מס' צפיות - 189
דירוג ממוצע -
להתעורר מהחלום הטורקי
מאת: kalligula 03/09/11 (20:03)

אז הנה זה היגיע, תסריט שסופו  ידוע מראש  ועכשיו כהרגלנו בקודש היגיע החלק האהוב עליי במחוזותינו שלב ההלקאה העצמית.

במשך כל היום מתפרסם מלל פופוליסטי של אמרנו לכם, קצת להתכופף,לא ללכת על הכבוד, ובלה בלה בלה, בעיקר אותה חוכמה שלאחר מעשה  ואותה בהלה לא מוסברת ולא מובנת של חלקים בחברה הישראלית שתסמיני הגולה כ"כ טבועים בליבם עמוק עמוק ונבהלים מכל התעטשות של הפריץ  ואיומיו המתלהמים.

מתי כבר נבין שלטנגו צריכים שניים, וברגע שצד אחד לא מוכן להשתתף בריקוד לא יעזור כלום ולא יעזרו כל השכנועים זה פשוט לא ילך.

אז טורקיה החליטה שהיא שוברת את הכלים, היא מורידה את דרג השגרירות כאן ושם לרמה של דרג  של מזכיר שני שתכלס מעשית זה משול לניתוק יחסים, אין קשרי תרבות, צבא, ואני לא מבין על מה כל המהומה הלוא את התמרונים הצבאים הם הפסיקו כבר לפני שנה למי שלא זוכר את ביטול השתתפותה של ישראל עם הצי הטורקי שהוביל את איטליה ועוד חילות ים מאירופה לבטל את השתתפותן מה שבסופו של יום גרם יותר נזק לטורקיה מאשר ישראל, חיל האוויר כבר מזמן לא משתתף בתמרונים בטורקיה ונמצאה חלופה בדמות רומניה וסיציליה, אז מה אנחנו כ"כ נבהלים.

התהליכים בתורכיה לא החלו אתמול וגם לא שלשום, טורקיה עוברת תהליך של איסלמיזציה מזה מספר שנים, אצלנו משום מה תמיד מסרבים לראות את המציאות כפי שהיא, ותמיד תמיד מנסים ליישר את התמונה העקומה לטובת משאלות לב שברובן כבר לא רלוונטיות יותר, כך פיספסנו במלחמת יום כיפור, הסכמי שביתת הנשק בסופה של המלחמה שהיו יכולים להשאיר את חצי סיני בידינו ולזכות בהסכם שלום, כך פיספסנו את נפילת השאח באיראן בסוף שנות ה70 והמשכהו להזרים נשק עד לרגע האחרון למשטרו הנופל, אגב חלק מהנשק הופנה כנגדנו במלחמת לבנון הראשונה, כך היה בנפילת המשטר הקומוניסטי והשלכותיו על מעמדה של ישראל וחיוניותה למערב לימים שיבואו,המהפכות בעולם האיסלאמי ועוד עשרות מקרים ותמורות בעולם המשתנה בקצב מטורף.

לעיתים אני תוהה מי הם אותם אלה שיושבים במשרדים הממוזגים ואמורים לנתח את המצב הגיאופוליטי באזורנו בפרט ובעולם בכלל שכל פעם מופתעים מחדש כאשר כבר מאוחר מידי ואת הנעשה אין להשיב ומביאים אותנו למצב של הפתעה וחוסר הבנת המרחב.

טורקיה  אחרי שנים של חיזור למערב ולאירופה לא הצליחה להשיג את מבוקשה, כי בניגוד אלינו האירופים מבינים טוב מאד ויפה מאד מה משמעות צירופה של טורקיה לאיחוד האירופי , והוספת 70 מליון מוסלמים לאיחוד האירופי הנוצרי, לא בכדי הם שוב ושוב דוחים את צירופה לשורותיהם, גם נפילת הגוש הקומוניסטי הוריד מקרנה של טורקיה , למרות שהאיום האיראני ובסיסי נאט"ו בשיטחה עלולים להוות משמעות למקרה של תקיפת איראן.

תכלס מישהו באמת מאמין שתרחיש כזה יתקיים? נראה לכם שארה"ב אחרי שתי מלחמותיה בעיראק ובאפגניסטן תוכל להרשות לעצמה להכנס להרפתקה איראנית?  האם הכלכלה האמריקאית הצולעת יכולה להרשות לעצמה להמשיך להחזיק את צבאה בשתי מדינות אלה ולהוסיף גם את איראן לאותה רשימה? האם אירופה תכנס להרפתקה כזו? היא בכלל מסוגלת? הרי מעירק הם כבר מזמן הסיגו את כוחותיהם, ומאפגניסטן הם כבר מתכוננות להסיג, ואיך נאמר ההצלחה שלהם לא היתה משהו. כך שאם מישהו חושב שבסיסי נאט"ו בטורקיה כ"כ חשובים לאמריקאים ולאירופים בגלל איראן כנראה חי באשלייה ובעיקר מכניס משאלת לב  ולא יותר מכך.

טורקיה שלהיום מבנה היטב את התמורות בעולם, כנראה הרב יותר ממה שאנחנו נותניםלהם קרדיט, הם רואים את שקיעת המערב, ארה"ב הופכת להיות לא רלוונטית, אירופה שקועה בעניניה ובמצבה הכלכלי הרעוע,  עתיד העולם הכלכלי  נמצא במזרח , אנחנו עוברים מעולם חד מעצמתי לעולם של דו מעצמתי, ברזיל הופכת להיות כוח משמעותי , הודו הופכת להיות כוח עצום, רוסיה בהנהגתו של פוטין שכנראה גם יזכה בנשיאות בבחירות במרץ תחזור לימיה כמעצמה, ובעולם שכזה טורקיה רואה עצמה כמעצמה אזורית לא פחותה מהודו וברזיל, היא לא תוכל לעשות זאת כחלק מאירופה ולכן היא החליטה להתבדל ממנה ולנסות להפוך להיות מנהיגת העולם הערבי  והמוסלמי  ופועלת בכל המרץ להשגת מטרתה זו, ואפילו שכחה את בוגדנותם של הערבים בה בגרימתם לנפילת האימפריה העותמנית.

ואין דרך טובה יותר להשיג תמיכה בעולם הערבי מאשר להפנות את כל הקנים כנגד ישראל שתמיד שימשה כשעיר לעזאזל וכגורם היחיד שיכול להביא לאיחוד בעולם הערבי המפולג והבוגדני כ"כ, בימים אלה כאשר מצרים נמצאת בכאוס אין אחד שיכול לנחש מה יקרה בשנים הבאות במדינה זו, על דבר אחד אין ויכוח את  ההגמוניה שלה בעולם הערבי היא איבדה, הלוא את עניניה היא לא מסוגלת לנהל, סוריה נמצאת בעיצומה של מהפכה שהיום כבר ברור שנפילתו של אסד היא לא אם תקרה אלא מתי, מה שיחליש  עוד יותר את האחיזה האיראנית במדינה זו ויתן לטורקיה נקודות זכות כמדינה שהזדרזה לצאת כנגד אסד ולתמוך במורדים שביום שאחרי יזכרו לטורקים את תמיכתם והצלתם של אלפי  פליטים בשטחה.

וככה יפול העולם הערבי  שטורקיה אינה חלק ממנו  אבל תתקבל בברכה כמנהיגת העולם האיסלאמי, כמדינה שידעה לנווט בין תהפוכות המזרח התיכון ולהכנס לוואקום שנוצר בגלל אותן תהפוכות.

ולכן גם אם היינו מתנצלים ומקבלים עלינו לשלם פיצויים למשפחות ההרוגים היינו בסה"כ קורים בור לעצמנו, כי טורקיה כבר הכריזה שגם אם תקבל את ההתנצלות היא לא תוכל לפעול כנגד משפחות ההרוגים בתביעתם בבית הדין הבינלאומי, ועצם ההתנצלות הישראלית היה נותן עילא לאותן משפחות לתבוע את חיילי צה"ל כי אותה התנצלות היתה משמשת כהודאה ומי צריך יותר מזה בבית משפט.

ואנחנו היינו מאבדים את הלגיטימיות שלנו לכל פעולת מגננה עתידית כנגד ארגוני טרור שגם ככה אנחנו פועלים כאשר יד אחת קשורה לנו מאחורי הגב ומהחשש התמידי  לתוצאות כל פעולה כזאת בעתיד, על ההשלכות על חיילי צה"ל אני אפילו לא מעיז לחשוב , כי לידעתכם גם היום בפעילות בשטחים חיילים היום יותר חושבים הרבה הרבה לפני כל פעילות שלהם וכל מעשה שלהם שמא מחר הם ימצאו עצמם נזנחים ומשמשים כשעיר לעזאזל ואני מדבר  מנסיון.

אז היגיע הזמן שנבין שטורקיה עושה את שיקוליה שלה ואם אנחנו עומדים בדרכה ע"מ להשיג את שאיפותיה האזוריות בתמורות הגלובליות היא לא תהסס לזרוק אותנו לכל הרוחות בעבור אותן מטרות, והיא את החלטתה כבר קיבלה לפני זמן רב הבעייה שאנחנו לא רוצים לקבל ולהבין זאת  וחבל.

לנו נשאר היום לפעול כנגד  טורקיה באותה המידה שהם פועלים כנגדנו, לתמוך בכורדים לגייס את הלובי היהודי בקונגרס האמריקאי שיפעל למען הענין הכורדי ויעלה אותו לסדר היום העולמי כאשר כל תקיפה תורקית על מחנות כורדים יזכו להד עולמי בתקשורת העולמית ויגרום לנזק תדמיתי לטורקיה לו היא כ"כ חרדה, וחברה הטורקים יום יום פועלים ורוצחים עשרות ומאות כורדים ומספקים אין ספורי רצח עם וזוועות  שהיו יכולים להרחיק אותם מהקהיליה העולמית ולצערי חלק גדול מהנשק איתו הם פועלים הוא תוצרת ישראל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר