מס' צפיות - 449
דירוג ממוצע -
מלחמת הפאשלה
כאילו לא נכתב אצל וינוגרד שהממשלה טעתה בחוסר הקשר שלה במלחמה בלבנון - נראה שבצה"ל ובממשלה לא הפיקו לקחים והכל אותו דבר. לפחות החטיבה שונה.
מאת: אייל טוני 04/03/08 (20:30)

מה הקשר בין חטיבת גולני לחטיבת גבעתי? נכון, שתיהן שתי חטיבות החי"ר המובילות של צה"ל. ובכן יש עוד קשר - שתיהן אכלו אותה בענק מחוסר הקשר שבין המערכת המדינית בראשותו של אהוד אולמרט לצבא ולמח"טים שלהם.

 

ניקח לדוגמא משפט שולי ממהדורת הערב: "חיילי גבעתי חשו שהפעולה בסג'ייה טרם נסתיימה, בניגוד לעמדת הממשלה". ובכן - באמצע פעולה צבאית פתאום אומרים STOP, מחכים לסיבוב הבא. חיילי חטיבת גבעתי לא מבינים מדוע אם לא סיימנו את "בנק המטרות" צריך לצאת משם כמה שיותר מהר.

 

נכון, החיילים זקוקים לטיפול רפואי, הם זקוקים להערכת מצב שלווה יותר מהלחימה המאיימת בשטח בנוי שבו הקרבות בין שני הצדדים הלוחמים הם ממטר אחד לערך. אני מצטער להודיע לכם, שככה לא מנהלים מלחמה. אם החלטנו על מבצע קרקעי כלשהו ומח"ט גבעתי מציב מטרות - ראש ממשלתנו, עם כל הערכה והכבוד ולפעמים דווקא יש כבוד, אינו יכול להורות לרמטכ"ל שיורה לחטיבת גבעתי לסגת.

 

האם הקאסמים הופסקו? האם ארגון חמאס חדל מלהתקיים כישות שלטונית? האם סתמנו את הזרמות הנשק? תשפטו אתם את האכזבה של חיילי חטיבת גבעתי, שמלבד האדמה, איננה שונה בהרבה מאחותה גולני באדמת הלבנון ב-2006.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר