מס' צפיות - 170
דירוג ממוצע -
מצמוצים: שירות בתי הסוהר פונה לעזרת הציבור
מאת: אברי שחם 30/12/11 (08:52)

ידיעה מהעיתון: "התרוקנות בתי הכלא בארץ. זה שנים לא היו כל-כך הרבה מיטות פנויות במתקני הכליאה. עסקת שליט ומחוות נוספות הותירו את שב"ס עם מספר עצורים נמוך בהרבה מהתקן, העומד על 17,700 איש. בשירות מודעים לכך שהדבר עשוי לפגוע בתקציבים עתידיים" (הארץ, 29/12/11).

זאת ידיעה שבאמת ותמים גרמה לי למצמץ. לא תיארתי לעצמי שמישהו יצטער על כך שבתי הכלא בארצנו אינם מלאים דיים, אבל האשם הוא כמובן בי. צריך הייתי להבין, כי רק הקפדה מלאה על מילוי התקן תבטיח ששירות בתי הסוהר, אשר שערי מתקניו פתוחים בפני כל אזרחי המדינה, ללא הבדל במין, דת ומעמד, יוכל לתפקד כראוי, ברמה נאותה ולספק שירות איכותי לכל אלה המופנים אליו.

על כן אני מציע, כי שב"ס ייצא במבצע פרסומת בכל כלי התקשורת, יתאר את התנאים היוצאים מן הכלל השוררים במתקניו הפזורים בכל רחבי הארץ ויציע לציבור להשתמש בשירותיו.

בפרסומות אלה יש להדגיש, כי לאלה החוסים בצל קורות מתקני שירותי שב"ס, מובטח איכסון, לבוש, שלוש ארוחות מזינות, שירותי בריאות מלאים, טיולים יומיים באוויר הצח, בידור, אפשרויות לימוד ובטחון מלא מפני פריצות, מעשי שוד ותאונות דרכים וכל זה חינם אין כסף! יתרה מזאת: השירות אינו מוגבל בזמן ואלה העומדים בקריטריונים, יכולים להנות משרות זה עד סוף ימיהם.    

בימים אלה של אבטלה, קשיי קיום, יוקר מחייה עולה, היכן עוד תמצאו אי של שקט, בו מתקיים צדק חברתי מוחלט, בו תוכלו לשכוח מכל טרדות חייכם, דאגות הפרנסה, המרוץ המטורף להצלחה, המריבות עם בן/בת הזוג, הצעקות של ילדים וליהנות מחברתם של אנשים מכל שדרות הציבור, כולל אנשי עסקים, שרים, חברי כנסת ואף נשיא לשעבר ולהקדיש את כל זמנכם להגות, ללימוד תורה ולמאמץ לשיפור עצמי? רק בבתי הכלא!

אנו אזרחי המדינה בעלי תודעה ציבורית מפותחת, חייבים לעשות הכל, כדי שמיטות פנויות אלה בבתי הסוהר תתמלאנה. אל תגידו, אין זה מעניננו, זה תלוי רק בנו, שאותם אישים שבאמת ראויים לכך, יזכו בקרוב ליהנות מהכנסת האורחים של שב"ס.              

 

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר