מס' צפיות - 101
דירוג ממוצע -
המלחמה על הכסא המתנדנד
מאת: kalligula 22/09/11 (00:35)

אמנם אני גדלתי והתחנכתי על ברכיה של מפלגת העבודה, ובעמם מי לא כאשר חושבם על זה לעומק, הלוא זו אותה מפלגה שייבאה אלינו את השיטה הבולשביסטית בה מי שלא שייך פשוט לא קיים.

למי ששכח את הפנקס האדום ההוא שבלעדיו לא יכלת להשיג דבר, בטח לא לזכות במקום עבודה מכובד, ובעצם אותו פנקס אדום אומלל היה למעשה כרטיס כניסה ואישור שאתה מ"שלנו" וככזה מן הסתם מגיע לך יותר מאותם אלה שבחרו ללכת בדרך ה"לא נכונה" לשיטתם, אני חושב שאפילו בברית המועצות ז"ל לא היגיעו לרמות כאלה כפי שהיו כאן בארצנו הקטנה אולי בסין או בצפון קוריאה אפשר למצוא הקבלה.

למזלי עוד לא נולדתי באותה תקופה חשוכה, אבל ע"פ מה ששמעי בבית ובסביבה בה גדלתי ישר הבנתי את התמונה, בכלל ככל שהתבגרתי ופקחתי את עיניי למדתי לגלות עד כמה מגמתית היתה תוכנית הלימודים בבתי הספר שהעלתה על נס עליות מסוימות בהם הושקעו אין ספור שעות לימוד לעומת אחרות, נושא המחתרות, רדיפה פוליטית, אלטלנה,וכו'.

אז היום הגענו לישורת האחרונה לקראת הכרזת המנצח בבחירות על ראשות העבודה, ברגעים אלה נספרים הקולות בהם יקבע מי הזוכה הגדול שלי יחימוביץ' או עמיר פרץ.

בכלל כאשר מביטים על הבחירות במפלגת העבודה מגלים הרבה דברים חלקם חוליי עבר שיכתימו את התנועה הזו לעד, חוסר היכולת של אותה מפלגה לשמור על אחדות, והחתירה הבלתי נלאית כנגד המנהיג הנבחר יהיה אשר יהיה, ולחשוב שהם עדין רואים עצמם כאלטרנטיבה להנהגת המדינה? מפחיד !!!

עמיר פרץ יכל לקנות את עולמו בקדנציה ההיא בא הוא זכה בראשות מפלגת העבודה, מנהיג פועלים שזכה להנהיג את מפלגת הפועלים, שאמנם ספגה מפלה בבחירות הקודמות באדיבותה של קדימה אבל למרות זאת קיבלה זימון ראשון להרכבת ממשלת אולמרט המושחתת, עמיר פרץ כמנהיג פועלים שנלחם כל חייו על זכויות עובדים , מעמד נמוך, סוציאליזם לא עמד במבחן ולא עמד בפיתוי,במקום לקחת תפקיד ביצועי לקדם את האג'נדה עליה הוא נלחם כל חייו, אוצר,רווחה,תשתיות,בינוי,הוא רצה את התפקיד הנחשק שר הבטחון, לזכות להכנס למועדון של הגדולים, ולנער מעצמו את אבק הפועלים והמעמד הנמוך, כי אצלו התפקיד עושה את האדם ולא האדם את התפקיד, אולי הוא כיוון רחוק וחשב שכדי להגיע לכורסת ראש הממשלה חייבים לעבור בבטחון, חוץ, הרי לא יעלה על הדעת שהוא יעשה זאת שר הרווחה.

על תפקודו במשרד הבטחון לא נרחיב את הדיבור, התמונה ההיא עם המשקפת שעיניותיה מכוסות מדברת בעד עצמה, ולמעשה ממצה את כל התנהלותו במשרד הבטחון שהחל עם חטיפתו של גלעד שליט במשמרתו והפעולות שננקטו לאחר החטיפה שהובילו אותנו למצב שהוא נמק בשביו עד ימים אלה, והתנהלותו במלחמת לבנון השנייה בצוותא עם צמד החמד אולמרט המושחת וחלוץ שהיה עסוק במכירת מניותיו כי מה לו ולתוכניות הפעולה האופרטיביות שהיו מוכנות במגירה לתרחיש של חטיפת חיילים ללבנון שרק חודש טרום המלחמה נערך תרגיל של אוגדה 91 שדימתה תרחיש כזה אחד לאחד, כלום מאותו תרגיל לא בוצע במלחמה ולכן היא נראתה כפי שנראתה.

עמיר היקר פישלת בגדול, ברגע האמת בה יכלת באמת לפעול לבצע את כל מה שנלחמת עליו כל חייך החלטת ללכת על המעמד והכבוד תכלס יצאת קטן לא שהיו לי ציפיות ממך אבל כרגיל לא אכזבת ולכן אתה לא ראוי להיבחר ,כלשכן לחשוב על הנהגת המדינה.

שלי יחימוביץ' אמנם אני לא מסכים עם השקפת עולמה המדינית אבל אם כל זאת אי אפשר שלא להתרשם מעשייתה הפוליטית, פשוט חיה פוליטית בכל רמח אבריה, לו 10% מחברי הכנסת היו פועלים בנמרצות ובמחויבות כפי שהיא מגלה כנראה שהיה לנו פרלמנט שהיה לנו בה להתגאות בו, נלחמת כלביאה כנגד כל עוולה ללא קשר אם אותו אדם מצביע עבורה או מפלגתה,חוטאת לפעמים בפופוליזם בכל זאת כנראה שאי אפשר להוציא את העיתונאי החבוי בה, אבל למרות זאת פרלמנטרת לדוגמא.

אין ספק שבחירתה תכניס רוח חדשה ורעננה למפלגה הזאת שכבר נראתה לא רלוונטית יותר אבל כנראה שהאלטרנטיבה בדמותה של קדימה והעומדת בראשה התגלו אכן כבלון נפוח וריק מתוכן ולא בכדי קדימה מאבדת בין 10 ל15 מנדטים שחוזרים כולם למפלגת העבודה.

על שני המתמודדים שלא היגיעו לקו הסיום אין טעם להרחיב את הדיבור, מצנע לא רלוונטי ואין לי מושג מי הכניס לו את הרעיון שהוא כזה, מה הוא חשה שהתקופה שלו בירוחם תשקם את הדימוי האפור שלו?

בוז'י היקר מה יש לומר, אני לפעמים מזדעזע לשמוע אותו היום מחבק את פעילי המחאה החברתית, מזדהה איתם, ורק שכח שהוא ולא אחר היה שר הרווחה במשך שנתיים ואותן עוולות שהוא כ"כ מזדהה איתן כ"כ הוא חלק מאלה שיצרו אותן, הוא כיהן מספיק שנים במשרדי הממשלה השונים ועשייה מרובה ממנו לא ראינו מלבד דיבור יפה ונסיונות פתאטים להיות איני ועדכני , תכלס על מי אתה עובד צפונבון מהרצליה פיתוח שנולד עם כפית זהב בפה ורוכב על הצלחותיהם של אביו וסבו, אני בספק אם בלעדיהם מישהוא היה יודע מי הוא או שומע את שמו.

מחר נדע מי הזוכה המאושר שמן הסתם לא יהיו לו חיים קלים, כי כבר ממחר הוא יאלץ להילחם על הישרדותו בכסא המזכ"ל שעוד לפני שהוא ינסה להתיישב עליו כבר יהיו כאלה שינסו למנוע זאת ממנו, זו המפלגה היחידה בעולם בה המתמודדים נאלצים לחתום על הצהרה שהם ישארו חברי המפלגה ביום שאחרי, כי  דמוקרטיה וכלליה מעולם לא היו נחלתה האמיתית הרי בדמה זורם דם בולשבקי, בבחירות הללו שוב עלה הענין של שחור ולבן, מספיק לראות את ההתפלגות של התומכים מי במי ע"מ לראות זאת, מתפקדיה בהתיישבות העובדת קרי מושבים וקיבוצים אנשים יעדיפו שיקטעו להם היד לפני שיחיבו אותם להצביע בעבור השוורצע חייה בדמותו של עמיר פרץ שהוא עצמו נשען על אלפי מתפקדים מהמגזר הערבי שביום הבחירות כלל לא מצביעים למפלגת העבודה, אבל ממתי דמוקרטיה וערכיה היו אמיתים במפלגה הזאת?

אני בכל מקרה לא יצביע בעבור מפלגה זו ביום הבוחר למרות שגדלתי וחונכתי על ברכיה ואולי בגלל זה, שיהיה להם בהצלחה יבחר מי שיבחר כי אין ספק שהנבחר יזדקק לזה.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר