מס' צפיות - 97
דירוג ממוצע -
היעדים אשר להשגתם אני מעוניין להוביל את מפלגת העבודה:
יוזמה ויצירה בתחום המדיני, פיתוח כלכלי משולב בצדק חברתי, פיתוח וייחוד אורבני ואזורי, חינוך ציבורי איכותי בכל חלקי הארץ עם דגש מיוחד לחיזוק מערכת החינוך הציבורית בפריפריה ובשכונות המוחלשות, חתירה לצדק ושמירה על שלטון החוק, פיתוח השכלה גבוהה, מדע, תרבות וקדמה, פיתוח שירותים ציבוריים מתקדמים, שינוי שיטת הממשל, חיבור אוכלוסיות מנותקות, ייעוד המשאבים הלאומיים לצרכים הלאומיים, הצבת החלוצים החדשים בראש ס
מאת: אראל מרגלית 14/08/11 (00:43)

יוזמה ויצירה בתחום המדיני, פיתוח כלכלי משולב בצדק חברתי, פיתוח וייחוד אורבני ואזורי, חינוך ציבורי איכותי בכל חלקי הארץ עם דגש מיוחד לחיזוק מערכת החינוך הציבורית בפריפריה ובשכונות המוחלשות, חתירה לצדק ושמירה על שלטון החוק, פיתוח השכלה גבוהה, מדע, תרבות וקדמה, פיתוח שירותים ציבוריים מתקדמים, שינוי שיטת הממשל, חיבור אוכלוסיות מנותקות, ייעוד המשאבים הלאומיים לצרכים הלאומיים, הצבת החלוצים החדשים בראש סדר העדיפויות של החברה ושל המדינה.

יוזמה ויצירה בתחום המדיני - את הקיפאון והפסיביות תחליף יוזמה שתביא לפתרון הסכסוך עם הפלסטינים ועם העמים השכנים, במסגרת הסדר כולל. אני רואה בסיום הכיבוש ובהשגת הסדר הוגן, אינטרס ישראלי ראשון במעלה בדרך להשגת היעד שלנו - מדינה יהודית דמוקרטית, שבירתה ירושלים, החיה בשלום ובביטחון. ההסדר המדיני יתבסס על גבולות 67 עם תיקונים שיכניסו אליה את גושי ההתיישבות (על בסיס חילופי שטחים) ויאפשרו לעם הפלסטיני מדינה עצמאית מפורזת.


פיתוח כלכלי משולב בצדק חברתי המגיע לכל חלקי האוכלוסייה ולכל חלקי הארץ בדרך שתחבר את היזם העסקי עם היזם החברתי ואת שניהם עם היזם התרבותי והאמן. אנחנו יכולים לספר סיפור חדש וליצור חברה שונה ויצירתית, שבמרכזה האדם.


פיתוח וייחוד אורבני ואזורי - המדינה צריכה לעודד זהות עירונית ואזורית ולכוון השקעות ופיתוח בדרך שתיצור בידול, ייחוד וזהות לכל חבל ארץ על פי יתרונותיו. את חוסר הייחוד והאפרוריות של ערים וחבלי ארץ אפשר להמיר בגאווה מקומית ובתנופת פיתוח ולהפוך אותם למוקדי משיכה. אפשר וצריך לחזק את מרכזי הערים ולהפיח בהן חיים של יצירה ותרבות על ידי עידוד צעירים להיכנס לפעילות תרבותית ולמגורים במרכזי הערים. אפשר וניתן ליצור זהות של חבלי ארץ עם יצירה, כלכלה ואופי מיוחדים. זה יהיה על ידי השקעה ריאלית של משאבים שילוו בחקיקה מתאימה. זו משימה לאומית ולא עירונית-מקומית.


חינוך ציבורי איכותי בכל חלקי הארץ עם דגש מיוחד לחיזוק מערכת החינוך הציבורית בפריפריה ובשכונות המוחלשות, באמצעות השקעת משאבים כספיים, איגום משאבי אנוש והשקעה בבניית תוכניות לימודים מתקדמות עם עזרים מודרניים ותמיכה בחלשים. אני עושה את זה בהצלחה בירושלים - אפשר לעשות את זה בכל המדינה.


צדק צדק תרדוף - אנו נתייצב באומץ, בקול ובראש מורם כנגד כל גילוי של גזענות ושל שחיתות, בתחום הפרטי ובתחום הציבורי. לא נניח לימין הקיצוני ולגורמים בעלי אינטרס זר לערכים שלנו להיות נותני הטון בחברה הישראלית. לא נניח לפגוע בשלטון החוק. לא נשקוט מול פגיעה במוסר האוניברסלי והיהודי. נכבד את הגר והזר החיים בקרבנו!


השכלה גבוהה, מדע, תרבות וקדמה כוחנו והיתרון היחסי שלנו היו וצריכים לחזור ולהיות השקעה במערכת ההשכלה הגבוהה על כל מרכיביה. היינו לעם הספר בזכות השקעה של דורות בפילוסופיה, ספרות, תרבות יהודית, היסטוריה ותרבות והפכנו למעצמה טכנולוגית בזכות ההשקעה במוסדות טכנולוגיים ובהשכלה מדעית מתקדמת. ההשכלה הגבוהה היא מרכיב יסודי בבניית מרכיב הכוח של החברה הישראלית ובאופן זה יש להשקיע בה משאבים לאומיים.


שירותים ציבוריים מתקדמים - אנחנו נשנה את הכיוון מהפרטת מערכות החינוך, הבריאות, מערכות האכיפה והרווחה והפקרת החלשים לחסדיהם של בעלי עניין, כך שיחזרו להיות באחריות המדינה. מדינה מתקדמת לא יכולה להרשות לעצמה פערים באיכות השירותים הציבוריים הניתנים לאזרחים.
שינוי שיטת הממשל - השיטה הנוכחית מקשה על כל ממשלה למשול ולהוביל את המדינה והופכת קבוצות מיעוט למכתיבות דרך. אנו נפעל לשינוי השיטה ולאימוץ דרך אחרת (ברוח ועדת שמגר) שתייצב את המערכת הפוליטית מבלי למנוע ביטוי ממיעוטים.


חיבור אוכלוסיות מנותקות - מדינת ישראל דחקה את אזרחיה הערבים ואת הציבור החרדי לשוליים, עד להיותן חברות מנותקות החיות בדלות איומה, אינן מזדהות עם המדינה, אינן תורמות לה ואינן נתרמות על ידה. המדינה חייבת לחבר מחדש אליה את הציבור הערבי והחרדי ולהציע להם פתרונות להשתלבות בכלכלה ובחברה, ביושר ובהגינות, כך שיוכלו להיחלץ מהמצוקה שלהם ולתרום לחברה ולכלכה. חובת המדינה למצוא דרך יצירתית שתאפשר להם להמיר את השירות הצבאי בשירות אזרחי תורם לחברה בדרך אחרת.


ייעוד המשאבים הלאומיים לצרכים הלאומיים - בעקבות גילוי מאגרי הגז העצומים בים התיכון למדינת ישראל יש אופק כלכלי ומקורות מימון ודאיים. המדינה חייבת "לצבוע" את כספי תמלוגי הגז ולייעד אותם לטובת ההשקעה בעתיד. את הכסף יש לייעד ולהשקיע בתחומים הבאים: חינוך ציבורי, מערכת בריאות מתקדמת, השקעה במחקר ובפיתוח, חיזוק ערים ומרכזים אזוריים, חיבור אוכלוסיות מנותקות, השכלה גבוהה ותמיכה במערכות הרווחה.


החלוצים החדשים - אנחנו נציב בראש סולם ההעדפות של החברה ושל המדינה את היזמים החברתיים, העסקיים והתרבותיים. נאדיר את היזמים, נוקיר אותם ונהפוך אותם למודל החדש של הישראליות הערכית. היזמים האלה הם המקבילים של מה שהיו החלוצים לפני 100 שנה - הם החלוצים החדשים של החברה הישראלית.

אראל מרגלית הוא יזם הי טק ויזם חברתי ירושלמי, מייסד ושותף מנהל קרן הון הסיכון והקבוצה הבינלאומית jvp, שמרכזה ברובע המדיה בירושלים. מאז הקמתה בשנת 1993, גייסה הקרן מאות מיליוני דולרים והייתה שותפה לאקזיטים הגדולים של תעשיית ההיי טק הישראלית והבינלאומית.

הכותב הוא יזם היי-טק ויזם חברתי מירושלים. מייסד ושותף מנהל בקרן ההון-סיכון הבינלאומית JVP. בימים אלו אני מתמודד על ראשות מפלגת העבודה מתוך אמונה שלמה בצורך לשנות את נוף העשייה הציבורית במדינת ישראל.

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר