מס' צפיות - 328
דירוג ממוצע -
כן להפגנת תושבי דרום תל אביב כנגד המסתננים, לא לאלימות!!!
מאת: איציק גיני 24/05/12 (14:51)

אני מגנה את המפגינים שנקטו באלימות כלפי המסתננים מאפריקה, אני בעד השבתם  לארצות מוצאם באפריקה.  

 

אלפים הפגינו אתמול (יום רביעי 23/05/12) בצומת הרחובות דרך ההגנה והאצ"ל בתל אביב.  

 

תושבי שכונות דרום תל אביב התקבצו להפגנה המונית במחאה על אוזלת ידה של ממשלת ישראל בטיפול הכושל במסתננים.

 

בהפגנה הונפו דגלי ישראל ושלטים עליהם נרשם:

"להחזיר עכשיו 200,000 מסתננים ושוהים בלתי חוקיים"

"מסתננים צאו לנו מהבית"

"אלי ישי העם איתך"

"שגרת חיינו! הזנחה, פשע, אונס, אלימות

"אנחנו פליטים בשכונות שלנו" "אנו דורשים ועדת חקירה ממלכתית"

 "ביבי מקיים בית לאומי לאריתראים"

"הפכנו למיעוט נרדף בשכונותינו"

"מסתננים צאו לנו מהבית"  

 

מדובר באחד הביטויים לחוסר שביעות הרצון של תושבי דרום תל אביב מחוסר תפקודה של ממשלת ישראל בטיפול בנושא המסתננים מאפריקה.  

 

תושבי השכונות חיים בפחד, איכות חייהם נפגעה , עבירות אלימות של המסתננים הם שגרה יומיומית,הפחד להסתובב ברחובות. התנהגותם של הצעירים שהתפרעו בהפגנה הוא פורקן למתח וכעס שהצטבר, קשיי היומיום גרם לצעירים לכלות את זעמם על המסתננים והפליטים מאפריקה, בתום ההפגנה ניפצו שמשת רכב בו נסעו 3 אפריקאים  כמו כן הבעירו פחי אשםה ואף נזרקו חזיזים ברחוב האצ"ל.  

 

יש לגרש לאלתר, ולא לטאטא את הבעיה מתחת לשטיח, הדברים שקרו וקורים בדרום תל אביב וברחבי מדינת ישראל  הם סכנה קיומית לעם היהודי ולמדינת ישראל.  

 

צעירי דרום תל אביב חרדים לעתידם וגורלם,  

 

על הבמה המרכזית בהפגנה נשאו דברים פעילים חברתיים, רבנים, תושבים, חברי כנסת ההנחיה נעשתה ע"י חברת ועד שכונת התקווה הגב' איילה סינוואני שאף נשאה דברים.  

 

שלמה מסלאווי חבר מועצת העיר (ליכוד) ויו"ר ועד שכונת התקווה הוא ממארגני ההפגנה ביחד עם הפעילים החברתיים, במשך כ-3 שנים הוא עוסק בטיפול במסתננים והשבתם לאפריקה, על הבמה הוא דיבר על מימדי הפשיעה של המסתננים והסכנות שאורבות לתושבים, הוא יצא בקריאה לממשלת ישראל לגרש את המסתננים למדינות אפריקה.  

 

ח"כ דני דנון (ליכוד) ראש השדולה לטיפול בבעיית המסתננים  מלווה את הפעילים החברתיים במאבקם מבטיח ונוהג לקיים, הוא קרא מהבמה "יש פה אנשים מתוסכלים שרואים שהבית שלהם הפך למחנה פליטים. הפתרון היחידי לבעיה הוא לדבר על גירוש. צריך לגרש את המסתננים ממדינת ישראל. לא צריך לפחד לומר את המלה הזו - גירוש עכשיו".     

 

ח"כ מירי רגב  זעקה מהבמה ואמרה "הסודנים הם סרטן בגוף שלנו. אנחנו נעשה הכול להחזיר אותם למקום מוצאם. אנחנו לא נרשה לאנשים לבוא לחפש עבודה בארץ ישראל. קודם כול נדאג לעניי ארצנו. וכל השמאלנים, כל השמאלנים, שהגישו בג"ץ - בושה להם! הם עצרו את הגירוש! לא ניתן לשמאלנים להרים את זה! לאנרכיסטים! אנחנו הימין נטפל בבעיות של המסתננים, נגן על הבנות שלנו, על הילדים שלנו, על הנשים שלנו, על מקומות העבודה שלנו ונמשיך לעשות הפגנות כל יום!".  

 

חברת הכנסת רונית תירוש (קדימה) הגיעה לחזק את התושבים והפעילים ודברים שנשאה אמרה "אני באתי לחבק אתכם ולומר לממשלת ישראל, שהמזל הגדול שלה שהקליטה של אותם מסתננים, שהם שוהים בלתי חוקיים כאן, היא במקומות של שכונת התקווה ושכונות הדרום, שהן שכונות שיודעות  לחבק בני אדם. אבל נמאס ואסור לנצל את זה. כי אילו הם היו בשכונות צפון העיר, המדינה לא הייתה ממשיכה במדיניות החלם שלה. אני דרשתי היום ועדת חקירה פרלמנטרית, משום שכל משרד ממשלתי זורק את האחריות למשרד השני. אנחנו רוצים פתרונות... וכמו ששר הפנים הבטיח היום, ונדאג שהוא יקיים, בתוך שנה לא יישאר אפילו מסתנן אחד במדינת ישראל".  

 

 

ח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) עלה לנאום והתקבל באהדה גדולה ובמחיאות כפיים: הוא דיבר בעד גירוש המסתננים וקרא "סודנים לסודן"  הוא.זכה לקריאות מהקהל "ראש הממשלה הבא".

הפגנות נערכו גם המוקדים נוספים ברחבי הארץ באילת אשדוד אשקלון בני ברק טבריה נהריה ועוד. .  

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר