מס' צפיות - 462
דירוג ממוצע -
רעידת דיכטר
המשטרה לא יכולה להמשיך להאמין שהיא באמת "סופר מן", גם אנשיה וגם אנחנו יודעים זאת. פתרון לבעייה? (לפי תרבות הסמוך) - לא נראה באופק.
מאת: אייל טוני 01/03/08 (17:11)

גנבו לכם את השעון היקר שקינתם בטיול ההוא בפריז? או אולי ראיתם את הילד חוזר עם פנים סגלגלות נפחות כאלה אחרי עוד יום לימודים סטנדרטי בביצפר? זוכרים תמיד את הסלולר ההוא, שנגנב לכם בדיוק בעת החקירה במשטרה של הבן דוד שהתלונן איך פלשתיני גנב לו את האוטו? אל תדאגו, "סופר מן" עוד רגע יבוא - פשוט יש פקק בדרך לשכם, לחלץ את האוטו של הבן דוד. 

 

פתרון לבעיות קטנות כאלה, שעליהם לא תיכנס לעולם לכלא (לפחות אם לא סחרתם כמו אתי אלון שגרפה לכיסה מיליונים), לא נראה באופק. ראוי שנשאל למה - אבל לזה יש תשובה: יש לנו משטרה שעדיין נותר בה שמץ של כבוד עצמי "אנחנו הסמכות הבלעדית לכל הפושעים" אמרו במשטרה לאחרונה.

 

אלא שגם אם ברצינות המשטרה מאמינה שהיא סופרמן - היא לעולם לא תיתן לנו, כאזרחים, את השירות המקסימלי שמשטרה יכולה להעניק, את אותה תחושת ביטחון שהיא נעלה על פני כל תחושה שאנחנו כאנשים זקוקים לה כל כך ובמיוחד במדינה עם כל כך הרבה חלעים ובעיות - חשוב שתהיה הרתעה, וגם אם זה בא לידי ביטוי ביתר יד קשה של הרשויות המקומיות, אין מדובר בהורדת ערכה של המשטרה.

 

ההפך הוא הנכון! משטרת ישראל תעסוק בעניינים מסובכים יותר והרשויות המקומיות יעסקו בעניינים קלים הרבה יותר, באותם פשעים שעליהם אותו גנב לא ייכנס לבית סוהר. בגרמניה, ארה"ב, ספרד, אנגליה וצרפת זה עבד וממשיך לעבוד יפה. יפה גם לדעת שרק בישראל כל אחד הוא גנרל. רק בישראל.

 

תמונה: ויקיפדיה

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר