מס' צפיות - 126
דירוג ממוצע -
אעלק נלחמים עבורנו,על מי אתם עובדים?
מאת: kalligula 06/10/11 (22:46)

אני לא יודע מתי הומצאה אותה שיטה אומללה במערכת הרפואה במדינת ישראל, אותה דרך התמחות בה רופאים מתמחים צריכים לעשות משמרות של כמעט 30 שעות ברצף , דבר שהוא לא אנושי ולא נורמלי בכל קנה מידה ולחשוב שריבונו של עולם מדובר כאן בהצלת חיים !!!!!!!!!!!!!!!!!

אוי לו לאדם שחייו תלויים באדם טרוט עיניים שכבר לא עומד על רגליו שלא לדבר על יכולתו לפענח תמונות מרנטגן או כל מכשיר הדמייה כזה או אחר  ועל פיה צריכה להיקבע האבחנה ממה סובל אותו חולה כלשכן שבזכות אותן הדמייות הוא עוד עלול למצוא עצמו שרוע בחדר הניתוח  ולהינתח על דבר שהוא כלל סובל ממנו , וכל זאת בזכות אותה אבחנה שנעשתה ע"י מתמחה שכבר לא מסוגל לראות ממטר.

.קשה לי גם להבין את אותה הסתדרות הרופאים שחתמה לפני כעשור על הסכם עבודה עם הממשלה שכיהנה אז, והיגיעה לאותן הבנות והסכמות על שיטת העבודה הלא נורמלית והמטורפת שלא לדבר על השכר אותו מקבלים אותם מתמחים על שעת עבודה, אותו הסכם שפג השנה שהביא אותנו למצב בו אנו נמצאים היום.

עד כאן אני יכול להבין את זעקת המתמחים ואת מה שעובר על אותה מערכת חולה וגוססת שנקראת הרפואה הציבורית בישראל.

אבל ויש אבל גדול אני לא יכול להסכים עם דרכם של המתמחים ועל דרך התנהלותם במהלך המשבר הזה שגובל בהפקרות,אנרכיה,וחוסר אחריות שעלול לעלות בחיי אדם בעיקר אחרי אותה שבועה בה נשבעו עם רגע סיום לימודיהם בהם הם נשבעו בשבועת היפוקרטס הידועה אותה הם מפירים ברגל גסה ונוהגים בדרך ששוברת את כל הכללים בהתנהלות בין ארגון עובדים למדינה.

מערכת הבריאות במתכונתה הנוכחית לא נולדה אתמול ולא נולדה שלשום, תנאי העבודה למרות שאינם צודקים ואינם ראויים היו ידועים לכל כלשכן לכל אותם אלה שבחרו להיכנס אליה, וואלה היו להם שבע שנים !!! לשמוע ולדעת לאן הם נכנסים, היו להם שבע שנים לקבל את ההחלטה האם זה מה שהם רוצים ומה שהם בוחרים, עד כמה שידוע לי אין בישראל עדין חוק שמחייב אותך ללמוד מקצוע בכורח בניגוד לרצונך ומחייב אותך אותה לעסוק במקצוע בניגוד לרצונך.

עם תום הסכם העבודה הקודם עם הסתדרות הרופאים ולקראת חתימה על הסכם עבודה חדש התגלעו אי הבנות שהביאו אותנו להכרזה על סכסוך עבודה שנגרר לשביתה בת 60 יום במערכת הבריאות, משרד האוצר ישב עם הסתדרות הרופאים וניסה להגיע איתם להסכם שיסדיר את תנאי העבודה החדשים, ההסכם הראשון שגובש לא זכה להגיע לשלב החתימה וברגע האחרון  הם החליטו לשבור את הכלים כאשר נציגי הרופאים הבינו שהוא לא מקובל ע"י עמיתהם וחזרו לנקודת האפס.

עברו עוד מספר שבועות שבמהלכן התקייימו דיונים לשפר את ההסכם ההוא ולקבל את דרישות המערכת , התקבלו החלטות מרחיקות לכת  שהיו אמורות לשפר את הרפואה הציבורית בישראל כגון העדפת הפריפריה, הכפלת שכר הרופאים בפריפריה על פני חבריהם מהמרכז, שיפור תנאי שכר מפליגים למקצועות רפואה בהם קיימת מצוקת רופאים, אותם מקצועות פחות "סקסים" שהיכולת להרויח בגדול בקליניקה פרטית בעתיד כמעט לא קיימת כפי שקורה בעיקר ברפואה פלסטית וכו'. דרישות השכר מולאו כמעט במלואן, העלאת תקנים, הורדת נטל וכו' ההסכם שהתגבש היגיע לעלות של 2.5 מילארד ש"ח !!!

כאשר על שני תנאים האוצר לא היה מוכן לוותר בכל מהלך אותו מו"מ מפרך, התקנת שעון נוכחות בבתי החולים מה שמחוייב ע"פ חוק אגב, כפי שקיים בכל מקום עבודה נורמלי במדינה ובעולם, והגדלת השר"פים בבתי החולים  כפי שדרשו בעיקר מנהלי בתי החולים שניסו לרכב על גבם של אותם מתמחים ונתנו להם רוח גבית ואף עודדו אותם מאחורי הגב להמשיך במאבקם וכיבודם את ההסכם שנחתם על הר"י.

הסתדרות הרופאים  כנציגת הרופאים בירכה על המוגמר ואף הצהירה שההסכם שנחתם יביא למהפכה בשירות הרפואה הציבורית בישראל והנה אחרי מו"מ ארוך ומייגע חשבנו שהנה בא לציון גואל.

מסתבר שהשמחה היתה מוקדמת מידי והתברר שהמתמחים לא מקבלים את ההסכם שחתמו עליו נציגיהם והחליטו בצעד חסר תקדים על גבול המופקר לחתום על מכתבי פיטורים  ולהביא לקריסת המערכת והפקרת החולים עליהם הם לכאורה נלחמים אעלק.

היום לאורך כל היום שמעתי ברדיו נציגים של אותם מתמחים ומה אני אגיד לכם, עד לרגע זה לא הבנתי בדיוק מה הם דורשים ומה הם רוצים, הרבה גמגומים והרבה פופוליזם שנישא על גבה של תקשורת אוהדת ומגבה  ותמיד כאשר היגיעו לשאלות הנוגעות לענין ההוא שנקרא כסף, כמה כסף, פתאום הגמגום התעצם והבנת עד כמה לא נוח לכל אותם מתמחים לדבר על הנושא הזה עד לרמה שאתה לא מבין האם אכן מדובר בעניני שכר או דבר אחר.

אותי ואת אהדתי איבדו אותם מתמחים, בדרך בה הם בחרו , בדרך התנהלותם שגובלת בסחטנות ואיום  בצורה המכוערת ביותר שניתן לדמיין, כמו לשים סכין על הצוואר , רופא זה לא עוד מקצוע, רופא מבחינתי זה כמו חייל ושוטר או כבאי, אלה מקצועות מצילי חיים, וכמו שלא יעלה על הדעת שביתה בצה"ל או במשטרת ישראל כך לא ניתן להעלות על הדעת דרך התנהלות מופקרת שכזו.

תכלס לי לא מפריע שמחר יתפטרו 7000 רופאים  מהמערכת הציבורית, לצערי הרב ולצערו של כיסי יותר התברר לי שזו מערכת מושחתת, רודפת בצע ועליה כבר לא ניתן לסמוך יותר, המנסיוני הרע למדתי שכאשר אתה צריך ענין רציני שקשור לרפואה מהרפואה הציבורית לא תגיע הישועה, וכך פעמים מצאתי עצמי נאלץ לפנות לרפואה פרטית דרך סוכן הביטוח הפרטי שברשותי וברשות זוגתי שתחיה.

נאלצתי להוציא מכיסי אלפי שקלים ע"מ לקבל טיפול ראוי ונאות שלא היה יכול להינתן לי ברפואה הציבורית ובדחיפות לה נזקקתי, אוי לזוגתי לו כך היה המצב כפי שכבר כתבתי כאן בעבר, היום אני מוצא עצמי משלם מעל 600 ש"ח דרך תלוש המשכורת שלי למס בריאות, אני משלם לקופת החולים שלי במקביל עוד מאות שקלים שכוללים ביטוח משלים ואני נאלץ לשלם לביטוח בריאות פרטי , בתכלס בפעמים שנדרשתי להם מצאתי עצמי משתמש ברפואה הפרטית , כך שההוצאה שלי לנושאי רפואה עולה על 1000 ש"ח בחודש !!!!!!!!!!!!!!!!!!

שזו תולדה של אותו חוק בריאות ממלכתי מקולל שנולד אז בשנות ה90 שאותו היללו מספר חכי"ם שמבחינתי זה היה הדבר הנורא ביותר שקרה אי פעם ברפואה הציבורית בישראל, והוא ולא אחר הכניסו את הרפואה הפרטית למדינת ישראל בדלת הראשית ולא האחורית כפי שהיה עד אותו חוק מקולל, בו אתה משלם כפליים ופי חמש מקודם ומקבל הרבה הרבה הרבה פחות, זה החוק שהשאיר את המתמחים אי שם מאחור ויצר את החור הגדל ברופאים מומחים שמבלים את מרבית היום בקליניקות פרטיות על גבם ושל המתמחים שהופקרו לשאת בנטל בזמן שעמיתהם הותיקים שוחטים את כיסינו ומנצלים את רגעי האימה והלחץ בהם נמצא כל אדם שמתגלה אצלו בעיה רפואית כזו או אחרת.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר