מס' צפיות - 566
דירוג ממוצע -
ריח הבחירות , סכינים נשלפות
בפתיחת מהדורות החדשות בטלוויזיה עוסקים בנתניהו, פותחים עיתון תמונתו מרוחה על הדפים הראשונים , פותחים את הטורים ושוב במי עוסקים?
מאת: טור אורח 20/03/08 (07:48)

מאת: kaligula

 

כנראה שריח הבחירות כבר באוויר, מי שהיה נוחת כאן בימים האחרונים היה חושב בטעות שבמדינה שלנו הכל מתנהל בצורה מושלמת , כל משרדי הממשלה עובדים ומתפקדים בהרמוניה והתפקוד שלהם הוא לעילא ולעילא, אחרת לא ניתן להסביר את המתקפה התקשורתית כנגד בנימין נתניהו ראש האופוזיציה. בדרך כלל תפקידה של התקשורת במדינה דמוקרטית מתוקנת היא להיות כלב השמירה של הדמוקרטיה. חופשית, ענינית, ביקורתית ובעיקר נושכת, וכנהוג במדינות מתוקנות הדברים אמורים לגבי השלטון ולנושאי המשרות הבכירות שלכאורה עסוקים בעשייה.

 

אצלנו כלבי השמירה הפכו להיות כלבים מאולפים של השלטון, בתחילה עוטפים אותו בצמר גפן ושומרים עליו כאתרוג, ואחרי כן תוקפים את כל מי שעלול לסכן את מעמדו של אותו אתרוג. אילו היה נוחת כאן אדם זר, סביר להניח שהוא היה חושב שבנימין נתניהו הוא ראש הממשלה ולא אולמרט .

 

בפתיחת מהדורות החדשות בטלוויזיה עוסקים בנתניהו, פותחים עיתון תמונתו מרוחה על הדפים הראשונים , פותחים את הטורים ושוב במי עוסקים? נתניהו למי ששכח הוא בסה"כ ראש האופוזיציה הלא מאיימת ואפילו אינה תוקפנית כפי שהיה מצופה ממנה, לאור המחדלים הבלתי פוסקים של הממשלה הנוכחית, ובעיקר בעומד בראשה האתרוג אהוד אולמרט.

 

אז נכון בנימין נתניהו הוא נהנתן לא קטן, הוא האדם שכולם אוהבים לשנוא ובעיקר התקשורת הישראלית שלא תסלח לו לעולם כנראה על מהפך 1996. מכאן להתקפה חסרת הרסן והמשתלחת בו ובבני משפחתו המרחק הוא ארוך ארוך. עיתונאים "מכובדים" ממשיכים לנצל את הבמה ע"מ לקדם את השקפת עולמם ועושי דברם, והם אפילו לא מכחישים את חברותם ונאמנותם לראש הממשלה אולמרט, למי שזוכר את מופע האימים של טומי לפיד בפרסום דוח וינוגרד והתקפתו על אב שכול, אותו הדין לגבי דנקנר, בן כספית בעיתונות הכתובה , רינה מצליח, ואברהמוביץ` בערוץ 2 ורביב דרוקר, ושלח בערוץ 10.

 

לא משנה שהממשלה הנוכחית נכשלה במלחמת לבנון השנייה, הפסקת הטילים על ערי דרום הארץ,לא מצליחה להחזיר שלושה חיילים חטופים כבר מעל 600 יום משביים, העוני צומח למימדים מפחידים,מערכת החינוך בכשלון טוטלי אחרי שביתות שנמשכו נצח,אין בטחון אישי,ריסקה לחלוטין את כושר ההרתעה של המדינה,פרשיות שחיתות שמתפרסמות חדשות לבקרים, חוסר יכולת לשמור על מעמדה של ישראל בהסברה הבינלאומית, סימני מיתון והחלשות כלכלית, והרשימה ארוכה כאורך הגלות.

 

מכל הדברים שנמנו העיסוק החשוב ביותר שמענין את עיתונאי ישראל, כמה הוציא בנימין נתניהו על תספורת,ארוחה,שהייה במלון ,הצגה ועוד? כאשר כל ההוצאות אפילו לא עלו אגורה אחת למשלם המיסים הישראלי. גם נשיא המדינה שמעון פרס,ויו"ר הכנסת דליה איציק זכו לאירוח יקר ומנקר עיניים במונקו, אריק שרון זכה להלוואה ממליארדר, אולמרט קיבל מחיר מופקע על ביתו והרשימה עוד ארוכה.

 

גם כאשר נתניהו רכש את הוילה בקיסריה יצאו העתונים בכותרות ענק, אותו הדין היה לגבי רכישת הקרקע בכפר שמריהו ע"י הזוג ברק טרם הגירושין?, או קניית הבית במגדלי אקירוב שהיא שוות ערך לוילה בקיסריה אחרי גירושיו של ברק?, שלא לדבר על החווה של שרון ששטחיה ומכסת המים שווים לגודלו של קיבוץ שלם. כל אלה מרמזים שחושיהם של עיתונאי ישראל החדים מריחים ריח בחירות, ובמצב ענינים זה הם מחליטים את מי להמליך ואת מי להפיל? על מי לשמור ולהגן, הכל ע"פ האג`נדות הפרטיות שלהם. כלבי שמירה של הדמוקרטיה כבר אמרנו?

 

פורסם בבלוג של kaliguka

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר