מס' צפיות - 53522
דירוג ממוצע -
אילו מיסים קבוצת רכישה צריכה לשלם? - קפיטל גרופ בע"מ
מאת: קפיטל גרופ 25/06/14 (09:12)

קבוצת רכישה זכאית להטבות מס שאינן מגיעות לכל אדם שקונה ישירות דירה מקבלן. הטבות אלו משפיעות בצורה משמעותית על ההוצאה הכוללת של רכישת הדירה.

אגרות בניה והיטלים- אם מדובר על קבוצה שמורכבת מאנשים פרטיים שהחליטו לחבור יחדיו לרכוש דירה וזאת משום שהדבר משתלם להם כלכלית הם יוכלו לקבל פטור מלא  מתשלום היטלי מיסים ואגרות שונות של בניה.

קרקע- קבוצת רכישה תמיד תקנה את הקרקע המיועדת לבנייה משום כך צריך לשלם מע"מ. אך אם קבוצת הרכישה אינה מתכננת לבנות למטרה עסקית אלא למטרה פרטית והיא תוכל להוכיח לרשויות המס דבר זה, היא לא תאלץ לשלם היטל מיסוי מע"מ על הקרקע.

היתרון של קבוצת רכישה באה לידי ביטוי בכל הקשור אל הטבות בהיטלי מס הרכישה ומע"מ. חסכון זה יבוא לידי ביטוי אם עסקת הרכישה של הקרקע ועסקת ההזמנה של כל הקשור אל פרויקט הבניה יעשו בנפרד.

מס רכישה- קבוצת הרכישה תשלם אך ורק על הקרקע.

מיסים ושירותיהם של אנשי מקצוע

קבוצת רכישה נוצרה על מנת לחסוך בעלויות הכוללות של רכישת דירה. קבוצת רכישה שאינה מסתייעת באנשי מקצוע מומחים בתחום יכולה לעשות טעויות ולשלם היטלי מיסים אותם לא צריך לשלם ובכך להגדיל את ההוצאות הקבוצה במקום לצמצם אותן. כל קבוצת רכישה צריכה להסתייע בשלושה אנשי מקצוע המומחים בתחומים הבאים:

עורך דין- מומחה בתחום דיני מקרקעין ומיסים. חובה ניסיון בליווי וייצוג של קבוצות רכישה.

רואה חשבון- המומחה שיוכל לספק לכם מידע ולפעול על מנת שתזכו בכל ההנחות המגיעות לכם מסגרת היטלי מיסים בקבוצת רכישה. חשוב לוודא כי רואה החשבון הוא בעל ניסיון בתחום ומומחה בכל הקשור אל סוגיות המיסוי.

ליווי- מנהל פרויקט של קבוצת הרכישה. אדם עם ניסיון רב בתחום שיודע להוביל את הפרויקט, מכיר את כל השלבים הנכונים ואת אנשי המקצוע אליהם יש לפנות על מנת להבטיח את הצלחת הפרויקט.


הכותב הוא קפיטל גרופ הוקמה ב-2001 על ידי דן הרצוג הפעיל בתחום הנדל"ן מעל 40 שנה. הקבוצה מנוהלת כיום על ידי אלון הרצוג והיא מתמחה במתן פתרונות נדל"ן בלתי שגרתיים, הכוללים הקמה, ייזום וניהול של קבוצות רכישה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
brizb ל"ת
brizb 11.03.16 (05:52)