטים, נטלי נראית להם כמו סוסה (ואת מיקי זה מדליק) אלה יפה שזה לא חוקי (ויוסף מלביש אותה בסרבל שלא מסתיר הרבה, תודה רבה), ריטה נראית לשופטים כמו קוסמופוליטן ואלימור אומרת שיש לה ראש קטן. קארין מחזיקה לטענת מיקי את הפה כאילו "זבוב זבוב, תיכנס אלי" וסטלה מחזירה אותו למציאות ואומרת שלא הפה זו הבעיה, זה הכל ביחד. אלימור מסכמת שקארין יכולה להיות יפה לכל מיני מטרות אחרות אבל לא כדוגמנית. לי זה בעיקר מעלה את התהייה איך היא תראה בפרסומות של ג. יפית. יש לי תחושה שג. תתן לה תחרות לא רעה על מי יותר יפה ומי יותר חכמה. קטיה נראית למיקי גג כמו ציפי מהדואר ואת תווי הפנים של צליל הם אוהבים.

 

מיותרים לאללה השופטים האלו כבר אמרתי?
 
טקס ההדחה מסתיים כשמגיע תורה של קארין וכשצליל וקטיה ההמומות עדיין עומדות מאחור. גלית אומרת לקארין "את צלחת בקושי את המשימה הראשונה ובשניה הצלם היה קרוב להתייאש" (קארין לא מבינה על מה היא מדברת שהרי הוא ישר מצא תמונה). גלית ממשיכה "אין ספק שאת מתאמצת, לומדת ומתקדמת אבל השופטים חושבים שכשחקנית תצליחי יותר". האמת שזה קצת מכעיס אותי, לא מספיק שהשופטים לא עשו כלום, הם גם שולחים את קארין לשחק, לא הספיק לנו??? קארין עפה מהתכנית ומסכמת "אתם הולכים לראות אותי, אל תדאגו" (אנחנו באמת דואגים, שבטעות נראה אותך).
 
אי אפשר שלא לשמוח שהבחורה וצלחות הלוויין השבורות עפה מהתכנית. אי אפשר שלא להגיד שהטמטום שלה היה מרתיח ומשעשע כאחד, אז אין ספק שגם נתגעגע. על מי נצחק מעכשיו? אין ספק שהבחורה לא קולטת בשיט ולכן גם לא קלטה שנגמרו 2 דקות התהילה שלה.
 
בפרק הבא - ביקור בבית, משימה קשה וחמש בנות שתעלנה לחצי הגמר.
 
נשתמע בפרקים הבאים

 
סייקו

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר