מס' צפיות - 61
דירוג ממוצע -
ראש ממשלת ביביפוט
מאת: ציפורן בר כסת 05/09/11 (13:05)

מחסומים

במאי נאם ראש ממשלת ליליפוט בפני בית הנבחרים האמריקאי. יצא לי שוב  לעיין בנוסח הנאום. למדתי המון דברים מתוך המלל. אולם בינות לפסקאות בנאום חייו של ראש ממשלת לאלאפוט דווקא פסקה אחת קטנה לא הניחה לי. ראש ממשלת neverפוט אומר "כלכלת הפלשתינים צומחת ב-10% לשנה. אנו סייענו לכלכלה הפלשתינית על-ידי הסרת מאות מחסומים במטרה לאפשר זרימה חופשית של סחורות ואנשים".

 

ליבי נמלא שמחת יגון-פטריוטית עזה. צהלה תהומית אמיתית. צא ולמד: הם אויבינו ואנחנו למען רווחתם וכלכלתם באנו והסרנו מאות מחסומים. הרים הזזנו, גיאיות מילאנו. זה היה בוודאי אחד המבצעים ההנדסיים הגדולים ever אם לא הא. איך לא ראינו? איך לא שמענו? איך לא הוקם מוזיאון המחסומים? איך לא תיעדו את זה? הרי מפעל כזה צריך לשכון בפנתיאון הפרויקטים הגדולים כמו חפירת תעלת פנמה, חפירת הסואץ, ייבוש החולה, מוביל המים הארצי, תעלת הימים, הסרת המחסומים. רק עם שבנה פירמידות יכול לפרק מחסומים. אבל אז עבדים היינו והיום בני חורין. בני חורין מפרקים מחסומים לעבדים. מתוך אהבת חינם. נדיבות כסף. טוהר המידות וצחות הלב. אני מקווה שהפלשתינים יודעים להעריך את המאמץ הזה. הרי מאחזים לא הצלחנו להסיר. רצינו, ניסינו, אבל לא הלך. כך רצה לא תישא שום אשם לשווא. העם היהודי מאז ומעולם דגל בזכויות האדם. אנו נתנו לעולם את ספר הספרים ישתבח ויתגדל ויתנשא ויתהלל שמה רבא. לימדנו את האנושות לאכול את דג המוסר. והנה לא רק ספרים אנו כותבים. מרקידים הרים כאילים אנו. מטים נהרות אנו. לא למען רווחתנו אנו אלא למען אחוות העמים ורווחתם. למען זכות האדם הבסיסית - חופש התנועה. אין אומה נאורה כמו אומתי. אין עם רגיש כל-כך לצרכי הגויים. איזו מחווה בשם האחווה. הפלשתיני נע בחופשיות רבה יותר, חופשי לפתח את כלכלתו, בזכותי. הנה הסרנו וצומח. מה שגווע עד עכשיו מינץ ונובט. למה גווע? הייתה חסימה. היא הוסרה. פעם גווע ועכשיו יצתמח ויתגדל וישתבח ויתקדש שמה רבא.

אני חוזר לנוסח הנאום, מתבשם מבשורותיו ותוהה לעצמי: "אנו הסרנו ... אנו סייענו". מי זה אנו? ישראל? ממשלת ישראל? הליליכוד? ראש ממשלת צביעותפוט עצמו מדבר בלשון רבים מתוך צניעות פטפוט? גיבור! איזה מלך! אישית! זה הוא! הרי ברור שזה הוא! במו ידיו הסיר. במועל פיו הוא פתח. רק הוא יכול! ככה הוא עלה לשלטון לא? רק הליכוד יכול! מנהיג חזק לעם חזק. יאללה קדימה ליכוד לעבודה. ביביבאתי ראיתי הסרתי. נדמה לי שכלכלת ארה"ב גם היא שוקעת. למה שלא נסיר שם גם כמה מחסומים? הסרת ביבי? הסרת כמה בדרך משדה התעופה לסנאט? למה לא? אם לצרינו הסרנו... לאחינו מעבר לים לא נסיר? ואירופה? ביוון ובאירלנד לא משהו. נסירה גם להם. הבה נסירה ונשמחה. עובדה זה עובד.

 

הוד מעלתך, ראש ממשלת כלומפוט, לא מאות מחסומים הסרנו אלא שני מחסומים בלבד שהיו שם ביהודה ושומרון - מחסום הפחד ומחסום הבושה. עוד מחסום אחד בלבד, ישתבח שמך ראש ממשלת ספינפוט, צריך להסיר, הפעם לא אנו, הפעם רק אתה- הסר את מחסום החוצפה.

הכותב הוא אזרח העולם החופשי.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר