מס' צפיות - 1177
דירוג ממוצע -
"החופש הגדול", דליה רביקוביץ - הסטודיו לאומניות הבמה.
מופע חביב של פרחי שחקנים- כוכבי העתיד. נהנתי מחן הנעורים, המרץ והרצון להופיע ולהצליח שהתגשמו.
מאת: elybikoret 11/03/08 (01:16)

השנה השניה של הסטודיו לאמנויות הבמה -תיאטרון חולון הציג את " החופש הגדול" מופע מסיפורה ושיריה של דליה רביקוביץ' בבימוי ועריכה טובים ונכונים של טל עומר.  

 

לא אתייחס לתלמידי שנה ב' בסטודיו למשחק הפועל במסלול תלת שנתי כפי שמתייחסים למסיימים או שכבר סיימו את הלימודים. הלימודים בסטודיו כוללים תחומים מגוונים של תיאטרון כגון משחק, תנועה, פיתוח קול, לחימה, פנטומימה ועוד ככתוב בפרוספקט של הסטודיו.

 

אכן המופע שראינו משרת היטב המטרות בתחומים הללו. יש בו מכל המרכיבים והוא משמש כתרגיל מוצלח וטוב לתלמידים שיכירו ויתנסו בכל הגוונים של התיאטרון. משתתפים במופע 4 בחורות ו-3 בחורים והם העבירו בכשרון את סיפורה של דליה רביקוביץ על ילדה בקיבוץ בימים שהקיבוץ היה מקום של עקרונות, סוציאליזם, עבודה עברית קשה בחקלאות, קשיי הסתגלות, הסתפקות במועט הכל למען המטרה.

 

אפשר לראות את המופע כטיפת נוסטלגיה על ימים קשים מלאי אידיאולוגיה שלא ישובו עוד. במופע שולבו משיריה של דליה רביקוביץ' ומוסיקה מקורית נהדרת ערבה לאוזן שנכתבה ע"י מרט מיירוביץ שהוסיפה רבות למופע.

 

הבימוי היה קיצבי, הרבה תנועה, הרבה מעמדים, הרבה פעילות וגיוון. שולבו במופע פעולות מרומזות רבות המשוחקות בפנטומימה. בתוכניה לא צוינו שמות המשתתפים יתכן בכוונה ומסיבה פדגוגית או אחרת כך שאין באפשרותי להתיחס למשחק שהיה ברובו טוב מאוד.

 

לראות או לא לראות: היה זה מופע חביב של פרחי שחקנים- כוכבי העתיד. נהנתי מחן הנעורים, המרץ והרצון להופיע ולהצליח שהתגשמו.   

הכותב הוא הבלוג יעסוק בביקורת שלי ורשמים אישיים שלי של הצגות תיאטרון מופעים אופרה בלט קונצרט וכו הכל קשור למוצג על בימותינו כאמור הכל רשמים אישים בלבד אשמח לקבל רשמים של אחרים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
LIATLK@SMILE.NET.IL
19.03.08 (22:44)