מס' צפיות - 147
דירוג ממוצע -
מתנחלים אעלק
התנכלויות לחיילי צה"ל
מאת: דוד דרומר 05/02/12 (19:51)בכל שבוע יש התנכלויות חמורות כלפי חיילי צה"ל - אתם לא תדעו

מאת: עינב דרומר

"לא ראיתי שנאה כזו כלפי חיילינו ב-30 שנות שירותי", אמר לאחרונה אלוף פיקוד המרכז - אבי מזרחי. לי נראה שהאלוף לא רואה כל כך טוב... שנאה כזו וגרועה ממנה מופגנת כלפי חיילי צה"ל כבר תקופה ארוכה מאוד.

כידוע לרבים, הפגנות הימין הפרועות כנגד חיילי צה"ל מתקיימות כמעט מדי שבוע אך לא מדווחות כראוי. מקרים של יידויי אבנים, השלכת בקבוקי תבערה ורימוני גז על ידי פעילי הימין הקיצוני מושתקים. פציעה של לוחמי מג"ב מיידוי אבנים וחפצים שונים נענית, במקרה הטוב, במעצר של שני פעילי ימין ושחרורם בתום חקירה קצרה. השחתת ג'יפ צבאי וגניבת ציוד צה"לי מתוכו מצד גורמים בימין הקיצוני מוסתרים במכוון מאוזני הציבור.

באגודות של תנועות הימין תומכים במאבק של הפעילים וטוענים שמדובר במחאה לגיטימית ושמעצרם של הפורעים מהווה פגיעה בחופש הביטוי. בנוסף, מרשים לעצמם אותם פעילים לכנות את אלה שתורמים לביטחונם "חיילים רוצחים" ולהגדיר את צה"ל כ"ארגון הטרור המוסרי בעולם", אך לא מקבלים תגובה הולמת לאמירותיהם.

אם זה לא מספיק, לבושתינו הגדולה, פעילי הימין מבזים גם את המתים. במהלך טקס אזכרה צבאי לחללי צה"ל ממלחמת ששת הימים, הגיעו פעילי הימין והפגינו נגד החיילים והממשלה והפריעו למהלך הטקס.

נשמע מופרך? מזעזע? אולי רחוק מהאמת? כל התשובות נכונות. לכן מומלץ להחליף את המילה "ימין" עם המילה "שמאל" ולקרוא את הקטע הזה מחדש. בחדווה כמובן. כל התהיות תעלמנה כלא היו ונוכל להמשיך לפעול במלוא המרץ למען הדרת המתנחלים והדתיים מהמרחב הציבורי...

הכתבת הינה מנהלת להקת "דוסה נובה".
קבוצת נגנים מצליחה עם היסטוריה עשירה של הופעות בפסטיבלים שונים בארץ ובחו"ל בהם פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבלים בירושלים ועוד, התאגדה לייצר את להקת החתונות המקצועית והטובה בתבל. ב"דוסה נובה" אנחנו מאמינים בני מאמינים במוסיקה טובה ומשובחת, המרנינה את הלב ומקפיצה את הרגליים.

 

 

www.dosanova.co.il 

052-5990165

 

 

 

הכותב הוא מנהל "אורי עוז הפקות"- מיזמים חינוכיים,קשרי קהילה ומשימות לאומיות. חבר בעמותות "רוח טובה" ו"החוויה היהודית",מנהל אתר אינטרנט בשם "תורה" כתובת האתר:www.torah.in/he1

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר