מס' צפיות - 96
דירוג ממוצע -
עד מתי הוא ישאר בתודעתנו?
מאת: kalligula 02/12/11 (13:07)

אחת התכונות המכוערות ביותר שקיימות ביקום, היא חוסר היכולת של אדם לומר טעיתי ולקחת אחריות על מעשיו ובעיקר לשלם עליהם במקרה שמדובר בעבירה על חוק, או כל פשע מסוג כלשהוא.

כמו שכאשר אתה נוסע ברכבך, רואה שלט עגול וגדול שמודיע לך שהנסיעה בדרך בה אתה משתמש היא 90, ואתה בידיעה גמורה ולמרות אותו שלט אזהרה מחליט ללחוץ עוד על הדוושה ולעבור את המהירות המותרת על אף שאתה יודע שזה עלול לעלות לך בחור גדול בארנק במקרה הטוב, ושלילת רשיון במקרה הרע ואובדן העצמאות בזכות אותו כרטיס נכסף שכה חשוב לנו.

אז נכון כאשר נדלקות האורות המהבהים מאחור ודורשים ממך לעצור בשולי הדרך, אתה מחסיר פעימה, חושב על כל התירוצים שאולי יגרמו לאותו שוטר לחוס עלייך ולוותר, פעם זה עובד בעיקר אם אתה לא "מככב" במחשב המשטרתי, וברוב המקרים אתה מקבל את את הנייר ההוא שעולה לך בסכום לא מבוטל או זימון לבית דין לתעבורה, דבר שעולה לשוטר בשלל קללות עסיסיות  (בלב כמובן) ובעיקר זעם על עצמך איך ביודעין הבאת את זה על עצמך במודע.

אחד הדברים שחקוקים לי בראש מעברי הצבאי הוא שבמהלך קורס הקצינים בבה"ד 1, אחד הדברים שניסו להטמיע בנו הוא שמרגע עזיבתנו את הבה"ד כאשר דרגות הקצונה מעטרות את הכתפיים (הרבה מעבר למחלת הסגמ"ת ), שתמיד נזכור שמאותו יום והלאה הן במהלך השרות הצבאי והן לאחריו כאשר כבר נחזור להיות אזרחים מהשורה, כל עבירה וכל פשע שחלילה נבצע  אחד הדברים שיזכו לאיזכור הוא העובדה שאנחנו קצינים וככאלה מצופה מאיתנו קצת יותר, ואכן כאשר קצין בצה"ל מעורב בפרשייה כזו או אחרת הדבר מיד זוכה לכותרות ענק הרבה מעבר לכותרות שהיה זוכה אילו היה חיל מן השורה.

אותו הדין מצופה מנבחר ציבור ,חבר פרלמנט,שופט,עו"ד, שר, וכ'ו. אדם שאמור לשמש דוגמא ולעיתים גם משמש כדמות לחיקוי  או משהוא מהסוג הזה, ולכן אותו נושא משרה רמה מן הסתם צריך להיזהר שבעתיים גם מהסיבה שהוא יזכה לכותרות ענק במקרה של מעידה ובעיקר מהעובדה שמעשיו ופועלו נבחנים בשבע עיניים ותחת זכוכית מגדלת הרבה מעבר לאזרח מן השורה.

כי כמו באותה מחלת סגמ"ת בה נדבקים מרבית יוצאי בה"ד 1 בתחילת דרכם, כך עלולים בעלי מעמד גבוה ושררה לנצל את מעמדם ואת כוחם  שכנראה עולה וגואה ככל שמטפסים גבוה יותר בסולם לעיתים עד התחושה שהם מגיעים למעמד רם שכזה שכבר דבר לא יכול להם ולפגוע בהם ולכן הכל מותר והם חסינים.

בשנים האחרונות אנחנו עדים לאחת הפרשיות החמורות ביותר, המכוערות ביותר בה מעורב לא אחר מאדם ששימש כאזרח מספר 1 במדינה הלוא הוא נשיא המדינה !!!

נשיא המדינה שאמור לשמש כסמל ומכובדות אדם נקי רבב שראוי לשבת באותו בית ולהוות דמות ומודל לחיקוי ודוגמא לכל אזרח ואזרח במדינה, אותו בית שהוכתם  ע"י נשיאה השביעי של מדינת ישראל  האנס המורשע משה קצב שנמצא אשם באונס אחרי 5 שנים של סאגה משפטית  שהסתיימה באשרור ע"י בית המשפט העליון במדינה והשאירה את העונש שהוטל עליו ומצאה אותו אשם.

בהחלטה חסרת תקדים שלה לא היה זוכה אזרח מן השורה לו היה נמצא אשם בנסיבות דומות, הוחלט לתת לקצב פרק זמן להסתגל לעובדה שבית המשפט העליון דחה את ערעורו ומצא אותו אשם באונס, והוא קיבל ארכה של חודש לפני כניסתו לכלא ע"מ לרצות את עונשו.

מסתבר שהזמן והארכה שניתנה לאנס זה כל תכליתה היא למצוא פרצות שונות ומשונות למנוע את כניסתו לכלא והיום התבשרנו מספר ימים לפני תחילת ריצוי עונשו שנציגים מטעמו מנסים להביא לכך שאת עונשו הוא ירצה בביתו שיהפוך למין בית כלא  דבר שלא נשמע כמותו בשום מקום בעולם הנורמלי אליו אנו מנסים להידמות, הגדילו לעשות ואמרו שעקב מעמדו הרם והיחשפותו למקורות מידע מסווגים לבטחון המדינה ראוי לשקול בשנית האם נכון לשלוח אותו לכלא רגיל.

לא הבנתי אם מדובר באיום או בנסיון סחיטה מבחינתי מדובר במהלך מכוער ובזוי ששם ללעג ולקלס את מערכת הצדק במדינה ובאדם קטן שלא מסוגל לקחת אחריות על מעשיו הנפשעים והבזויים אחרי ששתי ערכאות בישראל מצאו אותו אשם בדין, מן הראוי שאותו אדם יבין שהנזק שהוא עשה לשמה של המדינה, הכתמת מוסד הנשיאות  במעשיו הנפשעים הספיקו לנו עד מעל לראש, ואנחנו כבר רוצים שאותו כתם ייעלם מהתודעה שלנו לפחות לשבע השנים שנגזרו עליו שגם לא יקוצרו מפאת חוסר יכולתו להודות במעשיו ולומר חטאתי וטעיתי ויפה שעה אחת קודם.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות לכתבה זו התקבלה תגובה אחת לקריאת כל התגובות ברצף
1.
Nike Shox ל"ת
nike shox 07.05.12 (09:11)