מס' צפיות - 72
דירוג ממוצע -
באים וידיהם מזוהמות
עם כל הכבוד למוחים הם אינם מייצגים את כלל הציבור, למרות שההפגנות החולפות סיחחררו את ראשם להאמין כי כך הוא.
מאת: Aaron Roll 10/08/11 (02:35)

10 אוג' 2011

באים וידיהם מזוהמות

 

ידיעה ראשית בעיתון "הארץ" (9 אוג' 2011), משכה את תשומת ליבנו וזקפה את בחונינו.  בידיעה נאמר:...."ראשי המאבק מתיחסים בחשדנות לצוות המומחים בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג ונוטים לא לשתף עמו פעולה.  ראשי המחאה אף שיגרו מכתב לנתניהו וגם לשרים שטייניץ ואטיאס ובו ביקשו לחדול מצעדים חד צדדיים וקביעת עובדות בשטח.במכתב טוענים המוחים  שהממשלה כלפי חוץ משדרת אווירת הדברות, אך במקביל מקדם משרד השיכון "החלטות אשר לא ברור טיבן ומטרתן"

דומה הדבר לענין שביתת הרופאים בעקרון.  הם מתנגדים בחריפות לבוררות ומקדמים את דרישותיהם באורח חד צדדי אלים ונגד האינטרס הציבורי (התפטרות כוללת לנוכח מוות בטוח של אזרחים עקב כך היא אלימות לשם סחטנות קשה - הללו מדרדרים עצמם למעמד הבזוי של סחטני ועדי עובדי הנמלים וחברת החשמל), ביודעם כי בורר אובייקטיבי הרואה את טובתם וטובת הציבור כאחת, לא יקבל את טיעוניהם במלואם.

כך גם המוחים מרוטשילד הם אומרים למעשה..."אנחנו נדון בדרישותינו (לגיטימי), אנחנו נחליט מה צודק עבורנו (עדיין לגיטימי), אנחנו נכפה על הממשלה הנבחרת והכנסת את דרישותינו (לא לגיטימי באורח בוטה), אנחנו ניקבע את הדרוש לנו במקום ומעל ראש הכנסת והממשלה (כמובן, לא לגיטימי באורח קיצוני).  על משקל "הסנט ימליץ ויאשר" נאמר: "המוחים ימליצו ויאשרו" (כן, וודאי, 60 מליארד שקל וחורבן ישראל).

 

עם כל הכבוד למוחים הם אינם מייצגים את כלל הציבור, למרות שההפגנות החולפות סיחחררו את ראשם להאמין כי כך הוא.  ישנו רוב דומם עצום, מליונים אחרים, אשר מוכן להאזין ולתמוך בהם במדה ויתנהלו בשום שכל ואחריות.  אותו ציבור מתחיל לזוע בחוסר נוחות בכיסאו לנוכח מצג של אזלת יד, חוסר תאום, בלבול, ומאבקי אגו המתנהלים בין המוחים ועיקר העיקרים, מצג עובדתי של ידים מזוהמות.

 

גם ההתיהרות וההתנשאות של המוחים הינה מקוממת.  הנה הקטע המרעים: "טוענים המוחים שהממשלה כלפי חוץ משדרת אווירת הידברות אך במקביל מקדם משרד השיכון "החלטות אשר לא ברור טיבן ומטרתן".  מה הם חושבים לעצמם, כי על הממשלה לשתק את כל פעילותה אלא במדה והם מאשרים זאת?  מי בחרם בכלל?  מי שמם?  העם לא נתן בידם מנדט אלא אלו המליכו עצמם עלינו כולנו בלא ששאלו את פינו.

אם בתחילת צעדי המחאה פורסמו בתקשורת ש(ס)קרים מחמיאים בדבר 80% תמיכה הציבורית במוחים (אפשר בהחלט כי דגמו את שוכני האוהלים ברוטשילד ותומכים אחרים לשם הסקר - כדרכה של התקשורת הכזבנית), הרי לפתע השתרר אלם סיקרי על המדיה.  הערכתנו?  הסקרים אכן נערכים גם כעת, אך הללו מלמדים על התדרדרות בתמיכה הציבורית מטעמים מובנים עקב התנהלות שאינה נקיית כפים של המוחים, בעוד התקשורת, כדרכה בגהנום התקשורתי במקומותינו, מעלימה את הנתונים מעמנו.  "זכות הציבור לדעת" כבר אמרו?  אז אמרו.  כלבי השמירה של הדמוקרטיה" כבר אמרו?  אז אמרו.

מזה כשנה, ולא בעיקבות המחאה העכשווית, שממשלת ישראל מחפשת ומנסה פתרונות שונים להקל על מצוקת הדיור.  וה-ראיה, למרות התהליכים הנדל"נים אשר מטבעם מתנהלים לאיטם, קימת כבר האטה בולטת במכירות דירות חדשות וייצוב ואף ירידה במחירים אשר באו עקב פעולותיה של הממשלה בשנה החולפת.  עם כל הכבוד, המוחים מבינים במקרו כלכלה הארצית והעולמית ובוודאי בנתיבי הנדל"ן כ"חמור במרק פירות" וזאת כולל גם את "מומחיהם" החסרים ברובם ניסיון מעשי.  התעלמות המוחים מכך מלמדת על הכוונות האמיתיות של חלקים במחאה.  זאת אף זאת, אירגונים אנרכיסטים ירוקים ופעולה של אופוזיקציה בילתי אחראית בעליל בכנסת טירפדו בעקביות משך השנתים החולפות את מאמצי הממשלה לרפורמות מטיבות מצב הדיור כמו גם המצב החברתי.  עולה ריח פיגולים של לעומתיות וכוונה לטרפד על מנת ליצור מצג של אזלת יד ממשלתית ובכך להכפישה.

וה-ראיה, טירפוד לעומתי ובוגדני של האופוזיציה "הנקיה" אשר חברה ועשתה יד אחת עם האבו הפלשתיני למנעו מלהגיע לשיחות שלום עם נתניהו וזאת תוך קריצה, כי עמם הדברים יתנהלו חלק יותר וראוי להם לפלשתינים להמתין לחלופי שילטון בישראל ולממשלה חדשה שתקום בראשותם כמובן.

אין פסול בהקמת צוות מומחים מטעם המוחים אשר יעמוד מול צוות מומחי הממשלה וידון עימו בנושאים שעל הפרק, אך לטנגו נחוצים שניים, ואותו "הרקדן" המתעקש לרקוד לבדו (המוחים) הרי שידיו אינן נקיות וניראה כי אג'נדה לעומתית ונכלולית לנגד עיניו.

אין גם פסול בכך כי בולשביקים וטרוצקיסטים ואפילו האנרכיסטים בנינו יביעו רצונות ותביעות צודקות, אכן, גם הם יכולים להיות לעיתים צודקים.  אך כל זאת בתנאי כי הינם באים אלינו בנפש חפצה, בשקיפות ובידים נקיות וזה בהחלט אינו המקרה.  

 

עיון ברשימת חברי הצוות האלטרנטיבי החברתי שהעמידו המוחים מלמד כי כולם הינם בעלי אוריאנטציה מרכסיסטית בולשביקית עם נטיה חריפה לשמאל הקיצוני עד האנרכיסטי.  כמובן שאין לצפות לשיקולים עניניים ואובייקטיבים מצוות כזה אלא יש לצפות ל"מסקנות" לעומתיות וקנטרניות, שלא לענין, בדיונים למול הצוות הממשלתי תוך שמעצימים זאת באמצעות התקשורת השוטמת.

קיימים כבר כעת סימנים ברורים כי למרות התמיכה הגורפת, אמור מטורפת, שמעניקה התקשורת למוחים, מטעמים שלא לענין (הפלת נתניהו), הרי הציבור הכללי כבר מתחיל להפעיל ראשו ורבים מגיעים כבר למסקנה כי אינם רווים נחת לאור המתחולל לנגד עיניהם.

דבר אחד הוא לנסות ולפתור אי-צדק תוך רצון כנה וידים נקיות, ודבר אחר לחלוטין הוא לשקר לציבור במצח נחושה כי המחאה הינה חברתית (והיא בחלקה כזו דהיינו "רק" חצי-שקר), אך למעשה מאחורי הקלעים מארגניה חותרים מבעוד מועד ובכוונת מכוון להפיל את הממשלה בישראל תוך שימוש במנטרה "החברתית".  אל לנו להיות סלחנים לשקרנים, למאחזי העינים והנוכלים הפוליטים המנסים לסובב דעתנו בצדיה, עלינו להקיאם כפי שעל המוחים השפויים, ויש כאלו, להקיאם מקרבם.

 

חוסר רצונם של המוחים לשתף פעולה עם וועדת בירור התביעות שהקים ראש הממשלה (כפי שפורסם לעיל בעיתון "הארץ") והכרזת ראשי הוועדה הממשלתית  כי זו פתוחה בפני כל שידבנו ליבו, מעידה כי חלקם של המוחים אינו מעונין במושאי הפגנתם המחוצרצים לצרכי תעמולה ותקשורת, אלא לטרפד את הפתרונות לדרישותיהם שלהם עצמם ולהוכיח בכך כי הממשלה  אינה מסוגלת לפתור בעיות שעל הפרק ולכן "יש להחליפה" (לטעמם כמובן).

 

פירסומי תקשורת, מלמדים כל בר דעת כי הממשלה מנסה באמת ובתמים לפתור בעיות שהועלו על ידי המוחים, ועושה זאת ברצון טוב וכנה.  יחד עם זאת מבהירה הממשלה ובצדק כי הפתרונות יתחשבו באורח מאוזן בכלל צרכי הציבור, במצבה הגאופוליטי של ישראל ובתנאי הכלכלה העולמית המתדרדרים כעת.  אבוי לנו אם תתנהל הממשלה אחרת מכך. 

ומהעבר השני, יותר ויותר עולה כי פתרון בעיות אמיתי אינן בעדיפות ראשונה באג'נדה של המוחים וניראה, בהתאם לפרסומי התקשורת האוהדת ומאתרגת אותם, כי מתחולל מאבק קשה בין האנשים הישרים מבין המוחים החותרים לפיתרון אמת של בעיות חברה אזרחיות לבין השרלטנים, הפוליטרוקים, האנרכיסטים והפשיסטים מבינהם העוסקים באג'נדה חד ממדית בלבד, הפלת הממשלה ולאחר  מכן המבול.

הרשו לנו לנחש...הקיצונים, האנרכיסטים הפוליטרוקים מבין המוחים הם שיקבעו את הטון והאג'נדה בסופו של יום על כל המשתמע בכך להם ולכל אזרחי מדינת ישראל.

צדקו המוחים בטענתם כי זו "מלחמה על הבית" אך זו מלחמה על ביתו הלאומי של כלל העם היהודי בארץ ישראל, זו המלחמה על הדמוקרטיה שלנו ושפיותנו הציבורית וזה אינו תואם עם הכיוון בו נוקטים הציבורים האנרכיסטים והבולשביקים מבין המוחים.

 

אהרון רול

amroll@sympatico.ca

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר