מס' צפיות - 139
דירוג ממוצע -
השנאה העיוורת לשאול מופז
שאול מופז חטף ים של ביקורת מאז הצטרף לקואלציה, אבל "let's talk Dugri" מה אתם הייתם עושים במקומו?
מאת: מיכה אקדמן 16/05/12 (14:36)

 

הציבור בישראל מוכר בקלות יתרה את מה שהתקשורת מוכרת לו והדוגמא הכי טובה היא מהצטרפותו של שאול מופז לקואליציה לפני קצת יותר משבוע. מדוע? משום שנראה שכגל צואנמי ענק הפולטיקים כולם זורקים על יו"ר קדימה את כל הרפש והגועל נפש שרק קיימים ומנסים כך להציל את התחת של עצמם.

 

שאול מופז נכנס לממשלה הזאת מתוך כמה אידיאלים שקשה להאמין להם אבל הם די רלוונטים - שינוי חוק טל, מניעת תקיפה באיראן (הוא הביע דעתו כל כך הרבה פעמים נגד תקיפה אז שיפסיקו עם החירטוט שהוא עוד בוגר סיירת), שינוי שיטת הממשל והתקציב הדו שנתי המתוכנן ל2013-2014.

 

 

הממשלה הזאת על פניו עמדה לפני קריסה - ישראל ביתנו נדנדה לביבי על חלופה לחוק טל שהיא דורשת דרישה לא סבירה ולא הגיונית בעליל - בואו נגייס את כל מי שמגיע לגיל 18. למה היא לא הגיונית ולא סבירה בעליל? כי גם אם תגייס את כל האברכים ולומדי התורה לא בדיוק יהיה בצבא לאן ולמה לגייסם.

 

מצד שני, ברור שהממשלה הזאת חייבת להעביר חוק חלופי לחוק טל, שיצור שוויון כמה שיותר מוחלט. גיוס חרדים וערבים לשירות לאומי או צבאי והקמת מוסדות מדינה נוספים עבורם לצורך שירותם.

 

מול ישראל ביתנו עומדת ש"ס שמתנגדת בכלל לרעיון שצריך להחליף את חוק טל וטוענת שאין כלל צורך לגייס את בני הישיבות ושאלו ימשיכו ללמוד תורה ולהיות מובטלים. המתח בין שני הניצים הללו היה מוליך לניתוק אחד מהם. אז אם כל הכבוד לשמירה משמיים כטענתם, להתגייס לשירות כלשהו אתם חייבים.

 

מניעת תקיפה באיראן היא עוד סיבה מצויינת לכניסתה של קדימה. מופז הודיע למקורביו שבעידן שבו ביבי וברק מנווטים לבדם את הספינה ואין להם יותר מידי הצקות מראש אמן, ראש המוסד וראש השב"כ, הם יכולים לעשות "אללה בבאלה". שאול מופז אמר אמת יום לפני כניסתו לממשלה שביבי שקרן אבל תמיד אפשר לשחק אותה פולטיקאי ולהגיד יום למחרת שהוא חוזר בו.... אם הוא נכנס לשם כדי למנוע מביבי את הרפתקת איראן (תשימו לב שכל מי שמתנגד לביבי הוא מעיף אותו כמו בשח מט ממש דמוקרטיה מעולה!) דיינו.

 

שינוי שיטת הממשל - בעניין זה יש הסכמה על כך שהשיטה הקיימת לא מאפשר ניהול תקין ונכון של המדינה. בכל מדינות העולם לממשלה יש אפשרות להשפיע הרבה יותר. בשיטה הקיימת בישראל, ראש הממשלה עוסק 90% מזמנו בניסיון לשמור על הקואליציה שלו במקום לקדם תוכניות עתידיות ופרויקטים חשובים. מדובר כמובן בעניין מהותי והגדלת הקואליציה ל-94 חברים! יכולה להוביל לשינוי בתחום.

 

התקציב הדו שנתי - שוב פעם שטייניץ' הולך לעשות לנו את הטריק המסריח הזה וליצור תקציב דו שנתי. אז במקום מחאה חברתית בקיץ שאחריה בחירות, נקבל עוד ועוד גזרות. תודה רבה לך מר מופז. 

... שימו לב רק לדבר אחד מרכזי וכן חשוב בתקציב הקרוב שיהיה - ירידת קרנם של הכספים לחרדים וזו המעלה החשובה. כיום ש"ס יכולה לעבור בשקט לאופוזיציה ושום דבר רע לא יקרה. יש בתקציב הקרוב כל כך הרבה אפשרות לנגוס בתקציבי העתק שהולכים לחרדים לטובת קידום של נושאים חשובים הרבה יותר.

 

 

מלבד הנושאים הללו חשוב לחזור ולומר על מה שכן נאמר בתקשורת והוא שאחד המניעים המרכזיים לכניסת קדימה לממשלה היא צורך הישרדותי. כיום קדימה איבדה את כיוונה ואם מתקיימות בסוף הקיץ בחירות, היא יורדת למספר חד ספרתי של מנדטים, וזה במקרה הטוב. קדימה יכולה לשווק את עצמה מחדש רק אם תוביל רפורמות ותהיה לשותפה בכירה בקבלת החלטות בנושאים מהותיים למדינה. 

שאול מופז שואל את עצמו הרבה זמן כבר מה ציפי לבני בדיוק עשתה לטובת המדינה מאז הבחירות ב-2009... אולי מה שלא הצליח למפלגה הגדולה בכנסת באופוזיציה יצליח לה שהיא בתוך הקואליציה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר