מס' צפיות - 132
דירוג ממוצע -
ביקורת: קולות מן השמים- תיאטרון היהלום
שלמה גרוניך, שלמה בר, ישראל רנד ויהודה אברון - מופע מדהים ומרהיב המשלב חזנות ושירה יהודית ובינלאומית
מאת: חיים נוי 06/03/13 (23:29)

ביקורת: "קולות מן השמים" - שלמה גרוניך, שלמה בר, ישראל רנד ויהודה אברון - מופע מדהים ומרהיב המשלב חזנות ושירה יהודית ובינלאומית (תיאטרון היהלום ר"ג)

 

מאת חיים נוי

 

מופע הבכורה של "קולות מן השמים", זמרים וחזנים, תזמורת ומקהלה - הוא מפגן מדהים ומרהיב, המשלב פרקי חזנות ושירה יהודית ובינלאומית בביצועים מרגשים ומפעימים.

רפאל ביטון ניצח על הקונצרט שבו נטלו חלק התזמורת הסימפונטית היהודית,  מקהלת הילדים "מלאכים", שלמה גרוניך, שלמה בר, החזן ישראל רנד והזמר והשחקן יהודה אברון.

מקהלת מלאכים משתייכת לבית הספר לקול ומוזיקה יהודית-אומנותית בהנהלה מוזיקלית של המנצח רפאל ביטון. זהו פרויקט  לעידוד מצוינות מוזיקאלית בקרב ילדי המגזר הדתי. בבית הספר "מלאכים" - רוכשים הילדים מיומנות קולית ומוזיקאלית, בגישת הוראה ייחודית ומקצועית ובאווירה דתית. הלימודים מתקיימים מדי שבוע בשעות אחה"צ, במרכז דהאן שליד אוניברסיטת בר-אילן.

מקהלת הילדים והסולנים שלה בליווי התזמורת הגדולה והמיומנת פתחו בשירי הללויה רבי הוד וקסם.

שלמה בר השמיע בהשמעת בכורה את יצירתו המרגשת שירת הים ביחד עם המקהלה וסולני המקהלה . היצירה היא סוחפת, נשגבת ובעלת אפקט רב רושם.

שלמה גרוניך השמיע את תפילת הדרך הנהדרת וכן את אלי אתה, יצירה שהוסיף לה תקיעות בשופר. אין ספק כי מדובר ביצירה מלאת הוד , מרגשת שסחפה את הקהל לתשואות רמות.

החזן ישראל רנד השמיע פרקי תפילה וחזנות , כסולן ויחד עם הזמר יהודה אברון. החזן רנד הוא בעל קול אדיר וקולו מילא את כל חלל האולם , באורח כובש וסוחף. חבל רק שרנד נעזר בדפים כתובים ולא השמיע את השירים בעל פה.  

 כוכב הערב היה הזמר והשחקן הצעיר יהודה אברון שגנב את המופע וסחף את הקהל לתשואות הידד רבות. אברון השמיע בין היתר את השיר הידוע go down moses , את שיר העבדים הנודע מתוך נבוקו ואת מי שברך לצהל (ביחד עם החזן רנד). יהודה אברון הוא בעל קול צלול ונעים, יש לו יכולות ווקליות נהדרות, הוא שחקן ופרפורמר והוא פשוט כבש את הבמה ואת האולם.

המנצח רפי ביטון הצליח לשלב בהרמוניה מצוינת את מקבץ היצירות, התפילות והשירה למפגן נשגב של מוזיקה שמימית. הוא הצליח לשלוט באורח מקצועי בתזמורת הגדולה ובמקהלה עם קולות המלאכים הצעירים.

היה זה קונצרט מלא וגדוש של מוזיקה יהודית ובינלאומית, חוויה מוזיקלית והישג רב רושם להפקה.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל ipa, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתים, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

 

צילום-  גיל כהן

 

 

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, לשעבר עורך ראשי של סוכנות עתים, העורך הראשי של סוכנות הידיעות הבינלאומית IPA,חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים, מומחה למיוזיקלס

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר