מס' צפיות - 54011
דירוג ממוצע -
יוסי אמודאי - האם השקעות נדל"ן בארה"ב הן בטוחות?
מאת: יוסי אמודאי 28/04/14 (10:58)

בעקבות התפוצצות בועת הנדל"ן, ארה"ב נמצאת בשלבים של התאוששות מהמשבר הכלכלי שתקף אותה לפני מספר שנים, שכונה גם משבר המשכנתאות. מה קרה שם בעצם?בעקבות הקלות הרבה בה ניתנו משכנתאות לרכישת בתים בארה"ב, הגיעו בנקים רבים למצב בו הם אינם יכולים למעשה לגבות את החובות שנצברו על ידי לקוחות רבים. הדבר אילץ את ארה"ב להתערב בשוק המשכנתאות ולהזרים כספים כדי למנוע קריסה של בנקים. השאלה הנשאלת היא האם היום השקעות נדל"ן בארה"ב הן בטוחות?

השקעות נדל"ן בארה"ב היום

התוצאות של המשבר הכלכלי שפקד את ארה"ב בשנת 2008, בין היתר, הוא כי הנדל"ן בארצות הברית זול היום יותר מאשר אי פעם. משבר המשכנתאות הביא לכך שבתים רבים עוקלו על ידי נושים כדי לשלם חובות, ועתה הם מחפשים קונים לנכסים אלה. במקביל, ישנו ביקוש הולך וגדל עבור דירות להשכרה ברחבי ארה"ב. במצב דברים זה, הרי שהשקעה ברכישת בתים או נדל"ן בכלל בארצות הברית היא השקעה שיכולה להיות כדאית למדי.

כמובן שיש צורך לערוך מחקר שוק יסודי ומתאים כדי להבטיח כי אתם רוכשים נכס במקום הנכון ובתזמון הנכון, אולם חשוב להבין כי מחירים נמוכים תמיד טומנים בחובם הזדמנויות למשקיעים חכמים וזריזים, אשר ישכילו לנצל את המחירים הנמוכים כדי לרכוש נכסים מבוקשים ובעתיד ייהנו מתשואות ורווחים גבוהים ביותר.

אז האם אפשר להשקיע בנדל"ן בארה"ב?

צריך לזכור, כי המדובר באחת הכלכלות החזקות בעולם ונראה כי היא בהחלט בדרך הנכונה להבראה מן המשבר, בצעדי ענק. לכן, בעבור המשקיע שיכין את שיעורי הבית היטב – התשובה היא בהחלט כן. יש מקום להשקיע בנדל"ן בארצות הברית כבר היום וכדאי לנצל את מחירי הנדל"ן הנמוכים.

הכותב הוא יוסי אמודאי - מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
brizb ל"ת
brizb 11.03.16 (05:51)
2.
brizb ל"ת
brizb 11.03.16 (05:52)