מס' צפיות - 1918
דירוג ממוצע -
הדוגמניות 3, פרק 6 - מועצת השבט הגיעה לאחוזת הדוגמניות
אי אפשר שלא להשוות בין גיא זוארץ וגלית גוטמן. לדעתי מדובר פה ממש בשכפול גנטי של צורת ההנחיה, אותו דקלום ואותו דיבור רובוטי בדיוק אם כי גלית יותר יפה ויותר מלאה בחשיבות עצמית.
מאת: psychojr 15/03/08 (19:43)

אין זה סוד שהסדרה "הדוגמניות" עדיין לא צברה את הרייטינג המצופה ממנה, אין ספק שהעם עוד לא גילה את מה שגיליתי כבר בפרק הראשון, שמדובר בקומדיה הכי טובה כיום בטלוויזיה ולכן, אין ברירה להפקה להפוך את התכנית ליותר ויותר דומה ל"הישרדות". המשימות הופכות להיות שוליות והתככים והמריבות ובעיקר הדיבורים הבלתי פוסקים, הופכים לעיקר.

 

בנוסף, הפעם קיבלנו גם סוג של מועצת שבט באחוזת הדוגמניות, כאשר השאלות הנוקבות נשאלות על ידי המנחה ומוציאות את כל המוגלה מהפצעים וגם, בדיוק כמו בהישרדות , מסמנות שעירה לעזאזל וצולבות אותה בפומבי. אבל כרגיל, נגיע לכל זה בהמשך ונעבור עכשיו לסקירת הפרק עצמו.
 
בתחילת הפרק משחררים את החיות מהכלובים ומוציאים אותן לרחוב. ליליאנה מתרגשת ומסכמת את זה בדרכה המיוחדת חסרת המילים, "יצאנו מהוילה. היה כיף כי כל הזמן בוילה אותו אנשים. פתאום רחוב. אנשים אחרים". גלית פוגשת את הבנות ומספרת להן שהן הולכות לעבור ריאיון טלוויזיוני בשידור חי ומבקשת שהן יהיו, נינוחות, מצחיקות, ספונטניות, רגועות, שתזרומנה ותאמנה שיש להן את זה או בקיצור, כל מה שאין לגלית הרובוטית. גלית גם מפצירה בהן לתת קונטרה אם שואלים אותן שאלה פרובוקטיבית שלא בא להן לענות עליה. עוד נגיע לקונטרה הזו.
 
משימת הריאיון בשידור חי

 
לוקחים את הדוגמניות להתארח בתכנית הלילה של ליאור שליין, שהסכים לבזבז את בדיחות הקרש שלו ושלושת הצופים שלו על הדוגמניות (או יותר נכון, הוא בערוץ 10 אז לא הייתה לו ברירה). כבר כשמגיעים לחדר ההמתנה קארין מכינה אותנו לבאות ואומרת "אתה יכול לקרוא לתחקירנית שלי, תגיד לה שאני ארביץ לה אם היא לא באה".


הבנות מתראיינות בזוגות ומיקי וגלית שופטים אותן. אני חייב להגיד שמוזר שנתנו להם לשפוט ולא שאלו את שליין מה דעתו עליהן לאחר הראיון. הרבה יותר הגיוני לשאול מישהו שמבין ובכל זאת אחרי אלף תוכניות, ראו את שליין איזה.... 3000 צופים בערך. אבל זה לא חדש שיש ליקויים בתחום השיפוט, אז נעבור לראיונות:

  • סשה וקטיה - הן רק מתיישבות על הכורסאות וסשה כבר שואלת את שליין, "מה קורה" הוא עונה לה "את שואלת אותי מה קורה? את זו שצריכה להיות בלחץ עכשיו" סשה עונה "אני בלחץ בגלל זה אני שואלת מה קורה". ליאור חוקר אותן על צילומי התאונה ומציין שסשה נראית מרוצה מכל צילומי הגופות. סשה מסכמת "הייתי גופה. הייתי מצטיינת" וכובשת את האולפן ומספרת שהיא והחבר שלה הלכו לראות גופות כי היה לה משעמם.

זה התחיל באנורקסיה, עברנו לנקרופיליה, מה יהיה השלב הבא?. וקטיה? שליין אפילו לא טרח לדבר איתה. זה בזבוז זמן גם ככה וגם לי לא ברור מה היא עוד עושה פה.

  • ליליאנה וריטה - בתרגיל מבריק, מלכת הקונטרות של התכנית, קיבלה כבת זוג, את זו שלא מבינה, בכדי להשאיר לה יותר זמן מסך. ליליאנה נלחצת עוד לפני הראיון ואומרת "אני לא יכולה לספר כי אין לי מילים".. אני מבין שחוסכים בכסף, אבל לא יכלו לקנות לה כמה מילים ושתדקלם אותן?  נמרוד אומר לה "זה קטע מקסים שאת לא מבינה. הוא בטח ישאל אותך על זה". צודק, זה באמת נהיה די מקסים. שליין שואל את ריטה על האחיות המתאגרפות שלה ותוהה "בטח אכלת הרבה מכות כשהיית קטנה",  ריטה אומרת שהיא הכי חזקה ומזמינה אותו להדגמה של אגרוף ואז רודפת אחרי החננה בכל האולפן. דוגרי, חבל שלא הורידה לו כאפה.

ליליאנה מקבלת את הרגע שלה ומכריזה "סליחה אני לא טוב מבינה עברית". זה לא ממש משנה מה הוא שאל אותה, היא הכינה את התשובה הזו מראש. ריטה מחלצת אותה מהראיון ואומרת שהיא מדברת איתה הרבה, מה שיביא את גלית ומיקי הטיפשים, לקבוע שהיא קטעה אותה בחוסר נימוס ואת ליליאנה לחזור על זה ולהגיד שזה לא היה מנומס. לפחות הם הביאו לה את המילים סופסוף.

 

ליאור שואל מה כבר יש לדבר כל כך הרבה על מסלול דוגמנות ומגייס את ההשוואה הכי טובה שמצא (האידיוט), זה לא איזה מסלול תעופה בנתב"ג (מי מדבר שם???). ריטה אומרת לו "חמוד זה מסובך. קודם תנסה, אח"כ תדבר איתי. חצוף". ליאור שמבין שיש פה בחורה ששמה אותו בכיס מכל הבחינות ומחליט לנקום, הפחדן: "אני בעד לסכסך, כדי שהיא תעוף בפרק הזה רק על החצוף." ריטה בדרכה המיוחדת משיבה גם לזה "יואו שטן, אני שונאת אותך. איזה סכסכן אני בהלם".

 

מיקי וגלית מזדעזעים ואומרים שהיא יצאה פרחה. גם אני מזועזע. אני לא מבין איך ריטה חשפה את ה"סוד" הזה לעיני כול, שליאור שליין לא ממש שנון או מצחיק? איפה הלויאליות לערוץ 10?. שורה תחתונה, ריטה שיחקה אותה בענק ולא פלא שההפקה לא ידעה איך לעכל את זה למרות שהפצירו בבנות לתת קונטרות. כנראה ציפו ממנה להיות בשר תותחים לכל ההפגזות של בדיחות הקרש של שליין.

  • אלה וקארין - הסרט של קארין מתחיל והיא מכריזה שהיא בטוחה שהיא תהיה מעולה כי אחד הדברים שהיא טובה בהם זה כושר ההתבטאות. אני אפילו לא רוצה לדעת במה עוד היא חושבת שהיא טובה. ליאור שואל למי הייתה בעיה עם כפות הרגליים ואלה חושפת את הסוד האפל מעברה, שהיו לה בעיה עם הבהונים שלה ושהיא ביקשה מהרופא לכרות לה את הרגל ולעשות חדש. אני חייב לשאול את ההפקה חפרתם כל כך בעברן של הדוגמניות, לא יכולתם למצוא משהו יותר מעניין?  

קארין כבר מתחילה להרגיש מוזנחת ומנסה לתפוס תשומת לב. האמת, שכשמגיע תורה, קארין הייתה די שנונה (בעיקר בהשוואה לליאור, מה שכבר ביססנו שלא קשה לעשות) היא אומרת שעם הקסדה שלה (השיער) היא יכולה רק לעלות על אופנוע, מספרת שקוראים לה קארה כהן ושאבא שלה עשה לה תספורת של ברוס לי כדי להסתיר לה את הפנים. הייתי מסכם אבל קארין ממילא עושה את זה הכי טוב אז נעבור לציטוט: "צחקתי והצחקתי, אמרתי למה שרק הוא יצחיק את הקהל? מה אני לא מספיק כשרונית בשביל להצחיק אותם?".

 

ואני, בעיקר מאוכזב מזה, שהיא עדיין לא עברה לדבר על עצמה בגוף שלישי. יוצאים מהראיון וקארין שכנראה ניצלה את שארית האייקיו שלה בראיון מכריזה "וואיי אני כוסית. אני לא מתביישת בגוף שלי, ההיפך אני גאה בו. אני אלך ואחצין את הגוף שלי מתי שבא לי כי אני כוסית וכשבחורה כוסית היא יכולה להחצין את הגוף שלה. בחורה שהיא שמנה ומכוערת שתתחבא". מאות שנים של מאבק פמיניסטי ואז... דקה של קארין כהן והכול הולך פקקט. 

 

ריטה מנסה להחזיר אותה לספירה שלנו ואומרת לה שהיא שחצנית ויהירה ושאחרים צריכים להגיד עליה כוסית, לא היא. קארין אומרת "אני בנאדם שאוהב לצחוק, שאוהב להחמיא, לא רק לעצמי, אלא גם לאנשים שמסביבי" (האמת, שרק לעצמי, אבל לא נעים להודות בזה ככה לעיני כל). ריטה וקארין רבות וזה נגמר כשריטה אומרת לקארין "סתמי פאתט".  אני אמנם מת על ריטה, אבל ככה להסתים את קארין? הרי ברור שמינון הבידור עולה ככל שקארין מדברת יותר (ולמקרה שקארין קוראת, זה לא בגלל שאת מוכשרת, זה בגלל שאת כל כך סתומה).

  • נטלי וצליל - גם צליל עושה טעות קשה וכובשת את האולפן כאשר היא מספרת על אודישן תיפוף על שיניים שהיא עשתה לפרסומת ועל עוד פרסומת שבה ביקשו ממנה להזיז את הראש כמו ממטרה. היא מדגימה ואפילו ליאור אומר שאצלו היא עברה. אז למה טעות? כי זה הרי ברור שגלית ומיקי לא יאהבו את זה, בדיוק כמו שקרה עם ריטה. ונטלי? היא נשאלת על האיגואנה שלה ובמקום לענות מתרכזת בלהנהן, לחייך ובלצחוק ממה שליאור שליין אמר לה.

זה כבר באמת בלתי נסלח, מילא לא לענות, מילא לא להגיד שום דבר מעניין, אבל לצחוק בקול רם מבדיחות הקרש של ליאור שליין, זו כבר הגזמה מטורפת.

 

מיקי וגלית מסכמים את המשימה (אבל כאמור, מה הם מבינים), לקטיה הם אומרים שהיא יפה (היא לא עשתה כלום גם ככה), לסשה שהיא הייתה מדהימה ומצחיקה, לאלה שהיא לא מקשיבה, לליליאנה שהיא צריכה להשתחרר, לריטה שבטחון עצמי זה יופי אבל גסות לא ושזה היה טו מאץ' ושהיא יצאה פרחה (לא מבינים כבר אמרתי?), לנטלי שהיא רק נתנה לו לדבר ולדבר ולקארין שהיא הייתה פשוט מעולה. קארין מנצלת את זה לסגור חשבונות ואנחנו מגלים שהיא לא רק טיפשה, היא גם מלשנית ואומרת "כשיצאתי דווקא ביאסו אותי ואמרו לי שלא הייתי טובה".

  

מיקי אומר לה "הומור עצמי תמיד עובד" מי כמוהו יודע שכשאתה כל כך דביל, כל מה שנשאר לך זה לצחוק על עצמך.
 

כהכנה למועצת השבט שתגיע בהמשך, מיקי וגלית יורדים קצת על צליל ואחרי שמיקי מודה שהיא הצחיקה אותו ושיש לה הומור וסבבה, הוא וגלית יורדים עליה קצת, לא כי באמת היה על מה, אלא רק כי צריך והוא זו שנבחרה כשעירה לעזאזל. צליל נפגעת (בצדק), בוכה ואומרת שאין לה כוח ושכל הביקורות של הבנות והצוות מועכות אותה.

 

ואני אומר, מיקי, רד לה מהבטן יה דאב, זה כואב.

 

קארין נבחרת למצטיינת המשימה וזוכה ב20 דקות שיחת טלפון יחד עם חברה. היא בוחרת בנטלי. שאר הבנות תקבלנה 20 דקות ביחד, שלוש דקות לאחת בערך. לסיכום המשימה, שוב ציטוט מקארין כהן : "דוגמניות שהן כבר שנים כאילו במקצוע ושנים מתראיינות בטלוויזיה, לא הרבה מהן הגיעו לרמת ראיון כמו שהייתה לי".

  

איכשהו היה ברור לי, שלבחור בה כמצטיינת, יעלה לנו ביוקר. מה היא תפסה תחת? כולה נראתה טוב מול ליאור שליין, שזו לא ממש חוכמה.

 

הטלפונים

 

ננסה להביא אתר רוח הדברים עם תאור קצר של השיחות:

  • קארין מתקשרת לאמא שלה והשיחה הולכת בערך ככה: "הא מאמי, מה מאמא? , הא מאמי? מה מאמא? הא מאמי? מה מאמא? אכלתי שווארמה עם ניר אתמול" מה שלא מונע מקארין לסכם, "זו הייתה השיחה הכי מרגשת שהייתה לי עם אמא שלי ב10 השנים האחרונות".

 גם לי כמעט זלגה דמעה מכישורי ההתבטאות שלה

 

מתקשרת לניר, חבר שלה והשיחה הולכת בערך ככה: "מאמי, חיים שלי, יואו יואו חיים שלי. מה קורה מאמי. חיים שלי, מאמי חיים שלי, מאמי.

 

 מזל שהיא התקשרה גם אליו, ככה יכולנו להתרשם ממגוון המילים ומכושר ההתבטאות עוד יותר טוב.

  • נטלי מתקשרת לאמא שלה שלא עונה שלוש פעמים מה שגורם לנטלי להיכנס לחרדות וכשאמא שלה כן עונה היא מספיקה לבכות, להגיד שהיא מתגעגעת וזהו בערך.
  • צליל מתקשרת לאח שלה או אבא שלה (לא אמרו) והוא אומר שכל העיר מדברת עליה. היא שואלת "תל-אביב?" אני שואל היא לא מהרצליה? והוא עונה "תל אביב שכונת התקווה וזה". שכונת התקווה? (זה די דומה ללהגיע מעפולה לא?) ואז מגיע הקטע של הפרק כאשר הוא שואל את צליל "את יכולה להגיד לי בסוד כמה פוסטמות נשארו", צליל עונה "שתיים" והוא עונה "יופי". אין לי מה להוסיף, זה היה מעולה !
  • ריטה מדברת עם אחותה וזה נשמע בערך כמו כל דבר שריטה אמרה עד כה בסדרה: תמסרי לכולם שאני דשה... שאני מתה עליהם. תמסרי לחלי שאני שונאת אותה ולהלית שאני שונאת אותה (ולמיקי וגלית שאני שונאת אותם. סתם שאני מתה עליהם (חוץ מעל מיקי וגלית)". מתוקה.

משימה

 

כדי להוסיף קצת חשיבות לסדרה, הבנות עושות סרט פרסומת אנטי אנורקסיה. את הסרט מביים לא פחות מאשר דרור שאול שאחראי לסרט הפולחן "מבצע סבתא" ולסרט זוכה האוסקר הישראלי "אדמה משוגעת". דרור שאול אומר להגנתו שמדובר בסרט חשוב כדי שנבין למה הוא הסכים לרדת כל כך נמוך ולהשתתף בתכנית. לא קונים את זה, בטח שילמו לו טוב.

 

בסרט הבנות משחקות בחורה אנורקטית שנמצאת בהכחשה ומספרת כמה טוב לה בחיים. הסרט עצמו לא ממש משנה, כי כרגיל מתמקדים בתרגילי המשחק שדרור שאול נותן לבנות שכוללים, להרביץ לקופסא, לנשום, להכניס צמר גפן לצידי הפה ולחשוב על מישהו יקר שהם איבדו.

 

קארין חוזרת לגובה הטבעית שלה כשקובעים שהיא נורא משחקת ונורא מתאמצת ושהיא עשתה את זה גרוע (מה שבטח לא הפריע לקארין לחשוב שקארין הייתה נפלאה, כרגיל). אלה לא מצליחה לשחק למרות כל התרגילים המפגרים שדרור שאול נתן להם וליליאנה מצליחה רק חצי פרסומת למרות שנותנים לה לעשות את זה ברוסית ומוכיחה שאין לה מילים, לא משנה באיזו שפה. צליל הולכת הכי רחוק עם התרגילים ומזהירה שהיא עומדת להרוס את הפרקט. היא חבטה בקופסא וצרחה "כמו איזה בהמה" אבל זה הוציא ממנה משחק טוב שזכה למחמאות גם מדרור שאול.  

 

ריטה שהיא פשוט נפלאה כמו שהיא, הייתה צריכה רק לנשום והוציאה סרט מצויין וסשה שלא הבינה שהסרט הוא עליה נכנסה לדיכאון וביקשה ריטלין (כנראה בגלל שהתת מודע שלה קצת יותר חכם) ובסוף, באופן לא מפתיע עושה את זה מצויין. זה ישמע קצת צפוי לומר, אבל זה פשוט יושב עליה נפלא. דוגרי הייתי בטוח שהמשימה נבנתה עבור סשה, בדיוק כמו אתגר הריקודים שנבנה עבור מרינה, אבל דווקא אלה הייתה זו שרצתה לקפוץ מהחלון וגם הבנות פספסו את זה ונתנו דווקא לריטה את הניצחון במשימה ואת החסינות.

 

הסוציומטרי

 

כבר אמרתי שריטה זכתה בחסינות אבל בקושי. אלה נבחרה לגרועה ביותר כי היא לא עשתה את הפרסומת כלל. מצליל כולן התעלמו והיא כרגיל ידעה גם למה "הבמאי אמר שעשיתי ממש טוב את המשימה אבל תכלס כאילו מה הסיכוי שהבנות יבחרו בי בסוציומטרי כמצטיינת. שלא ישחקו אותה כאילו זה לא אישי". אבל למי איכפת מסרטי הפרסומת, כבר הבטחתי לכם את מועצת השבט ואת השעירה לעזאזל השבועית והנה גלית מגישה לכם אותה על מגש, את צליל.

 

בלי שום קשר למשימה גלית פותחת שולחן ושואלת את צליל "שמתי לב שאחרי הקטע עם ליאור שליין כולן חיבקו את ריטה ואף אחת לא באה אלייך?" צליל עונה "כן גם אני שמתי לב" (או תעזבי אותי באמשל'ך מה את רוצה) גלית לא מוותרת ושואלת "למה את חושבת שזה הגיע למצב כזה?" וצליל עונה "כי אני גלויה מדי ואני אומרת יותר מדי את מה שאני מרגישה". כאילו לא הספיקה לנו החשיפה של נטלי בפלאפל עוואד, צליל מספרת שהיא למדה אצל רבי בארה"ב ושהיא הייתה שתקנית ומופנמת אז הוא אמר לה ללמוד לדבר "כי יש לך המון מה לדבר והעולם מפסיד כשאת שותקת".

 

אפילו בתורה לא קראתי כאלו דברי חוכמה. נטלי מביאה אותה בקונטרה "נראה לי שהוא התכוון להגיד את הדברים הנכונים, לא דברים שהם פוגעים". גלית מתרגשת שדווקא נטלי ניצלה את ההרמה שלה להנחתה ואומרת "נטלי למדה לדבר. שאלתי שאלה וקיבלתי תשובה. איזה כיף. ככה היית צריכה לדבר אתמול אצל ליאור שליין".

 

ולפני שנסיים את מועצת השבט, אי אפשר שלא להשוות בין גיא זוארץ וגלית גוטמן. לדעתי מדובר פה ממש בשכפול גנטי של צורת ההנחיה, אותו דקלום ואותו דיבור רובוטי בדיוק אם כי גלית יותר יפה ויותר מלאה בחשיבות עצמית. אם גלית כל כך משוכנעת שדוגמנית צריכה לדעת גם לדבר (מי מכר לה את השטות הזו?), שתלך בעצמה לקורס ומהר.

 

היה גם טקס הדחה ושיפוט אבל זה היה די מיותר כרגיל (מתי יפטרו מהם ויביאו תחליף ראוי?, כן, ראוי !). השופטים לא אמרו יותר מדי חוץ מההתייחסות הדי מוחצת שלהם לקארין. ספי התוודה שוב (מה יהיה עם הוידויים האלו שלו?) שהוא רואה סרטי פורנו ושבסרטי הפורנו המועטים שיש בהם קצת עלילה לפני האקשן, השחקנים שיחקו יותר טוב מקארין. את מיקי זה מדליק ומכיוון שכבר אמרנו שהוא וקארין מאוד דומים, הוא אומר שהוא דווקא רואה אותה הולכת לכיוונים של טאלנטית ומשחק ולא של דוגמנית (זה בסדר, זה נשמע גם לי מופרך, בערך כמו... מיקי בפרסומת למנורות). אלימור בתגובה אומרת "טלנובלות?" ( כי מישהו צריך לתייג את הטמטום הזה למקום הראוי לו) וסטלה שואלת "היא לא קצת מוגזמת?". 

 

 לי נשאר רק לענות לסטלה, כן היא מוגזמת, אבל ככה גם גלית ומיקי וספי ובעיקר את עצמך.

 

לסיום, מסיבה לא ברורה השאירו בתכנית את קטיה שלא עשתה כלום וגם נראית די נורא והעיפו דווקא את זו שנגמרו לה המילים, ליליאנה, כנראה כי מי יותר טובה ממנה לשלם על התפיסה המוטעית הזו כאילו דוגמנית צריכה לדעת לדבר. אני באמת חייב לשאול, מה קרה לעזאזל ל"תהיי יפה ותשתקי"?

 

אגב לילאנה, באמת השתדרגה בתכנית ונראתה ממש יפה. חבל. בדרך החוצה היא הספיקה להתוודות שלדגמן זה לא חלום חייה ולכן יותר קל לה ושקארינה (הטעות בגוף הסדרה), חלמה על זה מילדות ואם יעיפו אותה יהיה לה קשה מאוד.

  

או בקיצור, פדיחות, עפתי לפני הפריחה המטומטמת הזו.

  

בפרק הבא

 

המריבות נמשכות, עליהום על צליל חוץ מקטיה שמתנשקת איתה במשימה. לוהט לוהט לוהט. NOT. לצליל בא להקיא. אה וגם מצלמים את הבנות בבגדי ים בחוף הים וגם שם מלחמה מלחמה מלחמה. זה כבר מתחיל להיראות כמו הפרומואים להישרדות ושוב די ברור לי במה הולכים להתמקד. טראש טראש טראש.

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
אלה לוקחת את כולן בהליכה
תמי 21.03.08 (22:02)