מס' צפיות - 123
דירוג ממוצע -
רומא בוערת והללו פורטים בנבל
גם אם תאור נגינתו של נירון קיסר בעת השריפה הגדולה ברומא בשנת 64 לספירה הנוצרית הינו יותר פולקלוריסטי מאשר אמת היסטורית צרופה הרי שהאלגוריה העוקבת אחר תאור הנגינה בעת צרה ציבורית אקוטית מתאימה לנעשה כאן וכעת בנינו.
מאת: Aaron Roll 08/08/11 (02:39)

8 אוגוסט 2011

רומא בוערת והללו פורטים בנבל

 

גם אם תאור נגינתו של נירון קיסר בעת השריפה הגדולה ברומא בשנת 64 לספירה הנוצרית הינו יותר פולקלוריסטי מאשר אמת היסטורית צרופה הרי שהאלגוריה העוקבת אחר תאור הנגינה בעת צרה ציבורית אקוטית מתאימה לנעשה כאן וכעת בנינו.

דומה ואנו מבכרים בימים אלו כי "שישרף המועדון" ובלבד שתאוותנו תעלה בידנו.  אין ספק כי מחאות שונות שהרימו ראשן בקרבנו כגון מחאת הדיור, מחירי מזון ומוצרים גבוהים מהמקובל ועודף הריכוזיות במשק הינן מוצדקות וחייבות לבוא על פתרונן המהיר והיעיל.  אך גם אין ספק כי מחאה זו ניזומה ומנוהלת בחלקה הניכבד על ידי אופורטוניסטים אשר טובת אזרחי ישראל וקיום מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי אינם לנגד עיניהם.  חלקם תומכים בריש גלי ובכוונת מכוון בהשמדתנו, אם בטוב ואם ברע.  לצורך זה הרימו הללו מצג קריסה, כולל גם של דרישות הזויות ומנותקות ובלבד שיהיו מוחים מטורללים-תמימים מספיק לתמוך בהן.

יהיו שימצאו בעיתוי פרוץ "המחאה" אך כענין לעונת המלפפונים המאפשרת פרישת אוהלים תחת כיפת השמים.  אלו התמימים בנינו.  האמת נימצאת הרחק מאור הפנס, בחשכה הסמיכה.

 

מספר גורמים הביאו לפרוץ "המחאה" דווקא בזמן זה.  מרביתם, לא מה שחשבתם.

1.    הצלחתה הפנומנלית של התוכנית הכלכלית של הממשלה

השמאל הרדיקלי-האנרכיסטי אשר חבר לשמאל השפוי היגיע למסקנה כי עליו לקעקע את הקונצנזוס הציבורי באשר להצלחתה של ממשלת נתניהו לייצב כלכלה יותר מסבירה בעולם השטוף במשברים כלכליים.

המחאה הכלכלית-האזרחית לא ניבחרה בכדי.  המחאה תוקפת באורח ישיר את ההצלחה הכלכלית הממשלתית ומנסה להעמיד אותה באור שלילי ונלעג.  חבל כי אנשים טובים בנינו נילכדו במלכודת הספין השיקרי.  קשיים כלכלים במוקדים מסוימים אכן קיימים וחייבים לבוא על תיקונם ואכן יבואו.  הכלכלה ועתיד כלל תושבי ישראל גם בעולם מרובה תהפוכות כלכליות כיום, מובטח מונים רבים תחת ממשלת נתניהו.

ממשלת חד"ש, בל"ד, רע"ם-תע"ל, מר"ץ קדימה, העבודה היא שתייצב את כלכלת ישראל? באמת?

 

2.   המסע המוצלח של הימין כנגד השמאל בציבור והכנסת

המחאה הפוליטית למהדרין הנפרשת לנגד עינינו (למרות שיקריי חלקם של המפגינים) באה לעצור את פעולות החקיקה של דורשי הדמוקרטיה המתגוננת הישראלית המבקשים לעצור את הסחף האנטי ישראלי מבפנים.

המבחן יבוא עם חזרת הכנסת מפגרת הקיץ.  האם יתעקשו נבחרינו על האינטרס הקיומי הציבורי או ייכנעו לחבורת שוטמי ישראל מבפנים, הקולנית וצעקנית להנביז.

 

3.  החלטת הפלשתינים לדרוש מעצרת  האו"מ הכרה בהם כמדינה משך ספטמבר

מארגני ההפגנות מהשמאל הרדיקלי מטילים יהבם על כי פעולות המחאה יכניסו את ממשלת ישראל לסד מדיני וצבאי וימנעו ממנה להגיב כיאות כנגד כוונות הפלשתינים להקים מדינה באורח חד צדדי אשר תחבל קשות בסיכויי קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ותהפכה למדינת כל אזרחיה הפלשתינים

יוסי מלמן בעיתונו "הארץ" כבר הכין השבוע במאמרו "האם נתניהו יוציא את צה"ל לסיוט צבאי של ליל קיץ?" את האצבע המאשימה בנוסח ה"אמרתי לכם" בטענתו כי נתניהו ינצל את "הזדמנות הפז" שניקרתה לו עקב המחאה וייזום מלחמונת קטנה לשם השעשוע שבדבר וזאת על מנת להסיח את תשומת לב הציבור מנושאי המחאה.  מלמן ועיתונו, באים לסנדל את ממשלת ישראל לא להגיב לפרובוקציות מלחמתיות נגדה במתכונת ההפוך על הפוך.

יורים עלינו טילים תבליגו.  מפוצצים לנו אזרחים, שיתקו,  "איפוק זה כח", אל תעשו גלים, פנו את השטח, כל השטח מן הנהר ועד הים להקמת מדינה פלשתינית קדושה בספטמבר.

ובאם צה"ל יגיב כפי שאמור יהיה להגיב ובצדק, אין בעיה, הדבר יוצג כמובן על ידי שליחי הפריצים מארצות הים הללו מרחוב שוקן כפרובוקציה של ממשלת ישראל הבאה לטרפד הקמת מדינה פלשתינית.

 

4.   החלטת השמאל הרדיקלי כי הפלת הממשלה והחלפתה בממשלת שמאל קיצוני תעצור את הסחף המתחולל כנגדם.

הציבור נוטה יותר ויותר ימינה מהמרכז הפוליטי.  הדרך היחידה לטעמו של השמאל הרדיקלי לעצור את הסחף הוא להפיל את ממשלת נתניהו ולהעלות תחתה ממשלה סוציאליסטית-קומוניסטית בראשות קואליציה של הערבים, בל"ד, רע"ם-תע"ל, מר"צ, העבודה וקדימה.  בתאבון, למי שעוד ישאר לו בכלל.

 

5.   "האביב הערבי" על סיפו של כישלון מהדהד.

תקוותם של מארגני ההפגנה, שוטמי ישראל, היתה להבנות על "האביב הערבי" על מנת להעצים את המחאה בישראל.  להוותם החל "האביב הערבי" לסמן מצב של סתיו ואולי אף "חורף ערבי".  זעקות "הדמוקרטיה הערבית החדשה" הולכות ונחלשות וניראה כי אנו עומדים על סיפו של "אביב איסלמיסטי ערבי".  בדקה התישעים ולפני שהמחאות הערביות מתפוררות כליל, ניזומה המחאה הישראלית בבחינת קרדום לחפור בו.

 

6.  נסיונותיה של הממשלה הנבחרת לקבוע מינויי בכירים ברשות השידור וגלי צה"ל הביאו התקשורת להראות מי הבוס פה.

זה הינו תפקיד השרים נהממונים על רשות השידור וגלי צה"ל למנות בכירים על המערכת.  העובדה כי שרי הממשלה הממונים מילאו את תפקידם ולא הוטו בצדיה על ידי אופורטוניסטים ניבזים מבין אירגון העיתונאים, הביאה את העיתונות הכתובה והמשודרת להפגין מי הבוס האמיתי על מדינת ישראל.  העיתונות תומכת השמאל הקיצוני  כגון ערוץ-2, ערוץ-10, ידיעות אחרונות, ועיתון הארץ (עיתון מעריב היווה הפתעה  יחסית לטובה), הפכה עצמה למפלגה לכל דבר וענין המנסה להשפיע על סדר היום הציבורי דהיינו, להפיל ממשלה ניבחרת בישראל.  אכן דמוקרטיית רפובליקת בננות לתפארת.  איננו חפצים להתנבא אך הערכתנו היא כי המשטר הדמוקרטי בישראל יאלץ לשקם עצמו מבסיסו עם חלוף המחאה הנוכחית ולא, ישרף בעתיד כל הבית עקב ההתנהלות התקשורתית הנוכחית

 

7.   כישלון השמאל הקיצוני וסרח העודף הנרצע שלה, התקשורת, לשכנע הציבור בטיעון הפופוליסטי והשיקרי כי כל העולם נגדנו.

משך השנתים החולפות עמל השמאל הרדיקלי בתמיכת תקשורת שוטמת ומתאנפת לשכנענו כי אנו מבודדים בעולם עקב מדיניותה של ממשלת ישראל.  סימנים רבים מעידים כי ההפך הוא הנכון.  השנתים החולפות בהן השתלטות איסלמיסטית זוחלת הן בעולם והן במזרח התיכון מביאים את אומות העולם הנאור למסקנה כי טיעוני מדינת ישראל מחזיקים מים והרבה.  עדות לכך אנו רואים בתמיכה הגוברת והולכת בנו בעולם.

כמובן שהתמיכה הגוברת בעולם בנו גורמת לפריחה על עורם של הרדיקלים השוטמים בנינו והם מנסים להשחיר את הממשלה באמצעות המחאות על מנת לאותת לעולם כי העם אינו תומך בממשלתו.  טיעון שיקרי ומסולף להלל.  הסקרים מראים תמיכה יציבה בהחלט בממשלת ישראל הנוכחית אך נא לא לבלבל התקשורת עם עובדות.

 

8.   חולשתה של ארה"ב של אובמה להביא את ישראל כפותת ידים לשולחן המשא והמתן.  

השמאל הרדיקלי החליט מזה זמן אך במיוחד כעת כי במדה ו"נשיא מדינת ישראל אובמה" אינו מספק את הסחורה הם יעזרו לו מבפנים.  כוונתם, להשית לחץ בלתי ניסבל על ממשלת ישראל כך שהממשלה תתקפל ותקבל את תנאי הפלשתינים ללא תגובה.  מכיוון שקיום מדינת ישראל יהודית אינו בראש מעייניהם הרי שהטלתנו ל"גבולות אושוויץ" אינו מהווה נושא שיש להצטער עליו לגבי דידם.

כבר ב 2009 התיהר יוסי ביילין כי אנשי יוזמת ג'נבה ו"שלום עכשיו" (עם משתפ"ים כ-רם עימנואל ואקסלרוד מתוך הממשל), פעלו באינטנסיביות ולמשך חצי שנה תמימה בארה"ב, מול ממשל אובמה בדיוק לצורך זה דהיינו, שיטוח מדינת ישראל על ברכיה על מנת לקבל את תנאי הפלשתינים.  הצלחת עמידתה של ממשלת ישראל מול הגל העכור הזה אז, הצמיחה כעת את המחאה העכשווית לשם אותה המטרה תוך שימוש באמצעים "חברתיים".

 

9.ההבנה בקרב הציבור, הרשות הפלשתינית וגוש ארצות המערב כי בכל הסדר עתידי ישארו ההתנחלויות בריבונות ישראלית.  הבנה זו הינה לצנינים בעיני שוטמינו מבפנים באשר החלת הריבונות בהסכמת אומות העולם תציג את השוטמים הסידרתיים של ההתישבות במערומיהם.

לכן מרימה ה"קרן לישראל חדשה" ועוזרותיה ספין ציבורי שיקרי לחלוטין, מגובה עיתונות שוטמת, הטוען כי ההתישבות ביו"ש היא הגורמת להתיקרויות.  הספין של הקרן נישען על טיעון-חזית בדבר "צדק חברתי" אך מיועד כולו לחיסול ההתישבות ביו"ש. הם מעלימים מהציבור נתון פשוט, השבת 350,000 מתישבי יו"ש תעלה למדינה את אותם הסכומים שעלו לנו לישבם שם ואף יותר מכך (רבים מהיישובים ביו"ש נמצאים בתת-תשתית המקובלת בתוך הקו הירוק).  נתון זה לבדו יטלטל את מדינת ישראל לצנע של שנות החמישים.

ההוצאות על תחזוקת ישובים שוטפת ביו"ש קטנות מההוצאות על תחזוקת ישובים בתוך הקו הירוק.

נתונים אלו אינם מענינים כמובן את שוטמינו מבפנים.  הם חפצים להיפרע משנואי נפשם "המתנחלים" אפילו ו"ישרף המועדון" ובלבד שיירצו את בני בריתם האיסלמיסטים הערבים.

באותה הנשימה מנהלת קרן השיטנה הזו ממש בימים אלו מסע להשבת מליוני דונמים אדמות המדינה לידי ערביי העולם.  כמובן כי פעולה זו, במדה ותעלה בידם (בנוסף לחיסול ישראל בעתיד)  תעלה את מחירי הדירות לשמים הרבה לאין שיעור על הקיים היום, שהרי לא טובתנו היא לנגד עיני השוטמים הללו.

 

אנו דומים בימים אלו לציבור תמהונים היושב על חבית אבקת שריפה ואינו חש בכך.  מתחת לרגלינו חופרים מנהרות נפץ חמאסיות-ישראליות ואנו ממשיכים בנגינה על הנבל תוך פיזום הקומבייה.

 

להלן מספר מכשולים הניצבים לפנינו בעוד אנו מנגנים בנבל:

1.   דרישות המחאה מגיעות כבר לסכומים הנעים עד -60 מליארד שקל, חלקם הגדול רק עבור השנה הראשונה וסכומים בסדר גודל דומה בשנים העוקבות.

מנהיגי המחאה מעלימים מעיני הציבור עובדת יסוד ברורה דהיינו, במדה ויתקבלו אך חלק מדרישות המוחים הרי נטל המס שיושת על האזרחים על מנת לממן את ההטבות הנוספות יגיע לפי הערכת כלכלנים מהאוצר והאקדמיה לשליש יותר מאשר משלם האזרח הממוצע כיום.  האם קיים אי-מי ממעמד הבינים, אשר עליו יוטל עיקר הנטל,המוכן לשאת בנטל המס הנוסף העצום הזה?

 

2.   כאשר הכלכלה האמריקנית מתעטשת, העולם משתעל.  הכלכלה האמריקנית ניראה כי כבר לקתה בדלקת ראות.  נשיא אמריקני שמאלני רדיקלי (ואיסלמיסטי בארון), הביא את כלכלת ארה"ב למצבה החמור ביותר בתולדותיה (זה הוא רמז עבה לאשר יקרה במקומותינו במדה ודב חנין יהיה שר האוצר והוא יהיה, אם תוחלף הממשלה).

בורסות העולם מגיבות לארוע הורדת סיווג האשראי האמריקני והאבטלה החריפה שם בצלילה משברית.  כלכלת ישראל תיפגע כמובן במדה מסוימת עד חמורה.  אך אנו כאנו, פורטים בנבל בעוד הכל בוער סביבנו.

מדיניות כלכלית חסרת אחריות הנענית באורח גורף לדרישות המוחים תפיל את מדינת ישראל לקרשים ותיצור כאן עוני נורא נוסך יוון ופורטוגל.  יש לצפות מהממשלה להוות המבוגר האחראי ולשקול סידרי עדיפויות בראש קר.

כעת יותר מתמיד עלינו להעריך את עיקשותה ושמרנותה של המערכת המוניטרית הישראלית.  אבוי לנו כולנו במדה ומדינת ישראל תגיע למצב בו היא "אינה גומרת את החודש".

 

3.  בימים אלו נערך תכנון לפעולה צבאית נירחבת בסוריה על ידי נאט"ו וארה"ב (בהשתתפות תורכיה), על מנת לישר ההדורים עם משטרו של אסד.  במקביל, קיימת אפשרות להתערבות צבאית אמריקנית מוגבלת גם בישראל או איום בה כפי שעמלים יועצים בכירים לאובמה להניעו לכך.  כלומר לנקוט בצעדים חריפים כנגד ישראל על מנת להביא סדר חדש למזרח התיכון.  הפירוש המעשי הינו הפלת ישראל על ברכיה והכנת השטח לכיבושה בשלבים על ידי העולם הערבי.  קשה לראות את הקונגרס מאשר פעולה נגד ישראל ולא העם האמריקני יתמוך בה, אך הרעיונות הללו שרירים, נידונים וקיימים שם.

מדינת ישראל צריכה לתעצומות נפש ושלטון יציב על מנת לעמוד בפרץ ולמנוע סחף בינלאומי גם בנושא זה.  מניעת יכולת ישראל לתגובה מדינית הולמת כנגד כוונות זדון בממשל האמריקני הינה מטרת האנרכיסטים המובילים את המחאה, חלקם המשפיע יושב בוושינגטון.  האם נותיר בידיהם של הללו, ידיהם המזוהמות של שוטמי ישראל הללו, את גורלנו?

 

4.   וכמובן איראן - בעצם ימים אלו מנהלת ישראל מערכת סייבר חשאית נחושה ומרה כנגד איראן.  מירב העיסוק של ראש הממשלה בימים אלו הוא המבצע האלקטרוני כנגד איראן כאשר צה"ל מוליך בראש בהנחיות צמודות של נתניהו.  אבל ישנם בנינו אלו "אנרכי הסושי" אשר פורטים בנבל, האדמה בוערת והם מנגנים בנבל.  ממש התגשמותו של  "עולם ישן עדי היסוד נחריבה, מגב כפוף נפרוק העול"....וגו'.

 

5.  מדינת ישראל חייבת להערך בכל האמצעים העומדים לרשותה לקראת התרגיל המסריח הפלשתיני באו"מ (מסריח - באשר הפלשתינים מתחמקים בכך ממשא ומתן בו יאלצו לוותר בסוגיות הליבה כפי שהם דורשים מישראל לוותר).  כוונת חלקם של האנרכיסטים המוחים והיא ליצור לחץ אדיר על הממשלה דרך אי שקט פנימי אזרחי, כך שלא תתפקד כראוי ולא תבלום את הסחף באו"מ נגדנו.  אך מאידך גיסא, קיימים מליוני אזרחים טובים וראויים בנינו אשר גם אם תומכים בחלק ממטרות המחאה הרי שהם פטריוטים ישראלים ולא יהיו מוכנים לתת ידם למנזקי מדינת ישראל הנימצאים בקרב המוחים.

 

על המוחים השפויים לסלק את האופורטוניסטים, שונאינו מבפנים, מאירגון המחאה.  עליהם להעמיד בראשה אנשים איכפתים חברתית אך לא פחות איכפתים לקיום ישראל כמדינתו של העם היהודי בארץ ישראל.  במדה וכך ינהגו ההצלחה בתיקונים הנידרשים מובטחת.  במדה ויותירו את השוטמים בראשם, אנו כולנו לא נשיג את המגיע לנו כאזרחים ושוב ננחל מפח נפש.

דומה והמוחים מתעלמים מהנתון כי הציבור הכללי תומך בחלק מדרישותיהם המוצדקות אך מתעב את מנהיגיהם. עליהם להחליט אם ברצונם לנסות להפיל את הממשלה ולהעלות ממשלה קומוניסטית-ערבית במקומה (הם לא יצליחו בכך אך מנסים), לבין פתרון בעיות מוצדקות בעבור כלל הציבור שוודאי יתמוך כולו בהם במדה ויבואו אלינו וידיהם נקיות.

על ממשלת ישראל לראות במחאה החברתית האוטנטית (לא זו שוטמת ישראל) כהזדמנות לשינוי חברתי נאות יותר בישראל.  הממשלה חייבת להאזין לקולות השפויים מבין המוחים ולסנן את המטורללים והשוטמים בנינו.  על הממשלה להכריז - כן למחאה ולדרישותיה המוצדקות, לא לשרלטנים, האופורטונטיסטים, מאחזי העינים ומעמידי הפנים המנהיגים אותה.

ברוכים השבים מעולם הפנטזיה והדמיון העשיר אל המקלחת הקרה של קרקע המציאות הבנאלית.

 

אהרון רול

amroll@sympatico.ca

 

 

רוצים לפרסם את דעותכם ב"פרשן"? גם אתם יכולים! לחצו כאן

 

גולשים יקרים, הכותבים באתר משקיעים מזמנם בשבילכם, בואו ניתן להם תגובה! כתבו למטה (בנימוס) את דעתכם.

דרג מאמר:          
תגובות למאמר זה לא התקבלו תגובות לקריאת כל התגובות ברצף
אין תגובות למאמר