מס' צפיות - 2505
דירוג ממוצע -
הדוגמניות 3, פרק 5- מעשה שהיה כך היה, על ציץ הסיליקון שהציץ
שערורייה אחת כנראה לא מספיקה לעיר עפולה ונמרוד נאלץ להוציא את ריטה למסלול למרות שהיא אומרת שלא סגרו לה טוב את השמלה. גם לה הציצי כמעט ובורח אבל כנראה שהמחסור בסיליקון, גרם לציץ לוותר על להציץ. ובכלל ריטה לא התרגשה והתנהגה כמו מקצוענית.
מאת: psychojr 08/03/08 (16:54)

עוד נגיע למאורע המכונן של הפרק בהמשך, אותם 300 סמ"ק חצופים, שהלחץ היה יותר מדי עבורם ובסה"כ רצו קצת חופש, אבל לפני כן נדבר על האימונים למשימה של הפרק  - תצוגת האופנה הראשונה של הדוגמניות, תצוגת חורף 2008 של המעצבת לילך קריסטל.
 
מכיוון שלהפקה אין יותר מדי רעיונות, הכבאית מהפעם הקודמת נוצלה גם לפרק הזה וכדי להפתיע את הדוגמניות שלנו, במקום תאונת דרכים, הפעם ביימו להם שריפה באחוזה וניצלו את זה כדי לצלם אותן יורדות בסולמות בקומביניזונים, כאשר לילאנה זכתה בלוק הטוב ביותר של החילוץ וגם בכמה מבטי זימה מהכבאי שירד מתחתיה בסולם ובהה לה בתחת. ליליאנה כרגיל בשלה, סיכמה ש"מתוך שינה, לא הבנתי כלום, מה קרה".

 

עד עכשיו חשבתי שרק עברית היא לא מבינה, עכשיו מסתבר שאפילו הטרדה מינית או אונס חס וחלילה לא היו גורמים לה לקלוט וזה כבר באמת מבהיל.

 

נטלי עוזרת לסשה לרדת במנוף, כי יש לה פחד גבהים וזה מזכיר לה אירוע מהילדות כשבכיתה ז' היה מטען בחניון והשריפה.

 

לנו זה הזכיר בדיוק מאיזו שכונה נטלי הגיעה, משהו שעוד נגיע אליו בהמשך הפרק.
 
גלית מסבירה לדוגמניות שהיום הן עולות על המסלול לתצוגת האופנה הראשונה שלהן, טבילת האש הראשונה שלהן מול קהל ומזכירה לכל הבנות שאוהבות להיות מכופפות (או שהתנוחה המועדפת שלהן היא על הברכיים???) ש"כדי שתעשו את זה זקוף, אתן תעברו את כל היום הזה באימוני הליכה". או אז מסתבר לנו, שאם ההפקה שילמה על הכבאית והחילוץ המדומה, באותו מחיר מקבלים גם שני כבאים לכל הפרק, ואימוני תרגילי סדר חינם ואם מקבלים משהו חינם, למה לא לשלב אותו בעלילה?

 

אז מסתבר, תחזיקו חזק, שאימוני סדר על עקבים, יכינו את הדוגמנית להליכה על המסלול ובהמשך מסתבר, שללבוש חליפות כבאים כשהאזעקה ברקע, מכין את הבנות לצורך להתלבש תחת לחץ בתצוגה. לא נורא, העיקר שזה היה חינם. תרגילי הסדר לא עוברים אצל הבנות בשתיקה, סשה קוראת לרס"ר "נמוך ומלא", קארין מרגישה מטופשת (טיפשה יהיה יותר הולם) ולימור כרגיל בפוזת המורה המתוחכמת מסבירה שהוא אמר "שמאל ימין שמאל" אבל עשה בעצמו "ימין שמאל ימין".
 
אחרי האימונים המדומים, נמרוד נכנס להאנגר על עקבים כאשר מלוות אותו שתי דוגמניות ואז מתחיל האימון האמיתי או הסלקציה. נמרוד לא שוכח מי הבוס ומזמין את "קיסרית תצוגות האופנה, האישה שנולדה עם סטילטו על הרגליים" (הייתי אומר בתחת, יותר מתאים), גלית גוטמן.

 

בכלל, אני עדיין מחכה שגלית גוטמן תעשה לנו "קפון" ותתחיל לדבר על עצמה בגוף שלישי, זה יהיה הכי הולם. הסלקציה מתחילה ושולחים לצד ימין את אלו שהולכות טוב ולצד שמאל את אלו שמתקשות (צליל ולימור כרגיל). קארין בטוחה שהיא מעולה כרגיל (גם היא יכולה לדבר על עצמה בגוף שלישי) בעוד נמרוד מסביר לנו ש"יש לה כתפיים מאוד רחבות, היא חייבת כאילו טיפה לרכך, במיוחד עם החזה שלה". נמרוד כנראה הבין בדיוק מה כדאי לה לרכך (את החזה) ובכלל ספרתי לנמרוד בפרק הזה חמישים פעם שימוש במילה כאילו, האם הוא הפך לפקאצה?.

 

נמרוד ממשיך בשלו ואומר על נטלי "כל פעם שהיא הלכה זה היה נראה כאילו הולך איזשהו מקרר, אמנם קטן, אבל מקרר, כאילו שהולך". מזל שהוספת קטן, אחרת זה באמת היה מעליב. מאלה גלית מבקשת לחשוב (מה זה?) על ההליכה ואילו סשה נראית לנמרוד כאילו הדביקו לה יד של בובה ומריטה גלית מבקשת לא לחייך כמו בערוץ הילדים (עודד מנשה עשה על זה קריירה, אותך לעודד).
 
אז מגיעה המעצבת לילך קריסטל לבחור מי תפתח ומי תסגור את התצוגה ומראה חריפות מרשימה כשהיא מיד יודעת בדיוק איך לקטלג את הבנות: צליל עושה טובה, סשה רזה מדי, לימור מתאמצת מדי. היא מוסיפה שקארין בעיניה לא מתאימה בשום מובן לכלום (בקיצור, שתלך למכור גרעינים) ועל לימור "אני לא הייתי לוקחת אותה בשום מצב כדי להחזיק בגד או לדגמן (או בקיצור, זאתי אפילו מוכרת בחנות בגדים לא תהיה). אלה זוכה לפתוח את התצוגה ונטלי לסגור אותה. לפני התצוגה עצמה עוד מתאמנים בללבוש בגדי כבאים (אולי כדי להכין אותן לעבודה בחשפנות) וקארין וסשה מסרבות להשתתף כי זה מפגר מדי לרמה הגבוהה שלהן. בחזרה הגנרלית גם יש ריבים כשריטה חוטפת קריזה על צליל שלא חיכתה לה בפוזה, אמרה לה שהיא הולכת כמו סוס ונמרוד נאלץ להתערב ואומר שהן התנהגו כמו ילדות בנות שלוש (מה חדש?).
 
תצוגת האופנה


קארין מספרת לנו שהיא הרגישה ששיש לה הכי בטחון בעולם ומתחילה לדבר עם עצמה (כנראה כשלב בדרך לדיבור בגוף שלישי, כמו שקיוויתי שיקרה), "קארין תעשי את זה, כי את לא רואה אף אחד, תעשי את זה". כרגיל אין כל קשר בין מה שקארין חושבת למציאות והשופטים קובעים שהיא עשתה את כל הטעויות האפשריות ומיקי מכריז שנגמר אצלו הקרדיט של קארין (אגב, אם הוא היה גבר, הוא היה סולח לה במערכה השלישית, אליה נגיע מיד).
 
בסיבוב השלישי של התלבושות, מגיע המאורע המכונן הראשון של הפרק כאשר ציץ הסיליקון של קארין רוצה לנשום ובורח לה מהשמלה. דוגרי אפשר להבין אותו, אפילו לסיליקון יש יותר שכל משלה, אפשר להאשים אותו שהוא לא רצה להיות מזוהה איתה מול כל הקהל הזה?. נמרוד מסכם "לקארין הציץ הציץ (הוא הציץ, הוא מציץ והוא ימשיך להציץ), היא התמודדה איתו כמו גדולה אגב. היא קצת נלחצה בשנייה הראשונה אבל אז היא תפסה אותו, סדרה אותו והתנהגה כמו דוגמנית למופת, אני אותו רגע עשיתי עליה וי".

 

נמרוד יה חרמן, לעשות וי אתה קורא לזה, אה? וחוץ מזה אמנם מדובר בסיליקון, אבל זה לא יפה שדיברת עליו כמו על חפץ...

 

שערורייה אחת כנראה לא מספיקה לעיר עפולה ונמרוד נאלץ להוציא את ריטה למסלול למרות שהיא אומרת שלא סגרו לה טוב את השמלה. גם לה הציצי כמעט ובורח אבל כנראה שהמחסור בסיליקון, גרם לציץ לוותר על להציץ. ובכלל ריטה לא התרגשה והתנהגה כמו מקצוענית.

   

בכל מקרה, זה לא היה היום של העיר עפולה.

 

קארין מראה לנו בדיוק מה היא עושה הכי טוב בחייה ומסכמת את המאורע, "זה לא מפחיד אותי הדברים האלו".

   

אותנו זה כן הפחיד קצת מאמי ! 

 

יתר התצוגה עוברת בלי התרחשויות מיוחדות כשנמרוד מרוצה מהבנות על תצוגה באמת מקצועית. השופטת סטלה גם היא לא יכלה להתעלם ממה שקארין הוציאה על המסלול ומסכמת "לימור אאוט, צליל אאוט, קטיה אאוט וקארין טוטאלי אאוט...". לא יכולתי לסכם את זה טוב יותר. לריטה היא כנראה סלחה כי היא חמודה.
 
הסוציומטרי


כרגיל, הבנות בוחרות מצטיינת ונכשלת במשימה. לפני שמתחילים גלית נוזפת בסשה וקארין שסירבו להתאמן וללבוש בגדי כבאים ואומרת שאין לה עניין שבחורה עצלנית שלא מקשיבה למה שאומרים לה, תזכה בתחרות. קארין מכריזה שהיא רחוקה מלהיות עצלנית כמו שהיא אמרה לפני כמה פרקים שהיא רחוקה מלהיות פרחה ובטח בפרק הבא תכריז שהיא רחוקה מלהיות מטומטמת, דברים שכרגיל אצל קארין, אין כל קשר ביניהם ובין המציאות. את סשה שוקלים ומגלים שהיא עלתה שני קילו כשגלית מכריזה שהיא מרגישה ציפי שביט.
 
נטלי נבחרת למצטיינת ברוב קולות וזוכה בחסינות בפעם השנייה ברציפות, כשגם אלה זוכה ללא מעט קולות. אבל אז מגיע הקטע של הפרק, כשבוחרים בנכשלת המשימה. צליל מבקשת להתחיל ובוחרת מיד בקארין כשהשיקול היה שהיא סידרה את החולצה כל הזמן בעוד ריטה הראתה איך מקצוענית מתנהגת במצב כזה.

 

גלית שואלת את צליל איך היא מרגישה מבחינה חברתית וצליל כרגיל בכנות מוגזמת מכריזה שיש שתי קבוצות סשה/ליליאנה/קטיה/אלה ומצד שני לימור/נטלי/קארין (או בקיצור הרוסיות והפרחות) ושהיא לא שייכת לאף קבוצה. לקארין זה הספיק והוריד המרוקאי שלה מאיים להתפוצץ, היא מתחילה בהתקפה חזיתית ומוציאה את כל הקיפוח העדתי שהצטבר בעדה זה שנים: "סליחה שאני פותחת את זה במצלמות אבל היא מאוד יהירה והיא מרגישה שהיא מעל כולן פה וזה מה שגורם לה לא להיות איתנו". אלה יוצאת להגנתה של צליל ואומרת "היא אומרת דברים נכונים בפנים והיא לא מסתירה את זה אז זה כואב לכם ואתם מתעצבנים על זה". וואלה צודקת, חסכה לי להסביר.

 

נטלי רואה שהעדה שלה בפיגור וכמו החבורה של בני הדודים שתמיד יוצאים מהשיחים לעזור במכות, מתערבת לטובת קארין ואומרת שצליל קראה ללילי פלקט בלי ביסוס. מי ישמע איזה חטא קדמון.
 
צליל לא מתרגשת ואומרת שהן מתעצבנות כי היא אמרה שאחת לא עשתה צבא וצחקה על עפולה. קארין ממשיכה בקריזה ומוכיחה יותר טוב ממילים את מה שצליל אמרה עליה ונטלי מאיימת "תשמרי על הפה שלך, חבל" ומזכירה לנו באמת מאיפה היא באה (מטען בחניון וזה). בקיצור, מהומה רבה על לא דבר. צליל לא צריכה להגיד עליהן שום דבר, במעשיהן, הן אומרות על עצמן הכל.  

 

זה היה קטע קורע למדי וצליל מסכמת בחוכמה ששוב גורמת לנו לחשוב כמה היא צודקת "קארין התעצבנה שחשפתי שהעליתי את הנושא של הצבא. זה אשמתי שלא עשית צבא, אני צריכה לקחת את זה על הכתפיים שלי? תרגישי את רע, אל תצהירי שאת דתייה ותלכי ככה עם סיליקון. זה ממש מגוחך". יצאה מלכה צליל, גם מלאה בדברי חוכמה וגם מפרגנת לגיבור הפרק, הציץ שהציץ.
 
את קארין זה רק הדליק עוד פעם והיא מכריזה שהיא גאה לבוא מעפולה (אבל נראה לי שהם לא גאים שאת מייצגת אותם) וצליל שוב סותמת לה את הפה בכנות שאלה דיברה עליה כשהיא שואלת "יש לך רגשי נחיתות?" (לא אני סתם טיפשה), את הראשונה שבכלל העלתה את זה, את התחלת להגיד שאני עשירה. לימור  שמחה בתוך תוכה שמישהי אחרת נצלבת סופסוף ולא היא ואפילו אומרת את זה (לא לימדו אותך לשתוק?): "אני מבינה אותה כי לפני כמה זמן זה היה עלי כל הירידות". ואומרת שמאז שהן הסתדרו היא מאוד מתחברת, מה שלא מפריע לה להצטרף לעדה לה ולבחור גם היא בצליל כזו שנכשלה במשימה. אחרי כל המהומה, באופן לא מפתיע, כמעט כולן בחרו בצליל כשזו שנכשלה.
 
היציאה של הפרק


מתוכננים לטקס ההדחה והמעצב יוסף מוכיח שאולי כדאי לשים אותו בפאנל השופטים במקום כל המוגבלים שיושבים שם שאפילו משפט מחץ אחד קשה להוציא מהם. הוא מלביש את סשה ומציע לה להכין לה מרק מינסטרונה מהיום כל יום עם פירורי לחם, כדי שתעלה קצת.  סשה משוויצה שהיא עלתה שני קילו ויוסף שואל, איפה עלית שני קילו, בשרשרת?? יצא מלך.
 
 
טקס ההדחה


הטקס כולל כרגיל את תגובות השופטים על הדוגמניות ובעצם אף משפט מחץ מה שמעלה שוב את השאלה למה לא נפטרים מהם כבר. מה שכן היה, זה את השיחה הבאה, שאני חייב לצטט במדוייק: מיקי (על נטלי): "הפעם שיחקו לטובתה המוגזמות, האנטיפטיות שלה, התווים האנדרוגונים האלה. היא יפה. אנדרוגיניים? תקני אותי אלימור, בעונה הזו אינך מתקנת אותי" אלימור בתגובה "כי את מדברת עברית רהוטה". ספי בתגובה "אני מצטרפת למיקי בעניין הזה". אלימור בתגובה "איזה שולחן נשי". ספי בתגובה "תיכף אני הולכת לאכול מוזלי".

 

ולי נשאר רק לומר לשופטות היקרות מיקי וספי, לא רק שאתן לא מצחיקות, יצאתן יותר מטומטמות מהדוגמניות אפילו.
 
וכדי להראות לנו מי האנדרוגיניים האמיתיים מיקי וספי מתחפשים לגברים ומדברים בעיקר על ריטה וקארין ועל גיבורי הפרק. ספי שואל אם ריטה שחררה את העופר של בכוונה וקובע שאם לא היא התמודדה עם זה יפה ובקוליות ראויה לשבח. את הקוליות של ריטה כבר שיבחנו לא אחת בעבר. מיקי שולח אותה בבעיטה מהתוכנית לערוץ הילדים (גם אותך לעודד). על קארין ספי אומר שזה היה "טריק ג'נט ג'קסון להראות את הפטמה" וכולם מסתפקים בלהגיד עליה "מוגזמת מוגזמת מוגזמת" (הם מדברים עליה או על הסיליקון?).
 
בסיום נשארות קארין ולימור, חמין וג'חנון ונפטרים מלימור שמלכתחילה לא הייתה יפה ובכלל אם היו נפטרים מקארין, לא הייתה נשארת כמעט שום סיבה לרות את הפרק. היא מספקת את רוב החומרים.
 
בכל מקרה, דרושים שופטים חדשים ומהר. זה מביך.
 
בפרק הבא


פרק ההתמודדות עם המדיה. ראיון טלוויזיוני בשידור חי אצל ליאור שליין וצילומים לסרט פרסומת. יהיה פרק מעניין לדעתי כי סופסוף יתנו לנו לשמוע מה יש לדוגמניות להגיד. זה יהיה מרתק. קארין מכינה אותנו לפרק ומכריזה "מבחינת התבטאות עצמית אני אוכלת פה את כל הבנות בלי מלח". ואני רוצה לומר לה, תירגעי מאמי, שמנו לב לזה !. וכדי שלא נשכח איזה חבילה קארין מביאה איתה אנחנו רואים שהיא מכריזה "אני אציג את הגוף שלי מתי שבא לי כי אני כוסית". האם זה אומר שהסיליקון שוב ניסה להימלט?. מיקי אומר לריטה שהיא נסחפה והיא בתגובה אומרת לו "שטן יואו, אני שונאת אותך" מה שמוכיח שריטה קולית ושרוטה כמו תמיד ושאולי זה יהיה שוב הפרק של עפולה. בקיצור, יש למה לחכות.
 
ברינג מי מור אוף דאט טראש ומיד


סייקו
 

הכותב הוא טמיר הוא מבקר קולנוע וטלוויזיה ובעל האתר "מיומנו של פסיכופט מתורבת". את שאר הגיגיו בנושא קולנוע וטלוויזיה תוכלו לקרוא באתרו בכתובת http://www.psychojr.com

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר