מס' צפיות - 171
דירוג ממוצע -
הצגה טובה, אבל כזאת שחייבת להימשך
ליברמן, שלא יזכה כנראה בקלון המיוחד ויכהן כשר ביטחון בממשלה הבאה אינו שש לצאת נגד מערכת המשפט כבעבר. על ידי חוסר כניסה למלחמות כאלו ברמה האישית, הוא מאמין שהוא מציל את התחת שלו ושל ביבי מאיבוד גובה בבחירות.
מאת: מיכה אקדמן 16/12/12 (08:58)

שר החוץ היוצא ושר הביטחון (כנראה) הנכנס, אביגדור ליברמן, הוא קוסם. הוא אכן עשה מעשה מאוד אצילי וראוי שהתפטר מתפקידו בעקבות החלטת היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב האישום כנגדו בפרשת ההתערבות במינוי השגריר בן אריה, אך מצד שני הוא לא עשה זאת כי הרגיש חייב. כמו כל דבר טוב בתקופה האחרונה, הוא עשה את זה מצרכים פוליטיים ולהשגת תועלת בקלפי.

 

לא צריך להתפטר

 

כשמביטים היטב על הנסיבות שהובילו להתפטרות בעת הזאת, אין שום סיבה על פניו שמר ליברמן יתפטר מתפקידו כשר החוץ.

ראשית, עדיין לא נערך משפט וגם הצהרה פשוטה של יועץ משפטי בדבר כוונה להגשת כתב אישום, איננה סיבה להתפטרות חפוזה כל כך, חודש לפני שעם ישראל הולך לקלפי.

שנית, וזו הסיבה המהותית, ליברמן לא יזכה בקלון המיוחד שיאלץ אותו להתפטר מהכנסת או מהממשלה בתיק הזה. נכון, התנהלותו לאחרונה וכן העובדה שיורשע ככל הנראה באישומים של מרמה והפרת אמונים חמורים מאוד, אך אין בהם כדי לגרוע מהמנדט שהאיש ימשיך לכהן בתפקידו כשר חוץ.

 

אז מה כן מניעיו של ליברמן?

 

לאחר החלטת היוע"מ ליברמן הודיע שלא יתפטר. לאחר הודעתו, הודיעה תנועת השמאל מר"צ כי היא תעתור לבג"צ לתחייב את ליברמן להתפטר מתפקידו. אך ליברמן, שעסוק על מעל הראש הן בתפקידו כשר חוץ שצריך לטוות את חוטי היחסים הבינלאומיים והן בצרכי הבחירות הפנימיים פה, אינו שש כבעבר ללכת לבתי משפט. הסיבה לכך היא אימוץ מדיניות של השנים האחרונות של צחי הנגבי "חייה ותן לחיות": עזוב את המלחמות במערכת המשפט וצור שלום הדדי בצמרת.

 

ליברמן פעל בדרך שלא ממש מאפיינת אותו: הוא לא נכנס למלחמות שלא יודע איך לצאת מהן (בניגוד להתנהלותו הציבורית), ואכן, להשפעה כזאת של מהלך לעומת התנהלות פוליטיקאים קודמים ערב בחירות, יש טעם של חמלה מול הישראלי הממוצע. הוא אומנם חטא (בדיוק באותה עבירה שמר אולמרט חטא) אבל ב"קטנה". אין ספק שקריצה מביבי, שאליו בעצמו קרץ פינקלשטיין בדבר, הביאה להפלת הפור של ליברמן. כך הוא מאמין שהוא מציל את התחת שלו ושל ביבי מאיבוד גובה בבחירות

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר