מס' צפיות - 99
דירוג ממוצע -
חד-גדיא או>>>>
גלעד שליט מול צדק חברתי,
מאת: zvidoc 24/10/11 (23:49)

 

שלא תהיה טעות!, השבתו לביתו של גלעד שליט היה מעשה צודק, נחוץ ואין מאוחר מידי למרות שמוקדם יותר היה בטח יותר טוב לכולם, אבל, אבל כאן קיבלנו רק הפוגה, מגיע לכולם , למרות הרעשנים אשר מנסים להכתיב לעם פחדים ואיומים בגין שיחרור מחבלים עם דם על הידיים וחס מלזלזל בכאב המשפחות השכולות אשר שילמו את המחיר הכי כבד מידי הרוצחים והנבלים אשר קיבלו את חירותם על מזבח פדיון שבויים, כן , גלעד שליט היה שבוי מלחמה ולא איזה אזרח סהרורי או עבריין אשר "נקלע " ללבנון או לידי מהפכנים מצריים.

אולם זהו, עתה שגלעד חזר ומשפחתו האמיצה והמאופקת לדוגמא, יכולים לזכות לחזרה לחיים טובים יותר , נגמרה ההפוגה והעדנה אשר זכה לה ביבי וחבורתו, יש צורך דחוף לנתק את האירוע הגדול מהמציאות העגומה בה עם שלם (למעט עשירון מסוים) נלכד בשבי מצוקה כלכלית אשר הולכת ומחמירה מיום ליום, עם שבוי בידם של ראש ממשלה ושרים אשר עיוורון עמוק וחמור תקף אותם ובנוסף, גם חירשות חמורה עם אוטם לב מסוכן אשר ימשיך להפיל חללים אל בור העוני והמצוקה.

הצביעות בה המחאה הקייצית זכתה ל"מענה" ע"י הממשלה החוסה על הטייקונים והמונופוליסטים אשר לא מפסיקים להונות את האזרחים בסיסמאות ואמירות ובוועדות למינן , רופאים בחלוק ירוק ממשיכים לעמוד מול שוקת שבורה של מערכת בריאות מתמוטטת , "הורדת" המחירים של תנובה אשר מעולם לא נעשתה, אוסם החושב שיסתום לנו את הפיות בהוזלה של  במבה חונקת ב---5%! , זינוק מחירי הדלק בזכות מס , לא כל-כך כחול (הבל"ו), מחירי סולר ללא פיקוח אשר מזניקים את מחיר כל מוצרי הצריכה במשק לגבהים בלתי אפשריים וכל זאת תחת "גאווה" על צמיחת משק מדומה בה רק קופת הטייקונים  וקופת האוצר רואים אושר ועושר עד אין סוף.

הלא יבינו כי ככל שכוח הקנייה של המעמד הבינוני והנמוך ילך ויקטן כך, בהדרגה אבל בביטחה, תחסם הנזילות של המשק?, נגיע במהרה בימינו להאטה כלכלית וממנה לגלי אבטלה כמו בשנות החמישים והשישים? האין זה מובן מאיליו כי כאשר מאן-דהוא יפסיק לצרוך מוצר נחוץ מסויים, הפועל המייצר את המוצר יפוטר וגם הוא יפסיק לצרוך מוצר נחוץ כלשהוא אשר יגרום לפועל אחר לאבד את משרתו, אשר ימנע מלצרוך מוצר נחוץ נוסף וחד-גדיא וחד-גדיא,,,       מחיר החמאה בפיקוח (תנובה 100 גרם, -200  גרם לא בפיקוח?!) עלה בחודש מאי  מ-3.06₪ ל-3.70₪ וכך היא נמכרת גם היום אחרי ההכרזה על הוזלה,,, גבינת עמק הנמכרת בקילומטרים רצים, עלתה במאי 4.21₪ ל-100 גרם וממאי 4.41₪ ואחרי ההכרזה על ה"הוזלה " הגדולה עדיין 4.41₪ וכך עוד מוצרים רבים של תנובה יותר או פחות חשובים למשק הבית הבסיסי , באותו זמן נעלמה מהמדף החמאה של טרה, ונשארה רק החמאה של תנובה, ?מונופול? לא , מה פתאום?, טוב אז יבואו אפיקורסים ויגידו שמצאו מקומות בהם המחירים קצת ירדו וכי 1+1 או 1+50% זה ירידה במחיר, לא, זו עבודה בעיניים, נקודה..

אבל יש גם אשמים אחרים חוץ מהממשלה והעומד בראשה והטייקונים, אנו אשמים האזרחים, אשר החזון שאמר כי עם החזרה ללימודים תישכח המהומה, והחזון צדק ויש רק דרך אחת עתה, לחלוק עליו ( על החזון) וכמו שידענו לקבל מחיר כואב בעד חזרתו של גלעד שליט, נדע לצאת במחאה גוברת, מלווה בשביתות אמיתיות עם המחיר שהן גובות וחוסר הנוחות  אבל עד אשר יבוא מזור לשבי כלכלי בו שרוי עם שלם בידי הממשלה והעשירון העליון.

באשר לנתונים והתאריכים : טל"ח

הכותב הוא דור שני לשואה , בן למשכילים אקדמאים, מכונאי בדימוס, מדריך יישומיי-מחשב בפועל. אוהב מוסיקה קלאסית, ברוק רנסאנס ומודרנית. קורא-תולעי בשלש שפות ובעל דעות שמאל מתון - http://forum.kan-naim.co.il/viewforu

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה התקבלו 2 תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
1.
במה להתחיל?
מיכל 25.10.11 (08:48)
2.
התפוצץ לי הפרונקל>>
zvidoc 25.10.11 (10:02)