מס' צפיות - 317
דירוג ממוצע -
אקספרס של חצות 2
מאת: kalligula 05/09/11 (19:12)

לעיתים אני לא מבין מה צריך לקרות ע"מ שאנשים אצלנו יבינו את המציאות בה אנו חיים, מן אטימות כזו לא מוסברת, הדחקה,עיוורון קשה להסביר.

אני לא יודע איך זה אצליכם, כאשר אני לא רצוי במקום מסויים אני פשוט לא מגיע, בכל זאת קצת כבוד עצמי עוד נשאר אצלי, ואני לא מוכן להתבזות גם לא בעבור חופן של דולרים ובעבור כל דבר אחר.

היום יצאה ב5 לפנות בוקר טיסה של טורקיש אירליינס טיסה 793 מתל אביב לאיססנבול, בהגיעה לאיסטנבול משהו חריג אירע, ובניגוד לטיסות עבר הפעם עוכבו מרבית הנוסעים בנמל התעופה באיסטנבול, דרכוניהם של הישראלים נלקחו, ומרביתם עוכבו ונחקרו למספר שעות.

ע"פ תיאור הנוסעים מסתבר שגת חפציהם האישיים עברו בדיקה מדוקדקת, מחשבים ניידים נלקחו ונסרקו על המידע הנמצא בתוכם, סביר להניח שאני כבר לא אוכל להכנס לטורקיה בשנים הקרובות, כי כתביי בגנות טורקיה וממשלתה יהוו כנראה עילא מספיקה להכניס אותי לחדרי חקירות אפליםולזרוק אותי באחד מבתי הכלא האפלים של טורקיה, ללא יכולת ביקור של קונסול ישראלי שכבר אינו יושב על אדמת טורקיה.

מעין מהדורה של שנות ה2000 לאקספרס של חצות 2.

אותו סרט משנת 1978 בבימויו שלאלן פארקר המתאר את סיפורו שלצעיר אמריקאי הנתפס בטורקיה על נסיון הברחת חשיש, ונשלח לכלא לתקופת מאסר של 4 שנים, אחרי ערעור התביעה מועלה עונשו ל30 שנה בכלא !!!, במהלך כליאתו הוא עובר עינויים פיזים,נפשיים והתעלולויות מיניות בידי סוהריו, אחרי מספר נסיונות בריחה נשלח הגיבור ללמרפאה לבריאות הנפש של הכלא ואחרי תלאות בהם הוא עובר נסיון אונס ותוך כדי שיחוד סוהריו הוא מצליח לחמוק מהכלא אל החופש.

הסרט זכה לשני פרסי אוסקר והיה מועמד לעוד ארבעה פרסים.

הסרט עורר סערה גדולה ואף גרם למתיחות ביחסי טורקיה וארה"ב מה שהוביל את אוליבר סטון אף לפרסם התנצלות ולטעון שהסרט לא הובן כהלכה.

הסרט הוא נעשה בהשראת האוטוביוגרפיה של בילי הייז למרות מספר שינויים שנעשו בתסריט ע"פ אוליבר סטון.

נראה לי שאולי ראוי שחברת הכבלים והלוויון או אחד מערוצי הטלוויזיה בישראל יעשה הקרנה חוזרת של הסרט בימים הקרוביםע"מ להראות מה צפוי לנוסעים ישראלים בתקופה הקרובה אם יחליטו לנסוע לטורקיה, כי על דבר אחד אני מוכן להתערב איתכם, זה לא אם יתרחש סיפור כזה אלה מתי וע"פ מה שמסתמן זה עלול להתרחש הרבה יותר ממה שאתם צופים, ומה אומר לכם זו חוויה שלא נראה לי שמישהו רוצה לחוות ואני לא מאחל אותה אפילו לשונאיי.

כי טורקיה בניגוד למה שהיא מתיימרת להציג כלפי חוץ, איננה מדינת חוק וזכויות אדם הם לא דבר שמישהו מתייחס אליו במדינה זו, אגב זו אחת מהסיבות לאי רצונה של אירופה לקלוט אותה לשורותיה ועל טורקיה לעבור כברת דרך ארוכה ע"מ להיחשב כראוייה בכלל להצטרפות או אפילו הגשת מועמדות.

היגיע הזמן להפנים, הטורקים לא רוצים אותנו והם החליטו לעשות הכל ע"מ לפגוע במדינה כולל באזרחיה, ותאמינו לי שכל העסקים והכסף לא שווים את החוויה של בילוי בכלא הטורקי מה שרק יסבך עוד יותר את היחסים בין טורקיה לישראל היום אם נותרו כאלה בכלל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר