מס' צפיות - 143
דירוג ממוצע -
מצמוצים: וויטמין סי
מאת: אברי שחם 17/09/11 (17:29)

אינני יודע אם שמתם לב, אבל אם פתחתם חלון חיפוש, הלוגו של גוגל ביום שישי, ה-16 לספטמבר, הראה בכל העולם שני תפוזים, על רקע פירות נוספים. אם חשבתם שזה לכבוד תפוזי יפו המפורסמים, טעיתם. אם הקשתם על הלוגו והגעתם לערך אלברט סנט-גיירגי (או כפי שאני הייתי מאיית את שמו סנט-ג'ורג'י), שנולד באותו יום לפני 118 שנים.

פרופסור albert szent-györgyi זכה ב-1937 לפרס נובל לרפואה, על גילוי וויטמין סי. בסיפור שאני שמעתי אודות גילוי זה, הפרופסור שם לב, כי האיכרים החיים באזור סגד, שם האוכלוסייה חובבת מרק הדגים ההונגרי החריף והצורכת הרבה פילפל אדום, היא בעלת לחיים אדומות, הנחשב ל'מראה בריא', אבל זאת כנראה אגדה בלבד. בוויקיפדיה נכתב רק, כי הפרופסור השתמש בפפריקה בניסויו. עם זאת, כפי שהראה גם הלוגו, היום מזוהה בעיקר התפוז כמקור ראשי לוויטמין הזה.

סיפור נוסף: אצלנו בביה"ס ניחמו את התלמידים החלשים בכך, שגם פרופ' סנט- ג'ורג'י, שם דבר בהונגריה, שהתגאתה בבנה המפורסם, היה תלמיד גרוע והנה בכל זאת זכה בפרס נובל.

הכותב הוא ישראלי נשוי, שלושה ילדים, שישה נכדים. עוסק בעריכה וכתיבה טכנית לפרנסתו ובכתיבה יוצרת ותרגום בעברית, אנגלית והונגרית וגלישה באינטרנט להנאתו. גר בת"א וגאה להימנות על חברי מרץ.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר