מס' צפיות - 1023
דירוג ממוצע -
ביקורת הצגה - "כמו שתרצו אותי", פירנדלו
מחזה מסורבל אך כדאי לראותו בזכות משחקה של מורן טחן בתפקיד האישה הזרה.
מאת: elybikoret 17/03/08 (16:56)

תיאטרון הסיפריה שליד בית צבי מציג את "כמו שתרצו אותי" מאת לואיג'י פירנדלו- 1867-1936 בעל פרס נובל לספרות. מבין מחזותיו שהוצגו בארץ להצלחה הגדולה ביותר זכו "שש נפשות מחפשות מחבר" ו"הערב אימפרוביזציה".

 

ברוב מחזותיו הוא עוסק בנפש האדם,מציאות ודמיון. המחזה המוצג כעת עוסק באישה חולת שכחה הנמצאת בביתו של גבר עשיר כאשר מופיע אדם המנסה להזכיר לה שיש לה בעל חי ושעליה לחזור אליו. עלילת המחזה מסובכת, מעורבים בו אלמנטים שונים כגון מניעי ירושה, שינוי צורת חיים, נקמה, אהבה, יחסי משפחה, זהות חדשה וכו'.

 

ההצגה מתנהלת כאילו וזה מחזה מתח והיא מסובכת ומסורבלת. ביים אותה מיטקו בוזקוב שהנו במאי שביים הרבה הצגות מוצלחות ביותר בבית צבי ואני נהנה לראות את עבודותיו. הפעם אם היה מקצר במקצת את משך ההצגה וביחוד בסצינה השניה במערכה הראשונה נראה לי שהדבר היה רק מועיל לה.

 

התפאורה -סשה ליסיאנסקי -טרקלין של משפחה עשירה מאוד יפה ונאה. נעים היה לראות מחדש חלק מבוגרי בית צבי משתתפים בהצגות בתיאטרון הסיפריה. משחק כולם ובראשם הגברת הזרה-מורן טחן מעולה. בזמנו המחזה הוסרט ובתפקידה שיחקה גרטה גרבו. היא אינה יודעת מי היא, איבדה את זכרונה, התחילה בחיים חדשים ובוחרת לאחר התלבטויות קשות להמשיך בהם ולא לחזור לעבר, למה שהיתה לפני שאיבדה את זכרונה שכנראה לא היה ורוד ביותר.

 

בולטים עוד ניר מנקי כקרל סאלטר המנסה לשכנע וכשלא מצליח  פוגע בעצמו, נוקם אך בכל זאת טוב כדי להתחיל עמו בחיים חדשים, בופי-ערן מור המנסה להזכיר לגברת עברה, לנה-אורה מאירסון הדודה שטיפלה בה.

 

לראות או לא לראות: מחזה מסורבל אך כדאי לראותו בזכות משחקה של מורן טחן.

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
דעה אישית
דן 04.07.09 (20:07)