מס' צפיות - 136
דירוג ממוצע -
ישראל טעתה כל השנים בנושא פולארד
מאז הענקת האזרחות ב-96' ע"י ראש הממשלה דאז שמעון פרס, ועד לרגעים אלו בהם הנשיא מתחנן לשחרור המרגל, ישראל לא הפסיקה ל"נדנד" לאמריקאים וזה מה שמסכל את שחרורו. שחרור פולארד איננה שוק והאמריקאים לא מבינים את המושג "יאללה, תחליקו" וההתנהלות הזאת גובלת בפטטיות. משא ומתן ונתינת הבטחות למיניהן לנשיא אובמה לתהליך השלום הינו הדרך היחידה.
מאת: מיכה אקדמן 10/04/12 (09:48)

בשנים האחרונות דעת הציבור האמריקאי מוכנה ובשלה על פניו לשחרורו של המרגל היהודי ג'ונתן פולארד. הדבר נסמך על כך שכבר עברו יותר מ-26 שנים מאז נכנס לכלא האמריקאי למאסר עולם על ריגול, וקיימת סולדריות כלפי היהודים וכלפי ישראל.

 

עליה וקוץ בה... הממשל האמריקאי פגוע עד עמקי נשמתו וממשיך גם שלושה עשורים לאחר מכן, ללקק את פצעיו. יחסיו עם ישראל ויתר המדינות הידידותיות מעולם לא זהר כל כך. על רקע מחלקות פוליטיות, קיימת שותפות אסטרגטית עצומה שלא נפגעה מהריגול עצמו. הסיבות לכך מבחינת ישראל הן בעיקר משום שישראל לקחה אחריות על הריגול ושלא שלחה אותו לסוכניות הביון האמריקאיות, וכמו כן שהוא פשוט היה שם והחל לקבל מידע שמעסיקיו לא רצו לפרסם אודות ישראל.

 

העובדה שכמו במלחמה הפסיכולוגית מול איראן ובסאגת שחרור גלעד שליט משבי החמאס, ישראל נוקטטת במלחמת "עודף פטפטת" ובכך היא מחרבת במו ידיה את סיכויי לרוויחים. ובמקרה הזה לשחרורו המיוחל של פולארד מהכלא.

 

לא רק ביבי החל בדברת, אבל היא נהפכה בין רגע למעין נישה של "תעצרו אותי". רגע לפני שישראל מורידה את הכור האיראני ביבי יותר מרומז לאובמה "תעצור אותי או שאירה", ובכך מנסה לגרום לו להצטרף. תחת הפסיכולוגיה הזאת מנסה ישראל להמשיך וללכת בחזה מורם. 

 

הבעיה היא שגם אם יצעדו פה 4-5 מיליון איש בצעדה וכל התקשורת העולמית תפרסם את זה, שחרורו של פולארד לא יבוא בקרוב - נהפוך הוא, הוא רק יגדיל את הקונצנוס האמריקאי שאין לשחרר מישהו שתפס אותם עם המכנסיים למטה ושחרר לעולם כולו אלפי מסמכים מסווגים מאוד (במשפטו עלה דיון בנושא מסמכים שמסר על פניו לברה"מ - דבר שאין לו ביסוס).

 

ישראל חייבת להבין שאיננה יכולה להעביר מסר לארה"ב ששחרור פולארד מתנהל כמו בשוק. האמריקאים אינם מבינים את תרבות המזרח התיכון עם ה"יאללה, תחליקו". מבחינת ארה"ב אין כאן מה להחליק והתנהלות כזאת מצד ישראל היא גובלת בפטטיות.

 

ביבי צריך לנהל משא ומתן על שחרור פולארד שישראל מצידה נותנת לארה"ב טיוטת תוכנית מדינית ריאלית לכינון שיחות שלום עם הפלסטינאים עם נגיעה בפרטים שיקדמו את שני הצדדים

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר