מס' צפיות - 1304
דירוג ממוצע -
אהוד זקסנברג - כל מה שיש לדעת על אישורי בנייה
תחילה של בניין חדש 'חייבת' וטעונה אישורים נדרשים! אין ספק, כי תהליך הבנייה של בניין חדש הינו תהליך יפה, מצופה ואפילו מרגש. יחד עם זאת, חרף העובדה כי תהליך זה נחשב לברור, בהיר, טכני ומדויק, על מנת שהוא יבוא לידי ביטוי ויתרחש באמת בפועל, הוא חייב להיות מגובה ולהחזיק באישורים נדרשים אשר יאשרו את הבנייה שלו. במילים אחרות, כל תהליך בנייה של בניין חדש חייב באישורים אשר ידועים גם בשם היתרי בנייה.
מאת: אהוד זקסנברג 25/11/12 (15:34)

תחילה של בניין חדש 'חייבת' וטעונה אישורים נדרשים!

אין ספק, כי תהליך הבנייה של בניין חדש הינו תהליך יפה, מצופה ואפילו מרגש. יחד עם זאת, חרף העובדה כי תהליך זה נחשב לברור, בהיר, טכני ומדויק, על מנת שהוא יבוא לידי ביטוי ויתרחש באמת בפועל, הוא חייב להיות מגובה ולהחזיק באישורים נדרשים אשר יאשרו את הבנייה שלו. במילים אחרות, כל תהליך בנייה של בניין חדש חייב באישורים אשר ידועים גם בשם היתרי בנייה.

מאת: אהוד זקסנברג


כיצד מקבלים אישורים נדרשים למען בנייה של בניין חדש?

ובכן, תהליך של כל אותם קבלת אישורים נדרשים ואשר ידועים בשם הכולל היתרי בנייה, הינו תהליך ארוך, ממושך ומפרך לא פחות מתהליך הבנייה עצמו. בפועל, אישורים והיתרי בנייה אלו נגזרים באופן ישיר מחוק התכנון והבנייה 1965. לפיכך, הם ממש בגדר חובה וללא שום יוצא מן הכלל מכל פרויקט בנייה. בנוסף, על מנת לקבל אישורים והיתרי בנייה נדרשים, יש לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, לרשויות מקומיות, משרדי בנייה ועוד.

 
אישורים והיתרי בנייה חיוניים ורלוונטיים במקרי הבנייה הבאים

חשיבותם ומהותם של אישורים והיתרי בנייה כאלה או אחרים נגזרות כבר משמם, ובעלות רלוונטיות רבה בעיקר במקרי בנייה הבאים: בשלב התכנון של בניית בניין חדש לחלוטין; בעת רצון של בניית תוספות בנייה לבניינים עומדים וקיימים; בעת רצון לביצוע שינויים כאלה או אחרים בפריטי בניין חיצוניים כמו חלונות, מרפסות, גינות, שבילים ועוד. בקיצור, כל פעולת בנייה כלשהי טעונה וחייבת להיות מגובה באישורים והיתרי בנייה.

 
לפני כל תהליך בנייה יש לפנות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה!

כל תהליך תכנון ובנייה מתחיל במקום אחד בלבד, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שמו. כל זאת, שכן גורמים בוועדה זו בודקים ומנתחים כל תהליך בנייה לגופו, מודיעים אילו אישורים הם צריכים לקבל, מודיעים על תיקונים נדרשים כאלה או אחרים, ולמעשה מעניקים חותמת הכשר לכל תהליך בנייה באשר הוא.

 


אהוד זקסנברג הינו אדריכל ומתכנן ערים, בעל ניסיון עשיר בתכנון בנייני משרדים, מקבצי מגורים ועוד.

 

הכותב הוא אהוד זקסנברג הינו אדריכל ומתכנן ערים, בעל ניסיון עשיר בתכנון בנייני משרדים, מקבצי מגורים ועוד.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר