מס' צפיות - 95
דירוג ממוצע -
דני חלוץ על גיוס חרדים: "מי שנותן למדינה – יקבל ממנה"
דני חלוץהבוקר התארח רא"ל במיל. דני חלוץ בתוכנית הבוקר של ערוץ 2 לדיון בנושא חוק טל, המסדיר את נושא השירות הצבאי לחרדים. הכנסת החליטה לדחות את הדיון בהארכת החוק, שאמור להתקיים השבוע וזה רק הגביר את פעילות המחאה ובראשה "מאהל הפראיירים" של המילואמניקים, הדורשים לבטל את חוק טל.
מאת: דני חלוץ 31/01/12 (17:35)

הבוקר התארח רא"ל במיל. דני חלוץ בתוכנית הבוקר של ערוץ 2 לדיון בנושא חוק טל, המסדיר את נושא השירות הצבאי לחרדים. הכנסת החליטה לדחות את הדיון בהארכת החוק, שאמור להתקיים השבוע וזה רק הגביר את פעילות המחאה ובראשה "מאהל הפראיירים" של המילואמניקים, הדורשים לבטל את חוק טל.

חלוץ, המתנגד לחוק, התייחס אליו ואמר: "כשמכפיפים נושאים מוסריים וערכיים לתוך הפוליטיקה - זו התוצאה. מדובר כאן בנושא שנמצא במסד הערכי של מדינת ישראל - השירות הצבאי. כשמנסים למצוא איזו משוואה שמאזנת בין הישרדות פוליטית לצבא ושירות מדינה - אנו מקבלים מין דבר אמורפי ובלתי מוגדר שיוצר תחושה רעה מאוד של קיפוח ואפליה אצל סקטור שהוא שומר חוק ומקבל את הדין".

דני חלוץ הפנה אצבע מאשימה למדינה שלא השכילה למצוא פתרון הולם לגיוס חרדים, למרות שהדבר, לדבריו, בהחלט אפשרי. "מה שהיה פעם צבא העם הוא צבא חצי העם. אולם לא צריך להאשים את חצי העם שלא משרת, אלא את מקבלי ההחלטות", אמר. "המושג 'אי אפשר' הוא מושג של מידת המאמץ שאתה מוכן להשקיע כדי להפוך את הדבר הבלתי אפשרי - לאפשרי. אפשר למצוא פתרונות ולראות לאילו מסלולי שירות אנו רוצים למצוא לכאלה שיש להם קושי אמוני, או קושי אחר, לשרת בתוך המסגרת".

חלוץ הוסיף כי "בצבא הגנה לישראל משרתים עשרות אלפי חובשי כיפה ושומרי אמונה. 60 אחוזים מתושבי יהודה שומרון המתגייסים לצה"ל - מתגייסים ליחידות קרביות. הם שומרים את הדת והאמונה - ועדיין עושים שירות משמעותי, ויותר מכך. יש פתרונות, אבל קודם כל צריך לשמור על העיקרון הבסיסי: נותן ומקבל. מי שנותן למדינה - יקבל ממנה. אי אפשר רק לקבל, לקבל ולקבל - ולא לתת כלום. אסור להחליף את חוק טל בשם אחר, שיביא לנו את אותו דבר, אבל במכבסת מילים אחרת"

הכותב הוא דני חלוץ, מפקד חיל האוויר לשעבר והרמטכ"ל ה- 18 של מדינת ישראל. אתר הבית - http://danihaloutz.co.il/

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר