מס' צפיות - 494
דירוג ממוצע -
על מבצע ההתפקדות למיפלגת 'קדימה'
במיפלגת קדימה – המקורבים in הפעילים out ובכל זאת הם "רצים" לפקוד, עוד ועוד. למה הם מחכים למען השם, ג'ובים ?? – הייתי רוצה לספר בענין זה קצת על תאוריית ה"קוים" וה"עיגולים".
מאת: בעז לביא 12/03/08 (13:26)

כשראש הממשלה הצהיר באחד הכנסים שקיים עבור מקורביו (שהם עאלק מקדימה), כי הוא תמיד זוכר "חברים ומקורבים" ו"דואג" להם, ישבו כמה פעילי שטח מרכזיים של המפלגה בבית וצפו במסכי הטלוויזיה בעיניים כלות.

 

הנה הם,שבמהלך הבחירות האחרונות התרוצצו כ"ג'וקים מסוממים" בשטח, בעיר ובכפר, על מנת להשיג קולות כמעט הכרחיים ל"ניצחון המפלגה" (אולמרט הלוא הפיל לא מעט את הרייטינג), והביאו אלפי קולות לאותו רה"מ זחוח וטוב לב, יושבים מובטלים ובלא מעש בביתם, ואילו ה"מקורבים והחברים" מנכ"לים, שרים, ח"כים וסתם "מלקקי ישבן" מתמוגגים מעל שולחנות עמוסים, מחייכים מפה לאוזן, כשבכיסיהם הבטחות רה"מ לשדרוג משמעותי של הטוב שכבר יש להם.

  

ו"ריד מאיי ליפס" אם כל אלה ביחד הביאו אפילו קול אחד למפלגה, אני מתחיל  "לגלח יום יום את זקן כף ידי". האמינו לי, אף אחד לא המציא כאן את הגלגל, כל המיפלגות עושות את זה, נכון, בקדימה מצטיינים בזה. ועכשיו,  כשההתפקדויות למפלגה על "אש גבוהה", שתיפח רוחי בקירבי, אותם "מובטלי" הבחירות ב-2006 שוב רצים כאחוזי תזזית בשטח לפקוד אנשים ל"חיק המשפחה".

  

זה למשל נובע מ - "תיאורית הקווים" ומהי:

  

עוד בתקופת חכמי יוון קבעו, כי דרך שתי נקודות עובר רק קו ישר אחד. שתי הנקודות לענייננו הן- נקודה א' הפריימריס, נקודה ב' הבחירות.

 

ביניהן כאמור קו, שהוא מסלול הבריחה של הפוליטיקאי, ממי? מהפעיל "מבקש נפשו" שיש לו הבטחות בכיס והוא מבקש לממשן כ"אופציות בבורסה". כשלושה חדשים טרם הפריימריס מגיע הפוליטיקאי אל הפעיל, "שמע" הוא לוחש לו תוך חיבוק אוהד בסגנון ה"יקירי", "אתה רץ, מגייס 400 מתפקד ופוקד אותם למיפלגה בשמך אבל עבורי כמובן, יש הצבעה, אני נבחר לכנסת ואז שמע לי, 'השמיים הם הגבול', כל מה שהבטחתי לך על מגש כסף".

 

בינתיים נבחר הפוליטיקאי לכנסת, מקבל את ברכת הפעיל, עם איזו שהיא "קריצה" על מנת שיבין, הזמנות לדרינקים, אירוח בלשכה בכנסת, מכיר לפעיל פוליטיקאים אחרים, האחרון בטוח, ג'וב אדיר בכיס, יש לי שם חבר.

 

כעבור חדשיים שוב מרים הפעיל מאוכזב קצת טלפון, המזכירה עונה,"הוא עסוק" היא אומרת, "אודיע לו שיחזור", הפעיל מחכה (עד היום). אחרי שבוע שוב טלפון מהפעיל, אבל אז כבר נמצא הח"כ בבריחה מטורפת על ה"קו" לכיוון  ה"נקודה הבאה", "הוא בדיון בוועדה" מסביר קולה המלטף של המזכירה, הפעיל מתלהט, "אבל מה עם ה.... שהבטיח וכל ה-... שסיכמנו"? 

 

"אתה יודע מה"? היא ממתיקה  את הגלולה, "יש לי עצה, שלח לי פקס', אני אכניס לו, הוא יראה יטפל ויחזור אליך". "שלח לי פקס'" לא ידע הפעיל, היא תרופת האנטיביוטיקה המובילה של הפוליטיקאים, על מנת להרחיק פעילים  "נודניקים".  ומה בשטח, הח"כ הטרי במנוסת אמוק על ה"קו", הפעיל נושם ונושף רחוק מאחוריו, שולח פקסים מעת לעת.

  

חדשיים לפני הבחירות, טלפון מרטט בכיסו של הפעיל, על הקו איך לא, הפוליטיקאי, "אהלן מה נשמע, למה אתה לא שומר על קשר לכל הרוחות, חיפשתי אותך". "שלחתי פקסים" לוחש הפעיל הנדהם מהאהבה הפתאומית, לא היית, התייאשתי...". "שאני אעזוב חברים?

 

דחילק, היית יוצר קשר, הייתי מטפל לך בענין שלך זוכר? גם לא השארת מספר טלפון". "למזכירה היה" מתגונן הפעיל, "כן אבל ההיא כבר לא עובדת אצלי" מבהיר הח"כ, וכן הלאה.

  

"שמע אח שלי" מלקק הח"כ לפעיל,"יש לנו בחירות, הסיכויים טובים, 32 מנדטים אנחנו ממשלה, אתה מבין את זה ? אני סגן שר או שר, ממנה אותך למנכ"ל בכיר! בחייך, להרים עכשיו ידיים? בוא תהיה לי ראש מטה בשטח, אתה מסודר, גם כל הבכירים במיפלגה יכירו אותך, כדאי"!

  

הפעיל כמובן משתכנע ו"חוזר חלילה...", הח"כ בורח על הקו, שלח לי פקס' וכן הלאה.

                                                          

כמה פעילים "לא פריירים של אף אחד" רתחו על עצם התופעה, "תפסו את הקו" ועיקמו אותו בכח, עד שנהיה עיגול, ומכאן להלן תיאורית  ה"עיגולים" כלומר:

  

איך שהפוליטיקאי "לא ירוץ" וכמה מהר שזה לא יהיה, הוא תמיד יחזור לאותה נקודה, ושם ימתינו לו ה"חברה". שיטה כזאת למשל המחיש מרכז הליכוד. לחברי המרכז קראו בלשון הפוליטיקאים - "קבוצת אינטרס", או "קבוצת לחץ", הם אף הגיעו לישיבות הסיעה בכנסת, והכתיבו שם מה יאמר ומה יוחלט.

  

אז נכון, בחלק מהנושאים אין זה מקובל כלל ועיקר שתהיה התערבות פעילה ו"מפריעה" של  חברי מרכז, ואולם מצד שני, כדי למנוע תופעות של "תיאורית הקווים" בה מנוצל פעיל השטח ללא קץ ובציניות לטובת מפלגתו (בעיקר גם ללא תמורה), חשוב לפעמים שיהיה מן גוף כזה, מעין "בג"צ מפלגתי" שישמור קצת על פרופורציות ופריבילגיות סוציאליות של פעילים.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר